Напевно, багатьом відомо, що твердою деревиною відрізняються такі породи дерева, як дуб та ясен. Однак, якщо говорити про найтвердіше дерево, то таким є «залізне» дерево. Причому в різних країнах світу до «залізних» зараховуються різні види дерев, що відрізняються настільки твердою і міцною деревиною, яка часто за цими показниками здатна перевершувати залізо. А це означає, що деревина таких дерев дуже важка в обробці, не тримається на воді і тоне, а також може бути використана для виготовлення цвяхів і навіть конструктивних елементів для машин.

Так які ж представники світу рослин мають заслужене звання «найтвердіше дерево»?

 

 

Темір-агач

temir-agach

Це  дерево росте в лісах Азербайджану та Ірану. За показником твердості воно у багато разів міцніше заліза. Якщо ви захочете пройти крізь зарості з таких дерев, дуже скоро зрозумієте, що зробити це неможливо через відсутність гнучкості їх стовбурів. Дуже часто такі дерева використовуються для виконання живоплоту, який щорічно міцнішає і стає більшим.

 

Парротія

parrotia

Це найтвердіше дерево серед «залізних» зустрічається в лісах Північної Ірландії та Закавказзя. Деревина чорного кольору має незвичайну структуру, дуже міцна і відрізняється стійкістю до впливів різних комах-шкідників. Завдяки високій щільності деревини парротії її успішно використовують для виробництва духових музичних інструментів, деталей для машин і різних художніх виробів. Це дерево включено до Червоної Книги.

 

Тис

tis-negnoy

Цей представник «залізних» дерев не тільки володіє надміцною деревиною, але й не піддається гниттю, за що і отримав назву «негній-дерево». Зустрічається в Закавказзі і на Далекому Сході. Раніше з деревини «негній-дерева» виготовляли цвяхи, а також її застосовували для будівництва споруд, розташованих під водою або під землею.

 

Амазонські і африканські «залізні» дерева

amaz-derevo

 

В Африці можна зустріти дерево, що відноситься до «залізних» - називається воно азобе. У Бразилії ж росте подібне дерево - Амазонське «залізне» дерево, яке відрізняється відмінною міцністю і твердістю деревини.

 

 

Береза ​​Шмідта

bereza-schmidta

Це найтвердіше дерево, що виростає в заповідному лісі під назвою «Кедрова Долина» (Приморський край, Росія). По міцності перевищує такий же параметр чавуну в 1,5 рази. Можна навіть вистрілити в цю березу з пістолета - куля просто відлетить і не зашкодить її стовбуру. Деревина цього дерева успішно замінює метал. Живе рідкісне дерево приблизно чотири сотні років, що представляє досить значний термін життя, адже жодна береза ​​не відрізняється подібним довголіттям.

 

 

Кизил

kizil

 

Деревина цього дерева, що росте до 8-ми метрів, раніше застосовувалася для виробництва деталей для годинників, гудзиків, рушничних шомполів, деталей ткацьких верстатів. А списи або стріли, які виготовлялися з деревини кизилу, не знали зносу.

 

Улин

ulin-massivnaya-doska

Це борнейське «залізне» дерево вкрай важко піддається обробці в силу високої твердості деревини. Рівна текстура і приємний колір  робить Улин особливо привабливим при виробництві паркету, масивної дошки та меблів. Пиляти це дерево можна, проте часто доводиться заточувати інструменти. Але служити виріб з Улина буде досить довго.

 

 

Акація біла

akaziya 03

Приваблива текстура, соковитий колір, відмінна міцність, найвища твердість, чудова стійкість до гниття - ось відмінні риси цієї деревини. До того ж вона вельми легко полірується. Застосовується деревина акації для виробництва меблів і паркету.

 

Ятоба

kak jatoba 2

Носить ще назву «бразильська вишня», проте до роду «вишня» не має ніякого відношення. Дерево з високою твердістю володіє широкою кроною і виростає в довжину до сорока метрів.

 

Сукупира

sukupira

Деревина цього дерева, що росте в Бразилії, Венесуелі і Колумбії, важко піддається обробці, але добре полірується. Також деревина сукупири не схильна до впливу грибків і різних шкідників. Серед дерев, що володіють міцною і твердою деревиною, можна виділити ще ебенове дерево, палісандр, кумару. Всі ці дерева легко тонуть у воді і мають стійку до гниття кору. А значить, отримати з їх деревини човен не вийде, але зате можна виробляти прекрасні меблі.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB