Нове

Популярне

Написати коментар

 

«Перлина біля моря», українська столиця гумору – це все Одеса-мама, місто на півдні України. Його важко уявити без Потьомкінських сходів, без кіно, без ринку, без моря… Це місце, куди хочеться повертатися знов і знов. У нього неможливо не закохатися. Але що так манить усіх туристів до цієї Південної Пальміри?

 

Цікаві факти про Одесу.

-Цікавою є сама назва міста. Деякі місцеві дотепно її пояснюють: у французькій мові є вираз, що означає «достатньо води». І якщо прочитати його навпаки, то отримаємо слово «Одеса». Іронія долі - давати таку назву місту, яке завжди страждало від проблем з водопостачанням. Більш вірогідною є версія про те, що коли Катерина перейменовувала місто в 1795 році, вона залишила еллінську назву цієї місцевості, тільки у жіночому роді.

-Одеса є не тільки в Україні: 8 міст в США та 2 в Канаді мають таку саму назву.

-Колись поселення мало назву Хаджибей, а ще раніше – Коцюбіїв (Коцюбей).

-Центр міста входить до списку об’єктів спадщини ЮНЕСКО.

-Одеса – дійсно велике місто: воно займає 3 місце за кількістю населення в Україні, а морський торговий порт є взагалі найбільшим в державі.

-Одеса не тільки велика, але й красива: у 2010 році місто посіло почесне 4 місце у рейтингу найпривабливіших міст Європи після Амстердаму, Риги й Вільнюса.

-У 2011 році місто було визнане найкращим за рівнем життя в Україні.

-Під містом є величезна система катакомб довжиною 3 тисячі км – найбільша у світі.

-«Привіз» - найстаріший з нині чинних та один з найбільших ринків у Європі. Тут можна придбати все і трохи більше.

-В Одесі бере початок футбольний спорт в Україні, саме тут було збудовано перше поле для цієї гри в нашій державі.

-Одеса - власниця найбільшого дельфінарію у країні, розташованого на пляжі «Аркадія».

-Крім Дня міста, одесити з радістю святкують Гуморину (ми ще називаємо це просто День сміху) 1 квітня, і це в них офіційний вихідний день. Недарма ж Одеса – українська столиця гумору.

-Появою суржику маємо завдячити Єврейській вулиці, яка вирізнялася власне своїм слов’янсько-єврейським колоритом.

-Відомі всім Потьомкінські сходи, подарунок Єлизаветі від її чоловіка князя Воронцова, отримали таку назву тільки завдяки кінострічці «Броненосець «Потьомкін»», раніше вони були Бульварними.

-Щороку в Одесі проводиться забіг «Вгору Потьомкінськими сходами», де усі охочі можуть позмагатися у спритності. Нині рекорд становить 22,8 секунди. До речі, ці сходи з 192 ступенів у 2015 році були визнані «Європейським скарбом кіно культури» за оцінкою Європейської кіно академії.

-Одеса має пам’ятник хабарю - апельсину, завдяки якому було врятовано місто. Коли владу над Російською імперією отримав Павло І, він почав закривати усі проекти своєї матері Катерини ІІ, з якою в нього були складні стосунки. Серед них могла опинитися й Одеса, а точніше, її розбудова та облаштування морського порту. Магістрат вирішив відправити цареві посланця з проханням милості та подарунок. З щойно отриманої партії помаранчів були відібрані 3000 найгарніших та відіслані до царя. Це на нього справило враження, тож плани щодо розбудови Одеси були згодом втілені в життя.

-У 19 столітті в місті народилася відома нині фраза «не фонтан», якою звикли описувати неякісні речі. Тоді джерела питної води одесити називали фонтанами. Через проблеми з водопостачанням питну воду продавали на ринку. Покупці пробували її на смак, і якщо вона їх розчаровувала, вони так казали, маючи на увазі непридатність до вживання.

-Про це місто складено понад 800 різних пісень.

-Протягом 13 місяців в Одесі перебував у засланні О. С. Пушкін. Тут він написав поему «Бахчисарайский фонтан», три глави одного зі своїх найпопулярніших творів «Евгений Онегин», близько 30 ліричних віршів та розпочав поему «Цыганы»

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter