Цікаві факти про сіль

Пропонуємо добірку цікавих і маловідомих фактів про сіль, знання яких не тільки розширить ваш кругозір, але і дозволить блиснути при нагоді ерудицією.

green point with spaceУ середні віки сіль була настільки дорогою, що її іноді називали "білим золотом".

green point with spaceХлорид натрію (сіль) утворюється при взаємодії металевого натрію з газоподібним хлором. Це єдина порода подібного плану, яка регулярно поїдається людьми.

green point with spaceКолись Пол Брегг вважав, що людина цілком спокійно може обійтися без солі. Цю теорію намагалися навіть довести, але не враховували того факту, що майже всі речовини, які людина споживає в їжу містять сіль. 

green point with spaceЩоденна норма споживання солі в холодних країнах становить 3-5 грам, в жарких же країнах - це 20 грам. Така різниця пов'язана з підвищеним потовиділенням, тому що з потом виходить досить багато солі з організму людини.

green point with spaceВ Світі існує величезна кількість солей, які можуть заміняти один одного, проте, люди звикли вживати в їжу хлористий натрій, смак якого в усіх країнах називають солоним.

green point with spaceКуховарська сіль - це хороший антисептик, який перешкоджає процесам гниття. Саме тому її використовують при заготовках консервантів на зиму. І саме з цієї причини відкриті рани (мозолі) у людей, відпочиваючих на курортах, не тільки не гояться через роз'їдання їх солоною водою моря, але і не запалюються, тому що сіль вбиває всі бактерії.

green point with spaceЯкщо з жаби випустити всю кров, то вона «помре»: не буде рухатися, припинитися дихання, зупиниться серце. Однак, якщо її судини наповнити розчиненою у воді кухонною сіллю, то вона оживе: м'язи почнуть скорочуватися, серце знову заб'ється і «мрець» задихає.

green point with spaceЯкщо до льоду (0 градусів Цельсія) додати одну двадцяту солі, то лід перетворитися в воду, і її температура кристалізації знизиться на 1-3 градуси. Саме тому проїжджу частину при ожеледі посипають сіллю, яка і розтоплює лід і злежаний сніг.

green point with spaceВ Індії вираз «я їм його сіль» означає, що «він мене утримує і я йому зобов'язаний».

green point with spaceВ середні віки ціна солі була настільки висока, що вона грала роль грошей, як і інші цінні предмети.

green point with spaceДо недавнього часу соління було основним способом тривалого зберігання харчових продуктів

green point with spaceМистецтво солити м'ясо і рибу було відомо з найдавніших часів. За словами Геродота, воно було сильно поширене в Єгипті, де були організовані спеціальні рибосольні. Крім того, єгиптяни солили перепілок, качок та іншу дрібну птицю.

green point with spaceКухонна сіль - це єдина мінеральна речовина, яку людина вживає в чистому вигляді.

green point with spaceДодаючи до їжі щодня близько 20 грамів солі, людина з'їдає в середньому в рік 7-8 кілограмів солі. До сімдесяти років життя це число складе півтони.

green point with spaceАж до початку 20 століття фунт солі був основною валютою в Абіссінії (нині Ефіопія).

green point with spaceСіль настільки важлива для людського організму, що якщо випити дуже велику кількість води, то вона вимиє сіль і може трапитися летальна гіпонатріємія.

green point with spaceМорська сіль хорошої якості містить велику кількість важливих мінералів для організму. 

green point with spaceЧорну сіль виготовляють в Індії за допомогою змішування солоної води з насінням Харада. Суміш залишають після цього випаровуватися, в результаті виходять чорні шматки солі. Далі з сіллю проводяться деякі маніпуляції, в результаті чого виходить рожевий порошок.

green point with spaceДо того, як біблійний іудаїзм припинив своє існування, сіль змішували з жертвопринесеннями тварин. Сіль також була символом мудрості і розсудливості.

green point with spaceНа початку 1800-х років сіль була вчетверо дорожча, ніж яловичина.

green point with spaceТільки 6 відсотків всієї видобутої солі використовується в харчових цілях, ще 17 відсотків часто використовується для боротьби з обмерзанням вулиць і доріг в зимовий період.

green point with spaceУ кінці 17 століття сіль була головним вантажем, який перевозили з країн Карибського басейну в Північну Америку. Вона використовувалася для засолювання найдешевших сортів риби, якою годували рабів на цукрових плантаціях. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі   

Наталія
+2 #1 Наталія 18.07.2018, 11:32
Ваш сайт крутий! Кожен матеріал дуже цікавий, змістовний і корисний))
Цитата

FB