Цікаві факти про гриби.

-У світі налічується близько 2 мільйонів типів грибів, але при цьому класифіковано всього близько 80 тисяч. На один вид рослини припадає приблизно 6 видів грибів.

-Досить багато видів грибів є хижаками (хоча за своєю суттю практично всі вони недружні та є причиною загибелі багатьох рослин і тварин). Гриби - хижаки мають спеціальні пристосування (нарости) для ловлі комах. А є види, які розпорошуючи свої спори і потрапляючи в жертву виростають в ній.

-У мухоморах не так вже й багато отрути, для того що б концентрація його була смертельною, потрібно з'їсти близько 4 кг. А ось бліда поганка так, дуже отруйна достатньо одного грибочка що б отруїти 4 чоловік.

-У середньому кожен гриб складається з приблизно 90% води.

-Одним з найбільших знайдених грибів вважається об'єкт знайдений у США в 1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.

-Гриби це не рослини як було заведено вважати раніше оскільки у них відсутній хлорофіл, але водночас і не тварини оскільки у них немає шлунка.

-Найбільший гриб живе в штаті Орегон США, площа його грибниці становить близько 900 гектарів і важить він кілька сотень тонн.

-2500 $ за 1 кг грибів, це найдорожчий сорт грибів - трюфель.

-Одним з найцікавіших грибів вважається "Плазмодій" річ у тому що він вміє ходити. Швидкість правда невелика, всього близько метра за кілька днів, але все ж... А живе він в середній смузі Росії.

-Грибниця росте дуже повільно, приблизно 10-12 сантиметрів на рік.

-Рижики можна їсти в сирому вигляді.

-Найперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений з гриба.

-Мабуть один з найрідкісніших грибів це "сигара диявола" (Chorioactis geaster) трапляється цей гриб в центральній частині штату Техас (США), а так само у відокремлених куточках Японії. До того ж це єдиний гриб який видає звук (свист) коли випускає спори.

-У реакторі Чорнобильської АЕС у 2002 році були виявлені гриби, при цьому вони відчували себе чудово. Ба більше, радіація їм була потрібна для того що б жити (як рослинам сонце). У складі цих грибів виявили меланін (аналог того що захищає шкіру від ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі і місця їх зростання можуть бути вельми екстремальними (космос, сірчана кислота, високий тиск).

-За деякими властивостями гриби як продукти ближче до м'яса, а за деякими ближче до рослин.

-Взагалі гриби дуже цікаві і ми часом не замислюємося де вони ще можуть існувати, а живуть вони поруч з нами у вигляді дріжджів, закваски для кисломолочних продуктів, цвілі, та й в організмі людини живе кілька видів грибів правда не всі вони безпечні для здоров'я.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 77.05% - 21 голосів
77%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

Сашы4ка
+1 #17 Сашы4ка 24.03.2019, 12:51
Просто класс!!!
Цитата
Катруся
+4 #16 Катруся 20.03.2019, 15:31
Я буду всегда пользоваться на природу
Цитата
Артём
+6 #15 Артём 16.03.2019, 17:59
Топ топ топ
Цитата
діма
+10 #14 діма 16.03.2019, 13:16
Учілка вшоці
Цитата
Діма
+9 #13 Діма 16.03.2019, 13:06
Клас рекомендую
Цитата