риторикаБувають моменти у кожного з нас, коли потрібно виступити на публіці, захопити ідеєю друзів, пояснити, висловити думку і відстояти свою позицію в дискусії.


Як говорити, щоб тебе почули.

1 Говоріть повільно. Найчастіше людина горить бажанням поділитися своєю інформацією, ідеєю, точкою зору і майже скоромовкою зі швидкістю автоматної черги висловлює все, що накопичилося. Слова, буквально, вириваються назовні. Тут і криється перша помилка. Швидка мова сприймається як не надто серйозна, людина - як не зовсім упевнена у собі, так як торохтить ніби боїться, що її перервуть, і вона не встигне висловитися.

Для ефективності мовлення дійте від зворотнього - говоріть повільно, неквапливо. Для тренування можна імітувати манеру жителів Фінляндії, наприклад, згадайте анекдоти про них. І в повсякденному житті практикуйтеся - говорити трохи повільніше, ніж, по відчуттях, повинна бути ваша нормальна швидкість.

В результаті отримаєте подвійний ефект: мова буде сприйматися зваженою, серйозною, переконливою плюс ви самі станете спокійнішими, хвилювання зменшиться, легше буде думати і формулювати думку.

2 «Давайте робити паузи в словах ...» Паузи надають мові продуманість, дозволяють правильно поставити смислові акценти, виділити найбільш значущі поняття і моменти, роблять вимову гармонійною. Уявіть, що виступ або повідомлення рясніють словами - паразитами «як би», «блін», «коротше», «типу», «це саме», супроводжуються систематичним «е-канням».

Ясно, що в цьому випадку страждає естетика мовлення, проблематичніше дістатися до суті висловлювання, важко слухати і сприймати. Якщо є такі звички, ми можемо хитро їх використовувати, замінивши непотрібні слова і звуки на прості паузи. На перших порах можна слова паразити і е-е-е вимовляти подумки, так ви й отримаєте потрібні смислові паузи.


3 Рухайтеся. Відомо, що наш мозок на нерухомому, незмінному об'єкті зберігає увагу приблизно протягом 5 секунд, потім людина відволікається. Логічний висновок, щоб зберегти фокус уваги слухачів, потрібно рухатися. Варіанти різні: ходіть, жестикулюйте, вставайте, сідайте, малюйте, танцюйте, можете придумати свої фішечки (поділіться ними в коментарях).


4 Використовуйте образи, асоціації. Розповідайте так, щоб людина могла уявити те, про що ви говорите. Створюйте такі аналогії, які вашому співрозмовнику або аудиторії зрозумілі і близькі.


5 Уникайте монотонності. Старайтеся, щоб ваша мова звучала то голосніше, то тихіше, то швидше, то повільніше. Так ви збережете увагу людей, зможете розставити смислові акценти, зробите свою промову цікавою і добре сприйнятою.

Використовуйте і виблискуйте!


Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

 

Коментар

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

15 порад двадцятирічним від того, кому вже за 40

15 порад двадцятирічним від того, кому вже за 40Публікуємо текст, знайдений на просторах інтернета, який нас

...
Незвичайний аеропорт на острові Сен-Мартен

Незвичайний аеропорт на острові Сен-МартенЗлітно-посадкова смуга міжнародного аеропорту на острові Сен

...
Хто такий амбідекстр?

Хто такий амбідекстр?Відповідь на дане питання проста: це людина, у якої однаково

...
Поширені міфи про тварин.

Широко поширені міфи про тваринТварини підживлюють нашу уяву як ніщо інше. Ми любимо слухат

...
Топ - 10 корисних сервісів Google, про які мало хто знає

Топ - 10 корисних сервісів Google , про які мало хто знаєКорпорація Google відома не тільки своєю пошуковою системою,

...
Говори и тебе почують.

риторикаБувають моменти у кожного з нас, коли потрібно виступити на

...
Цікаві факти про їжаків.

їжакВсі, хоча б раз в житті, зустрічали цього милого звірка. Гос

...
Чому чоловіки хочуть сина?

Чому чоловіки хочуть сина ?Сучасні чоловіки дуже трепетно підходять до питання появи ді

...
Користь риторики. Вчіться ефективно розмовляти.

Користь риторики. Вчіться ефективно розмовляти.Риторика вивчає способи і методи мовлення, яке найбільш ефек

...
Комбінації клавіш, про які ви можливо не знали.

Комбінації клавіш, про які ви можливо не зналиСучасний Світ вимагає від людини швидкості прийняття рішень,

...