Україна

 • Якщо ви не маєте можливості поїхати на Мертве море на Близькому Сході – не впадайте у відчай. В Україні є своєрідний аналог цієї водойми – Лемурійське озеро, яке має ще другу назву – Рожеве. Втім, місцеві жителі називають його між собою просто ямою -  і все через цікаву історію виникнення озера.

 • У Києві розташована одна із найдавніших православних святинь, унікальний монастирський комплекс – Києво-Печерська Лавра. Розкинулася вона на крутих пагорбах правого берега Дніпра, велично увінчана золотими куполами.

 • Лариса Петрівна Косач-Квітка – відома поетеса, геній української літератури, знайома кожному змалку. Здавалося б, все, що потрібно, ми дізналися ще на уроках української літератури… Проте біографія Лесі Українки містить багато цікавих та суперечливих фактів, про які й піде далі мова.

 • Якщо ви бажаєте побачити Україну такою, яка вона була за часів козацтва – острів Хортиця, що знаходиться на славному Запоріжжі, чекає на вас. Тут дійсно немало пам’яток старовини, культури і архітектури, а історична спадщина острова зумовлена його місцем розташування та природними багатствами.

 • Українські Карпати – унікальний і величний край, з неповторною дикою природою, який закохує в себе раз і назавжди. Що ж цікавого і водночас надзвичайно гарного можна тут знайти? Пропонуємо вам своєрідний рейтинг найкращих місць карпатської України...

 • Чорногірський хребет, на якому знаходиться шість найвищих вершин України, розпочинається з гори Піп Іван. Якщо ви хочете побачити Білого Слона, то обов’язково мусите піднятися на неї. Саме так місцеві називають астрономічну обсерваторію, збудовану майже сто років тому на вершині гори.

 • Це місце вважається одним із наймістичніших в Україні, і саме тому воно, наче магнітом, притягує до себе багато туристів. Форт був збудований під містом Дубно як система оборонної споруди. Зведення мурів почалося в другій половині XIX століття з метою захисту західних кордонів Російської імперії. 

 • Бувалі туристи стверджують, що Заліщики – унікальне українське містечко, аналоги якого можна побачити лише в Америці, в штаті Аризона, та на березі річки Мозель у Франції. Розташоване воно на Тернопільщині, в оточенні дністровських круч -  в тому місці, де стрімкий Дністер круто вигинається і змінює свій напрямок майже на 180 градусів.

 • До переліку найбільших європейських біосферних заповідників входить українська Асканія-Нова, що розташована на Херсонщині. Тутешня екосистема являється недоторканою уже мільйони років, і це насправді унікальне явище не лише для України, а й для всієї Європи. Унікальною особливістю цієї місцини є те, що тут добре уживаються тварини, завезені з Європи, Азії, Австралії, Америки і Африки

 • Кам’янець-Подільський впродовж багатьох століть знаходився в епіцентрі військових і політичних змагань, і тим його історична доля надзвичайно подібна до долі самої України. Місто завжди приваблювало своїм вигідним розташуванням на перехресті торгових шляхів, красою і багатством навколишніх земель, і тому ніколи не мало спокою від навколишніх сусідів.

 • Тунель кохання – так називається чарівна місцина на Рівненщині, неподалік містечка Клевань. Всі, кому вдалося побувати там, не можуть приховати свого щирого захоплення. Тунель можна вважати справжнім ботанічним феноменом – створений переплетеними гілками і пагонами кущів, він нависає прямо над залізничним полотном, чаруючи і заманюючи вас вдалечінь.

 • Озеро Синевир – одне з найбільш красивих і загадкових місць в Україні. Знаходиться воно біля села Синевирська Поляна, Міжгірського району, Закарпатської області. Друга назва Морське Око. Якщо дивитися на нього згори можна побачити таку картину: велика водойма, оточена звідусіль могутніми деревами з маленьким острівцем посередині, що нагадує зіницю. Щороку воно приваблює безліч туристів не лише з України, а й з усього світу.

 • Карпати - це справжнє багатство України. Вони величні, красиві, та надзвичайно різноманітні. Тут є багато гірських вершин, а височіє над ними гора Говерла, яка є найвищою точкою в Україні. 

 • В біографії Кобзаря є цікаві факти, відомі далеко не всім, зате вони повною мірою розкривають багатогранність характеру і таланту митця. 

 • Львів величний та багатогранний. За красу його вуличок та вишуканість архітектури Львів називають Маленьким Парижем. До речі, завдяки схожості зі столицею Франції, саме у Львові свого часу знімався фільм «Три мушкетери»...

 • Річка Дніпро є однією з найбільших в Європі. Протікає вона по території 3-х країн. Це Росія, Білорусь і Україна.

 • Пам'ятник Батьківщина-Мати розташований в Києві на березі Дніпра і привертає увагу своєю величчю. Батьківщина-Мати вважається однією з найвищих статуй у світі...

 • Наша країна набагато цікавіша ніж здається! Пропонуємо Вашій Увазі цікаві факти про Україну, які Ви можливо не знали...

 • У Росії та багатьох інших країнах, українців часто називають «хохлами», придумуючи про них все нові і нові анекдоти, але звідки пішло таке прізвисько і чому українців називають хохлами?

FB