Цікаві факти про мобільні телефониМобільний телефон міцно увійшов у наше життя, змінивши, в деякому роді, наше ставлення до часу. За допомогою мобільника ми можемо скорочувати відстані, часові проміжки зменшуються - якщо нам потрібно поговорити з людиною, не потрібно чекати довго, взяв мобільний телефон і говори скільки душі завгодно.


Ясна річ, що так було не завжди. І сьогодні ви дізнаєтеся більш докладно про те, хто зробив перший дзвінок по мобільному телефону, які фобії викликає цей пристрій та інші цікаві факти.Найперший мобільний телефон у світі.

Як ви думаєте хто найпершим поговорив по мобільному телефону ? - Зрозуміло, що це був співробітник компанії, яка їх випускає, а саме співробітник компанії Motorola Мартін Купер. Він здійснив перший дзвінок в 1973 році, перебуваючи на одній з вулиць Нью - Йорка. Кому ж він подзвонив якщо тоді майже ні в кого не було таких телефонів? - Подзвонив він своєму конкуренту Джоелу Енджелу з компанії AT & T, що була на той момент найбільшою в світі.Він подзвонив і похвалився, що говорить по мобільному, стоячи на вулиці, чим викликав злість конкурента. Це вже з'ясувалося з інтерв'ю, яке він дав BBC. Цей телефон був прототипом Motorola DynaTAC, став через якихось десять років першим мобільником, який можна було придбати в магазині. Ціна звичайно ж була величезною, 3995 доларів і на сьогоднішні гроші з урахуванням інфляції довелося б заплатити за нього 9000 доларів. До слова по такому телефону розмовляє Гордон Гекко у фільмі «Уолл стріт».

ітНайперший у світі смартфон.

Найперший у світі смартфон з'явився двадцять років по тому з моменту розробки мобільного телефону, тобто в 1993 році і був представлений загальній увазі на конференції Wireless World Conference, в місті Флорида. Вага телефону становила порядку 500 грам, ну а по функціональності сильно випереджав перший мобільний телефон. Він являв собою телефон і КПК з LCD - тачскрін - дисплеєм в одній особі.

В описі телефону було сказано, що смартфон служить не тільки як звичайний телефон і що в ньому крім звичайних функцій спілкування є ще читалка електронної пошти, календар з інтерактивним розкладом, екран для начерків, адресна книга і багато всяких функцій. Все це було запропоновано за 899 доларів. Насправді таких телефонів було випущено всього дві тисячі моделей і для колекціонерів вони вважаються справжньою знахідкою.Обмеження для смс в 160 символів.

Чому обмеження для смс становить 160 символів ? - Та просто так. Вся справа в тому, що творець смс Фрідхельм Хільбранд, який і придумав по мобільній мережі відсилати 128 бітове повідомлення, задумався одного разу над тим, яке обмеження кількості символів ввести для смс повідомлень, адже зі зрозумілих причин довжина повинна бути обмеженою.

Він сидів за своєю друкарською машинкою намагаючись знайти оптимальну кількість символів для набору смс і дійшов висновку, що в два рядки можна вмістити коротку замітку, що і становило 160 символів, тобто йому так здалося. У майбутньому його підтримали всі оператори стільникового зв'язку. Як відомо і в твіттері зараз відбувається щось схоже, там обмеження в 140 символів.Випадкові дзвінки з кишені.

Напевно траплялося таке, що вам хтось дзвонить, а в трубці ви чуєте голос того, хто вам телефонує, але тільки віддалено. У цей час він розмовляє з ким то іншим сидячи наприклад в кафе. Так звані дзвінки з кишені звичайна справа для старих моделей стільникових телефонів, де були проблеми з блокуванням клавіатури.

Але в деяких країнах світу такі дзвінки були справжньою катастрофою. Вся справа в тому, що в 2000 - х роках таких дзвінків в екстрені служби виявилося надто багато і всі випадкові. Наприклад 70% дзвінків у службу 911 були випадковими, а у Великобританії номер екстреної служби 999 і там число таких дзвінків як бувало доходило до 11000 в день. Чому ж так багато? Та тому, що набір номера екстреної служби здійснювався навіть із заблокованою клавіатурою. Пізніше від цього зі зрозумілих причин довелося відмовитися.Найдорожчий телефон у світі.

Ви навіть уявити собі не можете скільки коштує найдорожчий в світі телефон. Він коштує близько п'яти мільйонів фунтів стерлінгів. Що ж це за телефон такий? - Називається він iPhone 4 «Diamond Rose», а його творцем є британський ювелір Стюарт Хьюз. У цьому телефоні вбудовані 500 діамантів вагою більш ніж у сто карат, надкушене яблуко з рожевого золота з 53 -ма діамантами та 7.4 - каратний рожевий діамант на місці кнопки Home. Ну а в якості подарунка додається ще один діамант, тільки зелений, який можна вставити замість рожевого.

ітфальшиві дерева.

З огляду на те, що стільниковими мережами покриті навіть малонаселені місця, вишки знаходяться скрізь, от тільки від усіх вони приховані, простіше сказати замасковані в білбордах, в годинниках, в стовпах, в дахах церков, але найпростіше їх знайти в деревах. Є навіть зацікавлені люди, які шукають такі замасковані вишки і одним з них є фотограф Роберт Войт, що зібрав цілу виставку таких вишок.Психічні розлади, викликані мобільним телефоном.

На жаль разом з новими технологіями приходять і нові хвороби. У випадку з мобільним телефоном виділяють наступні розлади.

Telephonobia - страх приймати або здійснювати дзвінки з мобільного.

Ringxiety - це коли людина чує мелодію свого телефону і йому здається, що йому хтось дзвонить. Але це тільки здається.

Nomophobia - це страх людини опинитися поза зоною доступу або ж взагалі без телефону в руках.

Frigensophobia - це страх, викликаний тим, що телефон може нашкодити мозку людини.Найпопулярніші телефони.

Можна було б припустити, що найбільш продаваним брендом мобільних телефонів є Iphone, звичайно якби все вирішував піар. Apple доречі теж у п'ятірці, оскільки телефонів цієї моделі продали сто мільйонів штук. Але як показує статистика це зовсім не переможець.

Найпопулярніший телефон всіх часів і народів це Nokia 1100, звичайний gsm телефон, який випустили в 2003 році. Таких телефонів було продано двісті п'ятдесят мільйонів. Ну а в п'ятірку найпопулярніших також увійшли Nokia 3210 і 3310, а замикає п'ятірку самих самих Motorola RAZR. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB