Цікаві факти про гриби.

green point with spaceУ світі налічується близько 2 мільйонів типів грибів, але при цьому класифіковано всього близько 80 тисяч. На один вид рослини припадає приблизно 6 видів грибів.

green point with spaceДосить багато видів грибів є хижаками (хоча за своєю суттю практично всі вони недружелюбні і є причиною загибелі багатьох рослин і тварин). Гриби - хижаки мають спеціальні пристосування (нарости) для ловлі комах. А є види, які розпорошуючи свої спори і потрапляючи в жертву виростають в ній.

green point with spaceУ мухоморах не так вже й багато отрути, для того що б концентрація його була смертельною, потрібно з'їсти близько 4 кг. А ось бліда поганка так, дуже отруйна достатньо одного грибочка що б отруїти 4 чоловік.

green point with spaceУ середньому кожен гриб складається з приблизно 90% води.

green point with spaceОдним з найбільших знайдених грибів вважається об'єкт знайдений у США в 1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.

green point with spaceГриби це не рослини як було прийнято вважати раніше так як у них відсутній хлорофіл, але в той же час і не тварини так як у них немає шлунка.

green point with spaceНайбільший гриб живе в штаті Орегон США, площа його грибниці становить близько 900 гектарів і важить він кілька сотень тонн.

green point with space2500 $ за 1 кг грибів, це найдорожчий сорт грибів - трюфель.

green point with spaceОдним з найцікавіших грибів вважається "Плазмодій" справа в тому що він вміє ходити. Швидкість правда невелика, всього близько метра за кілька днів, але все ж... А живе він в середній смузі Росії.

green point with spaceГрибниця росте дуже повільно, приблизно 10-12 сантиметрів на рік.

green point with spaceРижики можна їсти в сирому вигляді.

green point with spaceНайперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений з гриба.

green point with spaceМабуть один з найрідкісніших грибів це "сигара диявола" (Chorioactis geaster) зустріти його можна в центральній частині штату Техас (США), а так само у відокремлених куточках Японії. До того ж це єдиний гриб який видає звук (свист) коли випускає спори.

green point with spaceУ реакторі Чорнобильської АЕС в 2002 році були виявлені гриби, при цьому вони відчували себе чудово. І навіть більше того, радіація їм була потрібна для того що б жити (як рослинам сонце). У складі цих грибів виявили меланін (аналог того що захищає шкіру від ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі і місця їх зростання можуть бути вельми екстремальними (космос, сірчана кислота, високий тиск).

green point with spaceЗа деякими властивостями гриби як продукти ближче до м'яса, а за деякими ближче до рослин.

green point with spaceВзагалі гриби дуже цікаві і ми часом не замислюємося де вони ще можуть існувати, а живуть вони поруч з нами у вигляді дріжджів, закваски для кисломолочних продуктів, цвілі, та й в організмі людини живе кілька видів грибів правда не всі вони безпечні для здоров'я.

Цікаві факти про гриби.Читайте ще більше цікавих фактів про гриби. 

 

 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Настя
+1 #7 Настя 09.05.2018, 13:59
Дякую, але як для мене відмінниця дуже мало. А так цікаві факти....рекоме ндую
Цитата
Victoria@
+3 #6 Victoria@ 07.05.2018, 17:08
Дуже цікавий матеріал, дякую!!!
Цитата
Лілія
-5 #5 Лілія 25.04.2018, 17:58
Дуже добре але мені потрібно не це! :-) :-)
Цитата
діна
+5 #4 діна 19.09.2017, 17:46
мені сподобалося але дуже мало
Цитата
Вова Стасюк
+5 #3 Вова Стасюк 12.04.2017, 19:46
пасиб помогло рекомендую
Цитата

FB