Гриби які світяться в темноті. Цікаві факти.

Давно відомо, що деякі живі організми, як-от риби, комахи та навіть гриби можуть випромінювати видиме світло. Про останні, до речі, йдеться ще в роботах давньогрецького філософа Арістотеля, а також письменника Плінія Старшого. Однак в наші дні у дослідників є ще чимало запитань про природу грибів які світяться.

За різними оцінками вчених відомо приблизно від 68 до 71 видів люмінесцентних грибів. Три чверті вивчених на сьогодні грибів-світлячків належать до роду Mycena. Ця група грибів живе завдяки розкладанню органічних речовин.

Гриби які світяться в темноті. Цікаві факти.

Найбільша їх кількість росте в Японії - 10 видів, ще 8 - в Південній Америці на території Бразилії. Їх легке зеленувате світіння є результатом хімічних окислювальних реакцій, які відбуваються в клітинах грибів в той момент, коли відбувається поглинання ними кисню. Вчені встановили, що люмінесцентний процес у грибів схожий на той, який відбувається у бактерій які світяться та інших люмінесцентних організмів. 

Гриби які світяться в темноті. Цікаві факти.

Слід зазначити, що мікологами виявлено не менше 7 видів люмінесцентних грибів, світіння яких відрізняються досить зловісним жовтувато-зеленим світлом, яке вони випромінюють практично протягом 24 годин на добу... Саме їх вивчення дозволило пролити світло на еволюцію люмінесценції в природі.

Гриби, що випромінюють досить яскраве жовто-зелене світло виявлені в Белізі, Бразилії, Домініканській Республіці, на Ямайці, в Японії, Малайзії та Пуерто-Ріко. При цьому, якщо денне світло не дуже яскраве, то світіння грибів можна побачити і в денний час, хоча зеленувато-жовте світло на тлі денного світла виділяється погано, тому і помітити його досить складно, особливо якщо не знаєш про нього. Але якщо помістити такі гриби в темну кімнату, то після нетривалої адаптації ваших очей до темряви, ви зможете спостерігати їх світіння дуже добре в будь-який час доби.

Гриби які світяться в темноті. Цікаві факти.

Такий люмінесцентний гриб як Mycena luxaeterna трапляється на сучках дерев в приатлантичних лісах. Плодове тіло цього гриба досить маленьке: його капелюшок має розмір близько 8 мм в діаметрі, розташований на желеподібній ніжці. Видова назва цього виду гриба означає "вічний світло".

Гриби які світяться в темноті. Цікаві факти.

На корі дерева в Реабілітаційному центрі орангутангів на території Малайзії на острові Борнео, був знайдений гриб, описаний під назвою Mycena silvaelucens. Діаметр його капелюшка досягав майже 18 мм в діаметр.

Мікологи встановили, що у грибів роду Mycena люмінесцентні види походять з 16 різних ліній, що свідчить про те, що люмінесценція еволюціонувала з однієї точки, при цьому деякі види цього роду в процесі еволюції пізніше втратили здатність світитися. У вчених досі залишається багато нез'ясованих питань про ці гриби, і зокрема, як і чому вони починають світитися. Є припущення, що деякі гриби світяться, щоб привабити нічних тварин, які допомагають в розповсюдженні спор грибів по території.

Гриби які світяться в темноті. Цікаві факти.

Гриби які світяться в темноті. Цікаві факти.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 98.33% - 6 голосів
98%

Друзі, оцініть будь ласка статтю. Для нас важлива Ваша думка!

Додати коментар

Коментарі  

Каріна
+1 #7 Каріна 10.04.2019, 18:04
Супер дуже цікава інформація рекомендую круто
Цитата
Сергійко і Софійка
+3 #6 Сергійко і Софійка 17.03.2019, 20:46
Дуже цікава інформація ! Дякуємо!
Цитата
софия
+3 #5 софия 14.03.2019, 20:08
Спасибо,очень помогли
Цитата
Лиза
+3 #4 Лиза 24.05.2018, 09:33
Дуже дякую за статтю, все супер, все сподобалось!!!
Цитата
Анастасия
+5 #3 Анастасия 03.05.2018, 06:47
Супеп, спасибо) получила 12
Цитата