Цікаві факти про гриби.

green point with spaceУ світі налічується близько 2 мільйонів типів грибів, але при цьому класифіковано всього близько 80 тисяч. На один вид рослини припадає приблизно 6 видів грибів.

green point with spaceДосить багато видів грибів є хижаками (хоча за своєю суттю практично всі вони недружні та є причиною загибелі багатьох рослин і тварин). Гриби - хижаки мають спеціальні пристосування (нарости) для ловлі комах. А є види, які розпорошуючи свої спори і потрапляючи в жертву виростають в ній.

green point with spaceУ мухоморах не так вже й багато отрути, для того що б концентрація його була смертельною, потрібно з'їсти близько 4 кг. А ось бліда поганка так, дуже отруйна достатньо одного грибочка що б отруїти 4 чоловік.

green point with spaceУ середньому кожен гриб складається з приблизно 90% води.

green point with spaceОдним з найбільших знайдених грибів вважається об'єкт знайдений у США в 1985 році (Вісконсін), його вага становила 140 кг.

green point with spaceГриби це не рослини як було заведено вважати раніше оскільки у них відсутній хлорофіл, але водночас і не тварини оскільки у них немає шлунка.

green point with spaceНайбільший гриб живе в штаті Орегон США, площа його грибниці становить близько 900 гектарів і важить він кілька сотень тонн.

green point with space2500 $ за 1 кг грибів, це найдорожчий сорт грибів - трюфель.

green point with spaceОдним з найцікавіших грибів вважається "Плазмодій" річ у тому що він вміє ходити. Швидкість правда невелика, всього близько метра за кілька днів, але все ж... А живе він в середній смузі Росії.

green point with spaceГрибниця росте дуже повільно, приблизно 10-12 сантиметрів на рік.

green point with spaceРижики можна їсти в сирому вигляді.

green point with spaceНайперший у світі антибіотик (пеніцилін), був виведений з гриба.

green point with spaceМабуть один з найрідкісніших грибів це "сигара диявола" (Chorioactis geaster) трапляється цей гриб в центральній частині штату Техас (США), а так само у відокремлених куточках Японії. До того ж це єдиний гриб який видає звук (свист) коли випускає спори.

green point with spaceУ реакторі Чорнобильської АЕС у 2002 році були виявлені гриби, при цьому вони відчували себе чудово. Ба більше, радіація їм була потрібна для того що б жити (як рослинам сонце). У складі цих грибів виявили меланін (аналог того що захищає шкіру від ультрафіолету). Взагалі гриби дуже живучі і місця їх зростання можуть бути вельми екстремальними (космос, сірчана кислота, високий тиск).

green point with spaceЗа деякими властивостями гриби як продукти ближче до м'яса, а за деякими ближче до рослин.

green point with spaceВзагалі гриби дуже цікаві і ми часом не замислюємося де вони ще можуть існувати, а живуть вони поруч з нами у вигляді дріжджів, закваски для кисломолочних продуктів, цвілі, та й в організмі людини живе кілька видів грибів правда не всі вони безпечні для здоров'я.

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Настя
+2 #7 Настя 09.05.2018, 13:59
Дякую, але як для мене відмінниця дуже мало. А так цікаві факти....рекоме ндую
Цитата
Victoria@
+4 #6 Victoria@ 07.05.2018, 17:08
Дуже цікавий матеріал, дякую!!!
Цитата
Лілія
-4 #5 Лілія 25.04.2018, 17:58
Дуже добре але мені потрібно не це! :-) :-)
Цитата
діна
+6 #4 діна 19.09.2017, 17:46
мені сподобалося але дуже мало
Цитата
Вова Стасюк
+6 #3 Вова Стасюк 12.04.2017, 19:46
пасиб помогло рекомендую
Цитата