Світ земноводних дивний і різноманітний. Доказом цьому можуть служити деякі цікаві факти про жаб, істот, які в більшості своїй не викликають сплеску позитивних емоцій.

Point Green Чи знаєте Ви, чому в давнину було прийнято кидати жабу у відро з молоком?
Справа в тому, що холодильників в ту пору не було, а у жаби волога шкіра має бактерицидні властивості, саме тому молоко з жабою ніколи не скисало.

  Цікаві факти про жаб.

Point Green У жаб дуже цікаво влаштовано зір - вони можуть одночасно дивитися вгору, вперед і вбік. Також очі жаб відіграють важливу роль в ... травленні. Саме за допомогою очей жаба допомагає проштовхнути їжу, що знаходиться у роті, далі по травному тракту. Тому захопивши здобич, ці представники світу амфібій обов'язково повинні моргнути. А ще жаби закривають очі лише на невеликий проміжок часу навіть тоді, коли сплять.
 
 Цікаві факти про жаб.
 

 
Point Green У жаб унікальна система дихання, адже ці земноводні дихають як легенями, так і ротом і всією поверхнею шкіри.
Перебуваючи у воді жаби дихають шкірою, на суші за їхнє дихання відповідають легені і рот. Організм жаб влаштований таким чином, що кожен раз занурюючись у воду, тварина провокує відключення дихальної системи. Кровоносна система жаб теж досить цікава: їх серце складається з 2 відділів, а в тілі курсує змішана венозно-аретеріальная кров.
 
 Цікаві факти про жаб.
 
Point Green Жаби - кращі стрибуни у тваринному світі. Представники деяких видів (жаба Litoria nasuta, що мешкає в Австралії) можуть долати в стрибку відстані які в 50 разів перевищують їх розмір і досягати прискорення до 20 метрів в секунду. Інші (Rhacophorus Nigropalmatus - літаючі жаби Уоллеса, що живуть у вологих джунглях Малайзії і Борнео) можуть не тільки чудово стрибати, але і навіть планувати, "пролітаючи" відстані в 15 м.
 
10296
 

Point Green Діапазон розмірів цих земноводних досить широкий. Так, найменша в світі жаба має довжину тіла всього 8,5 мм, а живе вона на Кубі.

 Цікаві факти про жаб.

А ось фото найменшої жаби крупним планом.

 Цікаві факти про жаб.

Point Green Гігантська жаба-Голіаф є найбільшою представницею свого виду. Її максимальна довжина 36 см, а вага може перевищувати 3 кілограми. У голіафа дуже міцні ноги, завдяки яким середній стрибок цієї жаби перевищує 3 метри.

жаба-Голіаф

Point Green Не варто думати, що жаби - це нешкідливі створіння. Насправді саме жаба є найотруйнішою сухопутною твариною в світі.
Порода цієї жаби - «Коко», мешкає вона тільки в Південній Америці. Отрута «Коко» в тридцять п'ять разів небезпечніша, ніж отрута кобри.
 
жаба коко

 

Point Green В Японії жабам призначена дуже шанована роль - там вони є символом везіння.

жаби

Point Green А в Стародавньому Єгипті ці створіння теж були символом - але втілювали собою воскресіння, причому їх муміфікували одночасно з померлою людиною. Вчені припускають, що це, швидше за все, пов'язано з наступним. У помірних і холодних широтах жаби «замерзають» щороку, впадаючи в зимову сплячку, і повертаються до життя лише навесні.

Відбувається це через те, що у жаби виробляється глюкоза. При морозі вся рідина з глюкозою приймає консистенцію сиропу, при цьому без утворення кристалів. Саме тому після нетривалого зимового сну жаба здатна вижити.

Цікаві факти про жаб.

Point Green На даний момент вченими описано 5 тисяч видів амфібій, причому 88% з цих п'яти тисяч - жаби

Цікаві факти про жаб.

 

Point Green І останній, сумний факт - жабам загрожує зникнення багато в чому завдяки невгамовній тязі людини до експериментування саме над цим видом земноводних і прагненню поїдати ніжне м'ясо жаб, що є делікатесом.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

катя
+2 #7 катя 17.12.2017, 09:54
Спасибо
Цитата
Наталья
0 #6 Наталья 11.12.2017, 16:43
[quote name="Наталья дякую
Цитата
Наталья
0 #5 Наталья 11.12.2017, 16:42
Дяку
Цитата
Алінка
+2 #4 Алінка 10.12.2017, 21:45
Дякую, дуже цікава стаття. Я й не щнала, що жаби можуть бити такими маленькими
Цитата
Феннич Наталочка
+3 #3 Феннич Наталочка 30.11.2017, 18:07
Менi сподобалось. Дякую за цiкавi факти.
Цитата

Копіювання матеріалів сайту допускається лише при наявності активного посилання на сайт tut-cikavo.com | Всі права захищено | tutcikave@gmail.com