Цікаві факти про мобільні телефониМобільний телефон міцно увійшов у наше життя, змінивши, в деякому роді, наше ставлення до часу. За допомогою мобільника ми можемо скорочувати відстані, часові проміжки зменшуються - якщо нам потрібно поговорити з людиною, не потрібно чекати довго, взяв мобільний телефон і говори скільки душі завгодно.


Ясна річ, що так було не завжди. І сьогодні ви дізнаєтеся більш докладно про те, хто зробив перший дзвінок по мобільному телефону, які фобії викликає цей пристрій та інші цікаві факти.Найперший мобільний телефон у світі

Як ви думаєте хто найпершим поговорив по мобільному телефону ? - Зрозуміло , що це був співробітник компанії , яка їх випускає , а саме співробітник компанії Motorola Мартін Купер. Він здійснив перший дзвінок в 1973 році , перебуваючи на одній з вулиць Нью - Йорка. Кому ж він подзвонив якщо тоді майже ні в кого не було таких телефонів? - Подзвонив він своєму конкуренту Джоелу Енджелу з компанії AT & T , що була на той момент найбільшою в світі.Він подзвонив і похвалився, що говорить по мобільному, стоячи на вулиці, чим викликав злість конкурента. Це вже з'ясувалося з інтерв'ю, яке він дав BBC. Цей телефон був прототипом Motorola DynaTAC , став через якихось десять років першим мобільником , який можна було придбати в магазині. Ціна звичайно ж була величезною , 3995 доларів і на сьогоднішні гроші з урахуванням інфляції довелося б заплатити за нього 9000 доларів. До слова по такому телефону розмовляє Гордон Гекко у фільмі «Уолл стріт».

ітНайперший у світі смартфон

Найперший у світі смартфон з'явився двадцять років по тому з моменту розробки мобільного телефону , тобто в 1993 році і був представлений загальній увазі на конференції Wireless World Conference , в місті Флорида. Вага телефону становила порядку 500 грам , ну а по функціональності сильно випереджав перший мобільний телефон. Він являв собою телефон і КПК з LCD - тачскрін - дисплеєм в одній особі.

В описі телефону було сказано , що смартфон служить не тільки як звичайний телефон і що в ньому крім звичайних функцій спілкування є ще читалка електронної пошти , календар з інтерактивним розкладом , екран для начерків , адресна книга і багато всяких функцій . Все це було запропоновано за 899 доларів. Насправді таких телефонів було випущено всього дві тисячі моделей і для колекціонерів вони вважаються справжньою знахідкою .Обмеження для смс в 160 символів

Чому обмеження для смс становить 160 символів ? - Та просто так . Вся справа в тому , що творець смс Фрідхельм Хільбранд , який і придумав по мобільній мережі відсилати 128 бітове повідомлення , задумався одного разу над тим, яке обмеження кількості символів ввести для смс повідомлень , адже зі зрозумілих причин довжина повинна бути обмеженою .

Він сидів за своєю друкарською машинкою намагаючись знайти оптимальну кількість символів для набору смс і дійшов висновку , що в два рядки можна вмістити коротку замітку , що і становило 160 символів , тобто йому так здалося . У майбутньому його підтримали всі оператори стільникового зв'язку. Як відомо і в твіттері зараз відбувається щось схоже , там обмеження в 140 символів .Випадкові дзвінки з кишені

Напевно траплялося таке , що вам хтось дзвонить , а в трубці ви чуєте голос того , хто вам телефонує , але тільки віддалено . У цей час він розмовляє з ким то іншим сидячи наприклад в кафе. Так звані дзвінки з кишені звичайна справа для старих моделей стільникових телефонів , де були проблеми з блокуванням клавіатури.

Але в деяких країнах світу такі дзвінки були справжньою катастрофою. Вся справа в тому , що в 2000 - х роках таких дзвінків в екстрені служби виявилося надто багато і всі випадкові . Наприклад 70% дзвінків у службу 911 були випадковими , а у Великобританії номер екстреної служби 999 і там число таких дзвінків як бувало доходило до 11000 в день. Чому ж так багато? Та тому , що набір номера екстреної служби здійснювався навіть із заблокованою клавіатурою. Пізніше від цього зі зрозумілих причин довелося відмовитися.Найдорожчий телефон у світі


Ви навіть уявити собі не можете скільки коштує найдорожчий в світі телефон . Він коштує близько п'яти мільйонів фунтів стерлінгів. Що ж це за телефон такий? - Називається він iPhone 4 « Diamond Rose » , а його творцем є британський ювелір Стюарт Хьюз. У цьому телефоні вбудовані 500 діамантів вагою більш ніж у сто карат , надкушене яблуко з рожевого золота з 53 -ма діамантами та 7.4 - каратний рожевий діамант на місці кнопки Home. Ну а в якості подарунка додається ще один діамант , тільки зелений , який можна вставити замість рожевого.

ітфальшиві дерева

З огляду на те , що стільниковими мережами покриті всі навіть  малонаселені місця , вишки знаходяться скрізь , от тільки від усіх вони приховані , простіше сказати замасковані в білбордах , в годинниках , в стовпах , в дахах церков , але найпростіше їх знайти в деревах . Є навіть зацікавлені люди , які шукають такі замасковані вишки і одним з них є фотограф Роберт Войт , що зібрав цілу виставку таких вишок .Психічні розлади , викликані мобільним телефоном

На жаль разом з новими технологіями приходять і нові хвороби . У випадку з мобільним телефоном виділяють наступні розлади .

Telephonobia - страх приймати або здійснювати дзвінки з мобільного .

Ringxiety - це коли людина чує мелодію свого телефону і йому здається , що йому хтось дзвонить . Але це тільки здається .

Nomophobia - це страх людини опинитися поза зоною доступу або ж взагалі без телефону в руках.

Frigensophobia - це страх , викликаний тим , що телефон може нашкодити мозку людини .Найпопулярніші телефони

Можна було б припустити , що найбільш продаваним брендом мобільних телефонів є Iphone , звичайно якби все вирішував піар. Apple доречі теж у п'ятірці , оскільки телефонів цієї моделі продали сто мільйонів штук. Але як показує статистика це зовсім не переможець .

Найпопулярніший телефон всіх часів і народів це Nokia 1100, звичайний gsm телефон , який випустили в 2003 році. Таких телефонів було продано двісті п'ятдесят мільйонів . Ну а в п'ятірку найпопулярніших також увійшли Nokia 3210 і 3310, а замикає п'ятірку самих самих Motorola RAZR .

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB