Серед безлічі злочинів є й такі, які мимоволі вражають уяву звичайних дюдей. Про шахраїв і аферистів, що ставляться до своєї кримінальної "професії" як до мистецтва, ходять легенди, про них знімають фільми, а тепер склали рейтинг найбільш видатних шахраїв в історії людства.


шахраїВіктор Люстиг (1890-1947) відомий як людина, яка продала Ейфелеву вежу. Ймовірно, це найбільш талановитий шахрай з усіх, які коли-небудь народжувалися на планеті.

У 1925 р. він прочитав у газеті статтю про те, що у паризьких властей виникли серйозні проблеми з оплатою утримання Ейфелевої вежі. Після цього Люстиг прийняв вигляд респектабельного урядовця і послав запрошення зустрітися шести найбільшим скупникам металу.

На зустрічі вони дізналися від " чиновника", що на утримання Ейфелевої вежі йдуть непомірні суми, і місто відмовляється їх виплачувати, тому має намір продати пам'ятку в якості металобрухту. Один з скупників відразу ж погодився, після чого Люстиг покинув Париж з валізою, набитою готівкою. А обдурений покупець був занадто ображений і шокований, щоб подати скаргу владі.

шахраїФренк Ебегнейл відомий усім як прототип героя Ді Капріо у фільмі "Злови мене, якщо зможеш". Протягом п'яти років у 1960-і рр.. він був самозванцем. Цілих два роки Ебегнейл переховувався під личиною пілота американських авіаліній, щоб мати можливість безкоштовно літати по всьому світу, потім 11 місяців " працював " педіатром в лікарні Джорджії під ім'ям Френка Вільямса. З подібних досягнень шахрая виділяється підробка диплома Гарвардського університету і працевлаштування в офісі генерального прокурора цього штату.шахраїКрістофер Роканкур, самозванець і шахрай, примудрився пробратися у вищі кола суспільства під маскою французького родича Рокфеллерів, хоча насправді був сином повії і алкоголіка, які здали його в притулок у п'ятирічному віці. Фірмовим знаком шахрая стала вигадана сім'я із знаменитостей. Роканкур представлявся новим знайомим як син Софі Лорен, племінник Оскара де ла Рента і Діно де Лаурентіс. Шахрай погорів на власному марнославстві, вирішивши написати автобіографію і висміяти обдурених жертв.

 

шахраїНа четвертому місці топ - параду - великий самозванець Фердинанд Демара, який маскувався під різноманітних людей, починаючи від ченців і хірургів і закінчуючи начальником в'язниці. Найвідоміше перевтілення Демара - хірург Джозеф Кір. Він примудрився дійсно працювати хірургом під час війни з Кореєю і лікував своїх пацієнтів щедрими дозами пеніциліну доти, поки мати справжнього Джозефа Кіра не дізналась про це і не повідомила владі.

шахраїДевід Хемптон теж творив свої афери під псевдонімом, правда, без особливої винахідливості. Він примудрився завести знайомства з відомими персонами, під різними приводами займаючи у кожного максимально можливу суму грошей. У 1983 р. Хемптон був заарештований. Його примусили заплатити $ 4490 в якості компенсації за заподіяння моральної шкоди. Подібні шахрайства провертав також Вільгельм Вогт. Він одягнув форму військового чиновника і використовував свій новий вигляд на повну котушку, заарештувавши кількох чиновників за підробку бухгалтерських документів і конфіскувавши великі суми грошей з каси.шахраїШосте місце в топ -параді займає музичний колектив, шахрайство якого зараз, напевно, вже нікого не здивує. Це група Milli Vanilli, на одній з "живих" концертів якої раптом " зажувало " фонограму. Тоді публіка дізналася, що жоден з членів дуету просто не вміє співати, а записи робив музикант Френк Феріа, використовуючи голоси інших співаків. Безголосих вокалістів не заарештували, а лише відібрали раніше вручену їм статуетку " Греммі".

шахраїЗамикають десятку шахраї, які відзначилися оригінальністю і нестандартним підходом. У різний час Мері Бейкер і Джордж Псалманазар епатували оточуючих, зображуючи прибульців з таємничих країн, що говорять на невідомих мовах, одягнених в екзотичний одяг та дотримувалися чудернацьких ритуалів та неіснуючих релігій. Мері Бейкер зображала принцесу Карабу, викрадену піратами з острова в Індійському океані.

 

шахраїДжордж Псалманазар нібито прибув з далекого острова Формоза, звичаї якого він описав у своїй книзі, були розкуплені в одну мить. Крім того, формозянін читав лекції з історії своєї батьківщини, її мови і займався перекладом неіснуючої літератури Формози. Шахрайство закінчилося, коли бідний формозянін просто втомився прикидатися і зізнався своїм друзям в обмані.

 

 

 

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

FB