Незважаючи на те, що спроби багатьох режисерів передбачити майбутнє провалилися, є кілька прикладів фільмів, де їм все таки це вдалося.

 

«Термінатор» (1984)

Людство поки не лежить в руїнах ядерної війни, зате режисер Кемерон ще в 1984 році мигцем показав нам безпілотники. Тепер дрони - незамінний учасник будь-якого збройного конфлікту на нашій планеті. 

Фільми, які передбачили майбутнє

 

 

Космічна Одіссея» (1968)

На виробництво фільму Стенлі Кубрик залучає більше 50 наукових консультантів з усього світу. При цьому, його мало турбувала правдоподібність фінальних сцен з подорожжю головного героя крізь простір і час, адже, як сказав автор книги «Космічна Одіссея» Артур Кларк: «Технології на такому рівні розвитку не відрізняються від магії».

Кубрику була важлива правдоподібність людських технологій, і 47 років по тому його кіно залишається одним з найбільш точних прогнозів майбутнього в кіно. Це перший фільм, в якому показані планшети на манер iPad.На момент прем'єри Стіву Джобсу було всього 13 років.

Коли Apple звинуватила Samsung у плагіаті дизайну, на суді корейська компанія приводила фільм Кубрика в приклад того, що перші втілення планшетів з'явилися ще в 1968 році.

Також у фільмі передбачена перемога робота над людиною в шахах (суперкомп'ютер Deep Blue переміг кращого шахіста в світі Гаррі Каспарова в 1997 році), розпізнавання мови (вперше успішно проведене в 90-их), відеочат (залишався неможливим до початку нульових через обмеження швидкості інтернет-з'єднання), телевізори на спинках крісел в літаках (з'явилися у вісімдесяті) і космічний туризм.


Фільми, які передбачили майбутнє

 
«Назад в майбутнє 2» (1989)

Можливо, у нас до сих пір і немає літаючих автомобілів, але багато речей Роберт Земекіс вловив абсолютно точно.

Існування фільму назавжди змінило події в нашому часовому потоці. Без «Назад в майбутнє 2» численні компанії і стартапи не намагалися б розробити літаючий скейтборд (ховерборд) якраз до 2015 року, але попит автоматично створив пропозицію. Lexus анонсував повнофункціональний ховерборд 5 серпня.

Таким же чином ми побачимо Nike Mag - кросівки які автоматично зашнуровуються, випуск яких Nike хоче приурочити до тридцятої річниці прем'єри фільму.

Фільми, які передбачили майбутнє
 

 

 

Робокоп. (1987)

Ні, поліцейських-роботів у нас поки що немає, але люди, які з тих чи інших причин втратили кінцівки, дуже часто стають власниками імплантантів. Але, можливо, в найближчому майбутньому у нас буде більше можливостей відновлювати організм за допомогою електроніки.

 Фільми, які передбачили майбутнє

 

 

Особлива думка. (2002)

Хоча з цього фільму не так вже й багато і збулося, але є один аспект. Під час однієї зі сцен в торговому центрі реклама була націлена на головного героя. В реальності ж, комп'ютери і пошукові системи в цілому часто зберігають результати вашого пошуку і всі наступні рази пропонують вам інформацію на підставі ваших уподобань.

Фільми, які передбачили майбутнє«Ворог держави» (1998)

Трилер Тоні Скотта з Уіллом Смітом здавався науковою фантастикою 18 років тому, але зараз виглядає, як практично документальний фільм. У фільмі передбачені глобальна стеження АНБ, масовий збір даних без отримання офіційного судового дозволу, отримання державою метаданих за телефонним дзвінком, збір даних по листуванню, програма розвідки PRISM

Фільми, які передбачили майбутнє

 

«Екзистенція» (1995)


Фільми Девіда Кроненберга унікальні тим, що показані в них технології настільки дивні, що навіть 20 років по тому їх не можна назвати застарілими. Тому органічні технології «Екзистенції» до сих пір виглядають, як щось з майбутнього, а ось сам концепт віртуальної реальності вже був успішно втілений компанією Oculus: запуск першої користувальницької версії Oculus Rift відбудеться вже цього року.

Фільми, які передбачили майбутнє

Якщо стаття вам сподобалася - коментуйте і натискайте кнопочки соцмереж, якщо не сподобалася - критикуйте і натискайте на кнопочки соцмереж, щоб обговорити і висловити свою думку. Дякуємо!

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Андрій
0 #1 Андрій 31.07.2016, 19:28
фантасти пишуть сценарій нашого життя а всевишній нам прописуе і все воно збуваеться а січас який фільм не дивись кров війни всі воюють заради блага але брязкають зброею
Цитата

FB