Цікаві факти про березуБереза - одне з найбільш поширених дерев, зустріти її можна де завгодно, хоч у теплих країнах, хоч у холодних північних округах. Береза довгожителька, і живе за 150-320 років. 

Береза довгожителька, і живе за 150-320 років. У неї є дуже багато корисних властивостей, наприклад, навесні за день береза може видати до 50 літрів корисного і смачного соку, який дуже позитивно впливає на наше з вами здоров'я.

Бруньки берези можна використовувати в різних настоях і зіллях, в лазнях дуже добре застосовуються березові віники, які прибирають всі недуги і хвороби.

• Кору берези використовують для будівництва та побутових потреб в повсякденних справах. Є навіть заводи з виготовлення березового соку, які виділяють і продають в магазини відмінний продукт.


У житті люди навчилися користуватися прикметами, якщо припустимо, навесні виділяється багато соку, то це до дощового літа, і навпаки. По корі дерева можна припустити, коли починати посів зернових, наприклад вівса, коли листя розпускаються, тоді і потрібно.

Існує два типи дерева - чоловіче і жіноче. Жіноча береза розпускає листя в сторону, а чоловіче дерево вгору.

Існує так звана залізна береза, яка росте на далекому сході, зрівнятися може зі зварювальним залізним швом. Так само застосування цього дерева широко поширене в господарських потребах, береза відноситься до твердих порід. Виготовляють держаки на штикові та совкові лопати, живці на молотки та кувалди і  інше.

У віці 180-200 років, виростає до двадцяти метрів у висоту і 65 сантиметрів в діаметр. Одне з двадцяти двох дерев входить до кельтського гороскопу друїдів.

Назва берези походить від імені - берегиня, присвяченій стародавній та слов'янській богині, яка була матір'ю всіх добрих задумом духів і добрих сил.

У медицині використовується як дьоготь, який має профілактичні та протизапальні властивості, так само під деревом ростуть гриби, які ми збираємо в лісі - підберезники.

Невибагливе деревце, полюбилося народу за його добрі і безцінні якості.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

3523524562

Копіювання матеріалів сайту допускається лише при наявності активного посилання на сайт tut-cikavo.com | Всі права захищено | tutcikave@gmail.com