риторикаБувають моменти у кожного з нас, коли потрібно виступити на публіці, захопити ідеєю друзів, пояснити, висловити думку і відстояти свою позицію в дискусії.


Як говорити, щоб тебе почули.

1 Говоріть повільно. Найчастіше людина горить бажанням поділитися своєю інформацією, ідеєю, точкою зору і майже скоромовкою зі швидкістю автоматної черги висловлює все, що накопичилося. Слова, буквально, вириваються назовні. Тут і криється перша помилка. Швидка мова сприймається як не надто серйозна, людина - як не зовсім упевнена у собі, оскільки торохтить ніби боїться, що її перервуть, і вона не встигне висловитися.

Для ефективності мовлення дійте від зворотного - говоріть повільно, неквапливо. Для тренування можна імітувати манеру жителів Фінляндії, наприклад, згадайте анекдоти про них. І в повсякденному житті практикуйтеся - говорити трохи повільніше, ніж, по відчуттях, повинна бути ваша нормальна швидкість.

В результаті отримаєте подвійний ефект: мова буде сприйматися зваженою, серйозною, переконливою плюс ви самі станете спокійнішими, хвилювання зменшиться, легше буде думати та формулювати думку.

2 «Давайте робити паузи в словах ...» Паузи надають мові продуманість, дозволяють правильно поставити смислові акценти, виділити найбільш значущі поняття і моменти, роблять вимову гармонійною. Уявіть, що виступ або повідомлення рясніють словами - паразитами «як би», «блін», «коротше», «типу», «це саме», супроводжуються систематичним «е-канням».

Ясно, що в цьому випадку страждає естетика мовлення, проблематичніше дістатися до суті висловлювання, важко слухати та сприймати. Якщо є такі звички, ми можемо хитро їх використовувати, замінивши непотрібні слова і звуки на прості паузи. На перших порах можна слова паразити та е-е-е вимовляти подумки, так ви й отримаєте потрібні смислові паузи.


3 Рухайтеся. Відомо, що наш мозок на нерухомому, незмінному об'єкті зберігає увагу приблизно протягом 5 секунд, потім людина відволікається. Логічний висновок, щоб зберегти фокус уваги слухачів, потрібно рухатися. Варіанти різні: ходіть, жестикулюйте, вставайте, сідайте, малюйте, танцюйте, можете придумати свої фішечки (поділіться ними в коментарях).


4 Використовуйте образи, асоціації. Розповідайте так, щоб людина могла уявити те, про що ви говорите. Створюйте такі аналогії, які вашому співрозмовнику або аудиторії зрозумілі та близькі.


5 Уникайте монотонності. Старайтеся, щоб ваша мова звучала то голосніше, то тихіше, то швидше, то повільніше. Так ви збережете увагу людей, зможете розставити смислові акценти, зробите свою промову цікавою і добре сприйнятою.

Використовуйте і виблискуйте!


Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Uncategorised

Оцінка статті: 100% - 1 голосів
100%

Шановні читачі, будь ласка, оцініть статтю.

Додати коментар

Коментарі  

Діма
0 #1 Діма 12.03.2018, 20:05
Дуже хороший сайт та стаття, багато корисної інформації.
Дякую))
Цитата
FB