Нове

Популярне

6 Коментарів
Південна Америка

 

Величезний континент Південна Америка, відкритий для європейців в епоху великих мореплавців — справжнє джерело древніх культур, традицій та звичаїв. Попри століття під пануванням колонізаторів, багато місцевих народів зберегли традиційний устрій життя, а ті, що були асимільовані, породили дивовижний коктейль з індіанської та європейської культур.

 

Цікаві факти про Південну Америку

● Всього в Південній Америці розташовано 12 незалежних країн: Аргентина, Болівія, Бразилія, Венесуела, Гаяна, Колумбія, Парагвай, Перу, Суринам, Уругвай,  Чилі, Еквадор. Плюс залежні території інших країн: Фолклендські Острови, Французька Гвіана, Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови.

Чисельність населення південноамериканського континенту, близько — 385 млн осіб.

Площа континенту Південна Америка, складає 17,8 млн км² (4-е місце серед континентів),

Протяжність з півночі на південь, приблизно — 7350 км. Протяжність із заходу на схід, приблизно — 4900 км.

Середня висота Південної Америки над рівнем моря сягає майже 655 метрів. 

Найбільшою південноамериканською країною є Бразилія. Слідом за нею йде Аргентина. Обидві ці держави є на 6 і 7 місці за площею серед усіх країн світу відповідно.

Саме в Південній Америці розташований найвологіший населений пункт на землі. Це колумбійське місто Буенавентура, де дощів випадає більше, ніж будь-де на землі.

Найсухіша з жарких пустель, Атакама, також розташована на американському континенті. Повноцінних дощів тут не було близько 400 років.

У більшості країн Південної Америки державною мовою є іспанська, але поширені і інші мови.

Близько половини населення Південної Америки, живе в Бразилії. Розмовляють тут на місцевому діалекті португальської мови.

У більшості великих південноамериканських міст є нехороші райони, куди зазвичай не заїжджає навіть поліція. У Бразилії їх називають фавелами, в деяких інших країнах — віжжі.

У Південній Америці розташоване Ушуайя, найпівденніше місто планети. Стоячи на його березі і дивлячись на південь, розумієш, що там, за горизонтом, лежить лише одна земля — ​​Антарктида (див. Цікаві факти про Антарктиду).

Не всі колишні колонії Нового Світу належать до Південної Америки. Багато хто плутає Південну Америку з Латинською. Перша — це географічне визначення, а друга — швидше етнографічне.

Єдиною англомовною державою південноамериканського континенту є Гайана, одна з найбідніших країн світу. Французька мова тут теж поширена.

Переважна більшість населення Південної Америки — християни-католики.

Колись тут існували імперії інків і майя, але вони були знищені завойовниками-конкістадорами.

В Аргентині та Уругваї більшість населення є прямими нащадками іспанців та італійців, і місцеві жителі, мають європейський вигляд. А найбільш індіанське населення — в Болівії та Перу. 

У Південній Америці розташована найвисокогірніша столиця світу, Ла-Пас, (3690 м над рівнем моря). Правда, столицею Болівії це місто є лише фактично, а не номінально.

Південноамериканський солончак Уюні, що утворився на місці висохлого озера, в сезон дощів перетворюється в найбільше на світі дзеркало.

У Парагваї, в одній із країн Південної Америки, досі дозволені дуелі.

Серед усіх континентів Землі, саме Південна Америка є найбільш вологою.

Найзнаменитіші водоспади світу також розташовані в Південній Америці. Анхель — найвищий з них, а Ігуасу — найпотужніший.

Озеро Тітікака, що розташоване на кордоні Перу та Болівії є найвисокогірнішим судноплавним озером у світі.

У Республіці Чилі від 10 до 25% населення, за різними оцінками, становлять вихідці з іспанської Країни Басків і їх прямих нащадків.

У тому ж Чилі близько 3% населення є етнічними хорватами, а ще близько півмільйона людей — німцями.

Єдина країна Південної Америки, де в ходу Нідерландська мова — Суринам, колишня колонія Нідерландів.

У Болівії та Перу популярні напої, настояні на листках коки, але в інші країни їх вивозити не можна.

Саме тут, в Аргентині та Уругваї, зародився такий популярний танець, як танго.

Найпопулярніший у всіх південноамериканських країнах вид спорту — футбол. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter