Нове

Популярне

Написати коментар

Україна — розмаїта, багатогранна та незвичайна! Можна щодня дізнаватися про неї щось нове, і ці факти ніколи не будуть повторюватися. Тож сьогодні ми підготували для Вас чергову порцію цікавинок. Насолоджуйтеся!

 

Цікаві факти про Україну

● Вулиця Хрещатик — найкоротша з усіх головних вулиць у світових столицях. Так, її протяжність — усього 1 300 метрів.

У давні часи, Україною пролягав «шлях із варяг у греки» — один із найбільших історичних транспортних шляхів. Його довжина — понад 3 000 кілометрів. Україна-Русь слугувала своєрідним мостом між Східною Європою та Давнім Сходом.

Українська мова займає 26 місце за кількістю носіїв у світі, та є другою за поширеністю серед мов слов’янської групи (після російської).

Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком. Основоположником же нової української мови вважають Івана Котляревського з його «Енеїдою» (1842 рік). 

Майже всі слова в українській мові, які розпочинаються з букви «Ф», є запозиченими з інших мов.

Найчастіше українці вживають дієслово «бути», займенник «він» та іменник «рука».

Слово «Україна» було вперше вжито в 1187 році в Іпатіївському літописі. Уже тоді, воно набуло широкого вжитку в усній народній мові та літературних творах.

4 з 20 лавр — українські. Три з них є православними: Києво-Печерська, Почаївська та Свято-Успенська Святогірська. Одна ж лавра, Свято-Успенська Унівська, є греко-католицькою.

Києво-Могилянська академія — найстаріший навчальний заклад у Східній Європі. Вона заснована в 1615 році, та на сьогодні є національним університетом, який відомий далеко за межами України.

Відомий художник Пабло Пікассо був у захваті від робіт українки Катерини Білокур. Коли митці зустрілися особисто на виставці в 1954 році, Пабло назвав полотна Катерини геніальними.

Перший у світі рамковий вулик винайшов український бджоляр П. І. Прокопович у 1814 році. Також його вважають основоположником раціонального рамкового бджільництва та засновником першої в Європі школи пасічників.

Композитор Людвіг ван Бетховен присвятив дві свої симфонії (№ 5 та № 6) сину українського гетьмана — Андрієві Розумовському. А все тому, що Розумовський був відомим дипломатом та меценатом Бетховена.

Оноре де Бальзак обвінчався зі своєю нареченою в Україні. А саме — у містечку Бердичів у 1850 році. Дуже схвально відгукувався Бальзак і про Київ: «… Ось я й побачив цей Північний Рим, це татарське місто з трьомастами церквами, з багатствами Лаври і Святої Софії українських степів. Добре поглянути на це ще раз…».

Офіційний гімн України складається всього із 6 рядків. Чотири куплети і два приспіви, до яких ми звикли, насправді не були затвердженими під час перегляду гімну у 2003 році. 

В Україні є власне «Мертве море». Усі ми знаємо про цілющу силу Мертвого моря. Та не кожен знає, що на Херсонщині є схожа за властивостями водойма — солоне рожеве озеро. Його вважають залишком прадавнього Лемурійського моря. Дехто вважає, що це озеро має лікувальні властивості. Докладніше...

Одне з найбільш романтичних та унікальних місць в Україні — це «Тунель кохання», розташований на Рівненщині. Це — чотириметровий «зелений» тунель природного походження. Ботанічна аномалія утворена сплетінням дерев та кущів. Докладніше...

І наостанок — про найдавніших українських поетес. Ними були Анисія Парфенівна та Анна Любовичівна, які творили, орієнтовно у XVII столітті. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter