Винаходи людства

Людство не змогло б існувати без постійного прогресу, знаходження і впровадження нових технологій, винаходів і відкриттів. Сьогодні багато з них вже застаріли і в них немає необхідності, інші ж, як колесо, служать досі...

  Для кіноіндустрії виготовляються пластикові кольчуги, оскільки вони легші і дешевші металевих. Для фільму «Володар кілець» було зроблено кілька тисяч таких кольчуг.

 Громовідвід був винайдений одним з батьків-засновників США, Бенджаміном Франкліном, в 1752 році? Вірніше, це загальноприйнята версія. Насправді  ідея захисту від небесної електрики не нова, і способи відводу блискавок існували задовго до Франкліна. Ось, наприклад, у Стародавній Греції моряки закріплювали на вершині щогли меч, до ручки якого прив'язували мотузку, а інший її кінець опускали за борт - так і рятувалися від блискавки в море. 

 04f7d7d5f51afb6f2a0f8c56a3ef8996

 

 Електричний стілець був винайдений стоматологом.

 Кормове кермо для суден було винайдене китайськими майстрами ще в першому столітті нашої ери. У Європі це пристосування було застосоване лише в XIII столітті, до цього корабель утримувався на потрібному курсі за допомогою бічних весел.

 «Криваву Мері» - один з найвідоміших коктейлів, придумали... в Парижі? Якось не в'яжеться витончена Франція і горілка, чи не так? І дійсно, творець коктейлю працював в паризькому барі, основними клієнтами яких були не французи, а американські громадяни. В 20-х роках XX століття американець Фернанд Петіо був барменом в паризькому барі «Harry's New York». Одного разу він змішав в бокалі порівну горілку і томатний сік. Назву «Кривава Мері» запропонував один з відвідувачів, в пам'ять про Мері з міста Чикаго. А «кривава», тому, що дівчина частенько відвідувала тамтешній бар «Ковш Крові». Ностальгуючи по Америці, рідним барам, по дівчатам, співвітчизники підхопили назву.

винаходи

 Південноамериканські індіанці для отримання гумового взуття просто умочували ноги в свіжий сік гевеї - рослини, з якої отримують каучук. Застигаючи, сік перетворювався на непромокаючі «калоші»

 Термометр винайшов Галілео Галілей в 1607 році.

 А чи знаєте ви, що пневматичні шини винайшов ветеринар? Ветеринаром цим був англієць Джон Данлоп. Він практикував в Белфасті. Сам багато їздив на велосипеді по околицях, виконуючи свої обов'язки, а його син катався на триколісному велосипеді. Тоді по краю обода закріплювався вузький шар гуми для амортизації. Але не дарма велосипед звали «костотряс» - на каменях  дуже трясло, а в землі колеса провалювалися. Дивлячись на сина, Данлоп вирішив модернізувати колеса, зробивши хід м'якше, і щоб на доріжках не залишалося борозен від коліс. Диск колеса обернув декількома склеєними шарами гуми, в які накачав повітря. Син був у захваті. Хід велосипеда став легким, колеса не грузли, а тряска зникла.

винаходи

 

 Попкорн був винайдений ще ацтеками.

 Візок для покупок, який так  полегшує шопінг, винайшов в 1936 році власник продовольчого магазину Piggly-Wiggly Сільван Голдман? Ця гідна людина дійсно дбала про зручність покупців. І знайшов спосіб допомогти клієнту придбати більше товару.

В Piggly-Wiggly як тільки співробітники помічали, що кошик у покупця заповнений, відразу ж замінювали його порожнім. Але треба було знайти більш ефективне рішення. І воно було знайдено. Згідно з найпоширенішою версією, одного разу Голдман побачив, як покупець поставила важку сумку на машинку, яку котив на мотузочці її син. Еврика!

Через рік Сільван Голдман представив новинку покупцям. В суботній день поруч з корзинами розташувалися новинки на коліщатках. Винахід спочатку привернув увагу тільки літніх людей. Молоді люди побоювалися виглядати смішно з візками. Але п'ятеро таємно найнятих добровольців розсіяли сумніви. Три жінки і двоє чоловіків цілий день роз'їжджали по магазину з навантаженими товарами візками.
винаходи

 Англієць Роджер Бейкон винайшов лупу в 1250 році.

 А чи знаєте ви, що в світі є людина, яка була особисто удостоєна і Нобелівської і Шнобелівської премії? Андрій Гейм, голландський фізик, що народився в 1958 році в місті Сочі, у 2000 році отримав Шнобелівську премію за використання магніту для демонстрації можливості левітації жаб. Цю премію він отримав спільно з сером Майклом Беррі.

 Електрична зубна щітка була винайдена в 1939 році.

 Чи знали ви, що колесо може бути і квадратним?
Це довів американець Альберт Сфредд, оформивши патент на такий оригінальний винахід в 1959 році. Машина з незвичайними колесами впевнено їхала по бруду, снігу та піску зі швидкістю до 55 км/год. Колеса встановлені на осях так, щоб квадрати були повернуті відносно один одного на деякий кут.

 винаходи

 

 Житель Німеччини стверджує, що винайшов машину, яка випрямляє банани. Карл Фрідріх Ленце стверджує, що у нього вже повно заявок від людей, які хочуть їсти виключно рівні банани. Сам винахідник називає їх банани - сигари.

 Винахід телебачення не можна пов'язувати з кимось  одним, справа в тому що різні складові телебачення були винайдені різними людьми в різні роки, але можна точно сказати що перша телевізійна станція вийшла в ефір у Чикаго 12 червня 1928 року.

 Важко уявити собі сучасний світ без антибіотиків, скільки життів вдалося врятувати за допомогою них, а почалося все з відкриття пеніциліну. Вперше пеніцилін був відкритий у вересні 1928 року, в госпіталі святої Марії в Лондоні і першовідкривачем був доктор Олександр Флемінг.

 fleming aleksandr

 Вперше електрику виділив давньогрецький вчений Фалес, він потер бурштин об шерсть і отримав розряд. Звичайно  було ще дуже далеко до практичного використання електрики, але перший крок був зроблений, чоловік виявив цей феномен, а згодом і поставив його собі на службу.

  Жалюзі були винайдені в Японії.

 Таке просте пристосування, як канцелярська скріпка, було винайдено відносно недавно - в 1899 році? А «батьком» незамінного тримача аркушів паперу став норвежець Юхан Волер, математик і винахідник. За спогадами сучасників, скріпку придумав він мимохідь. Справа в тому, що одного разу він сильно вліз в борги. Озирнувшись, помітив шматок сталевого дроту, з яким і вирішив поекспериментувати. Скрутив її - і отримав патент відразу на кілька варіантів скріпок. Ця перша скріпка була трикутною. Патент приніс Юхану достатньо грошей, щоб розплатитися з боргами.

винаходи людства

 Круасан був винайдений в Австрії.

 Тачку винайшли в Китаї.

 Розчинна кава була винайдена в 1901 році.

 Ісаак Ньютон винайшов дверцята для котів.

 Якщо додати трохи гліцерину в рідину для мильних бульбашок, ви отримаєте супер-міцні бульбашки, які можна тримати в руках.

Коментар

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

В якій країні кивок означає НІ, а направо - це ПРЯМО

В якій країні кивок означає НІ, а направо - це ПРЯМОУ більшості країн кивок означає згоду і підтвердження. Це зг

...
Чим корисна цибуля

Чим корисна цибуляЧи знаєте ви про те , що в цибулі міститься більше цукрів ,

...
Винахід сірників

спичкиФранцузький хімік Ш. Сорьяно в 1830 році вперше успішно вико

...
Чим чистити срібло?

Чим чистити срібло?Срібло - метал, що вражає своєю благородною красою і корисни

...
Цікаві факти про Данію

Цікаві факти про ДаніюМи підготували для Вас цікаві факти про Данію. Адже Данія вх

...
7 звичок для успіху і багатства.

2345У даній статті мова піде про звички багатих і успішних людей

...
15 чесних причин, чому Ви до цих пір самотні.

одиночествоМожливо, у вас вже була любов, і ви її втратили, або ви ніко

...
50 цікавих фактів про Туреччину.

50 цікавих фактів про Туреччину.Пропонуємо Вашій увазі дізнатися багато цікавих фактів про ц

...
Найнебезпечніші знаки зодіаку.

знаки зодіакуБагато сказано про типові характеристики знаків зодіаку. Але

...
На злодієві і шапка горить.

На злодієві і шапка горить.Звідки походить цей вислів, і чому на злодієві горить шапка?

...