Нове

30 бер., 2021

Де знайшли найбільший метеорит

Приблизно 80 тисяч років тому, на нашу планету впав астрономічний об'єкт. Виявили його порівняно недавно, і тепер сюди приїздять тисячі туристів щоби поглянути на цю космічну дивовижу.

Популярне

Написати коментар
Цікаві факти про статую Батьківщина-Мати в Києві

 

Пам'ятник Батьківщина-Мати розташований в Києві на березі Дніпра і привертає увагу своєю величчю. Батьківщина-Мати вважається однією з найвищих статуй у світі. Відкриття пам'ятника відбулося 9 травня 1981 року.

● Висота споруди Батьківщина-Мати — 102 м, а висота статуї від п'єдесталу до вістря меча — 62 метри.

В руках статуя тримає 16-метровий меч, вагою в 9 тонн, і щит, який важить 13 тонн. Вага всієї споруди сягає 450 тонн.

Головний скульптор — Василь Бородай. Прообразом при створенні особи статуї стала колега Бородая — скульптор Галина Кальченко. 

Металевий каркас статуї виконаний з нержавіючої сталі. Листи розміром 50 на 50 сантиметрів і товщиною в півтора міліметра були виготовлені в місті Запоріжжя. Якщо скласти довжину всіх швів монумента, вийде близько тридцяти кілометрів.

● Меч у Київської скульптури об'ємний, ромбоподібної форми. Для стійкості всередину встановлений маятник, що гасить коливальні процеси.

● Щороку Батьківщина-мати піддається суворій перевірці. За твердженнями фахівців монумент здатний простояти понад 150 років і може витримати навіть дев'ятибальний землетрус.

Усередині пам'ятника є два ліфти — похилий і вертикальний. Перший піднімається в п'єдесталі, а на другому можна потрапити в груди статуї, потім по сходах пройти в руки та голову, де розташовані оглядові майданчики. Щоб піднятися на монумент Батьківщини-Матері в Києві, потрібно купити вхідний квиток.

Всі екскурсанти проходять контроль — не допускаються люди похилого віку, вагітні жінки та діти молодші дванадцяти років, оскільки частину шляху треба підійматися вгору по сходах.

Монумент збирали за допомогою спеціального стометрового крана, який пізніше демонтували.

Легенда свідчить, що під час будівництва пам'ятника, київському митрополиту було видіння, що не можна зводити меч вище хреста дзвіниці Києво-Печерської Лаври, яка розташована неподалік. Тому висоту монумента зменшили до 102 метрів, спочатку планувалося 108 м. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter