Нове

Популярне

Написати коментар

 

Іспанія давно вже підкорила серця багатьох спокушених туристичним досвідом людей по всьому світу. Віднедавна цю прекрасну країну почали відкривати для себе і вітчизняні туристи, які тисячами потягнулися у пошуках пригод на блакитні береги батьківщини Сервантеса. 

 

Цікаві факти про Іспанію

● У іспанському гімні немає слів.

Мова басків — народу, що населяє північні області Іспанії — не має жодної спорідненої мови у світі.

Іспанія — рекордсмен серед європейських країн за кількістю барів, ресторанів і нічних клубів.

Попри те, що більшість іспанців — завзято віруючі католики, в країні з 2005 року узаконені одностатеві шлюби.

Поїхати до Іспанії влітку і потрапити під дощ фактично нереально. Кількість сонячних днів у цій спекотній країні становить близько 280 на рік! 

Якщо в вас живий авантюризм, то емігрувати до Іспанії для вас може виявитися легше, ніж в будь-яку ще країну Європи. Нелегальні емігранти, які проживають на території Іспанії понад 3 роки, мають можливість отримати іспанську посвідку на проживання.

Поважаючий себе іспанець майже ніколи не снідає вдома. Першу трапезу дня тут заведено куштувати в найближчих кафе, де на столах дбайливо розкладають ранкові газети.

Іспанія є найбільшою з усіх суверенних держав, розташованих на Піренейському півострові.

Іспанський ресторан El Bulli в містечку Росас вважається кращим рестораном світу. Сезон роботи ресторану триває півроку. Те, що середня вартість страви тут становить 250 євро, гурманів не бентежить: столики на весь сезон бронюються протягом одного дня!

Знаменитий іспанський співак Хуліо Іглесіас до 20 років був воротарем у клубі «Реал Мадрид». Однак серйозна автокатастрофа паралізувала його на цілих два роки. Оскільки рухати Іглесіас міг тільки руками, він провів цей час, удосконалюючи гру на гітарі.

Більшість іспанців мають по два прізвища: матері і батька.

Іспанський закон дозволяє засмагати голяка на будь-якому пляжі. Втім, нудисти не надто активно цим користуються і воліють по-старому оголятися на спеціальних відокремлених пляжах.

Хоча корида і є одним з іспанських символів, багато іспанців виступають за скасування цієї кривавої традиції. Так, в Каталонії та на Канарських островах корида заборонена.

У пробах повітря, зроблених в Мадриді та Барселоні, вчені примудрилися виявити сліди кокаїну і ЛСД! Правда, вміст в іспанському повітрі занадто малий, щоб кого-небудь потурбувати (або порадувати).

Померти від голоду в Іспанії нереально: фактично в кожному барі до напоїв тут безкоштовно подають солідну порцію закусок («тапас») на вибір. Популярні тапас — картопля фрі, хамон, міні-сендвічі.

У ресторані El Diablo на канарському острові Лансароте, можна покуштувати стейк, засмажений прямо над жерлом вулкана! 

Іспанські міста Сеута і Мелілья розташовані на африканському континенті. До Сеути можна допливти на поромі через Гібралтар всього за 35 хвилин.

Корінними жителями Іспанії були ібери, баски і кельти.

У 206 році до нашої ери країна стала частиною Римської імперії. Пізніше її правителями були вестготи, мусульмани, франки і християни.

Португальський дослідник Фернан Магеллан першим здійснив кругосвітнє плавання навколо земної кулі. Фінансову підтримку для цієї подорожі йому надала Іспанія.

У 1600-х роках Іспанія управляла всім Піренейським півостровом, багатьма Карибськими островами, більшою частиною Центральної Америки, Південної Америки та деякими районами Північної Америки. Іспанська Імперія також включала Австрію, а також частини Франції, Німеччини, Італії та Нідерландів.

Іспанія — найближча до Африки країна.

Іспанці зробили великий внесок в розвиток літератури. Ернест Хемінгуей написав відомий роман «По кому подзвін», в якому розповідається про громадянську війну в Іспанії. Твір «Дон-Кіхот», який, як вважають деякі, є першим сучасним романом, було написано іспанцем Мігелем Сервантесом.

Сьогодні Іспанія — це конституційна монархія, що включає парламент з двома законодавчими палатами та спадкового монарха. Міністрами керує президент уряду, який є главою виконавчої влади, а законодавчу гілку влади утворює Конгрес депутатів. Пост президента уряду еквівалентний посаді прем'єр-міністра в інших країнах.

В Іспанії дуже багато птахів. І це ще дуже скромно сказано, адже ця країна займає провідне місце за кількістю птахів. Тому спів канарок для іспанців звичайний звук.

Часто іспанців, особливо у фільмах, малюють запальними, пристрасними та агресивними, але насправді вони дуже веселі та доброзичливі. Звичайно, в кожному стаді знайдеться паршива вівця, але й ми з вами, далеко не ангели. У іспаців дуже велика кількість свят. Може бути в цьому й річ. Вони просто вміють відпочивати, а хороший відпочинок дає хороший початок роботи.

Іспанський прапор — це символ кориди. Жовтий — пісок, а червоний — розлита на ньому кров. До речі, насправді бики не розрізняють кольорів і червоний колір їх зовсім не нервує, але от махання якоюсь ганчірочкою перед особою може роздратувати кожного, навіть дядька Васю з сусіднього під'їзду.

Валюта Іспанії — Євро.

Населення Іспанії становить близько 45 мільйонів.

В Іспанії виготовляють близько 44% всієї оливкової олії у світі.

Клімат в Іспанії різний. Деякі області нагадують пустелю, і дощ в зимовий період може йти до 20 днів на місяць.

В Іспанії багато тварин, але переважають кажани. Летюча миша навіть стала символом Валенсії. Вчені встановили, що летючі миші фактично їдять птахів. 

Крім іспанської мови тут говорять так само на галісійській, баскській та каталонською мовами.

В Африці є іспанські території.

Багато відомих художників були родом з Іспанії, наприклад, Пабло Пікассо, Сальвадор Далі та Жоан Міро.

Корида в Іспанії вважається мистецтвом. Це найпопулярніша розвага, а також найбільший і найнеоднозначніший спорт. Це частина іспанської історії, мистецтва і культури. Практично у всіх містах існують спеціальні арени для кориди.

Іспанія — найбільш гориста країна в Європі.

У Іспанії 4 964 км узбережжя.

Якщо Іспанія — найбільш гірська країна, то її столиця Мадрид — "найвища" столиця в Європі.

Туристи недарма люблять цю країну — на узбережжі Іспанії розташовано понад 2 000 пляжів!

До речі, попри всякі там економічні кризи, економіка Іспанії, перебуває на 9-му місці. А банківська система Іспанії визнана однією з найстабільніших в Єврозоні.

Іспанці люблять різні види спорту, але безсумнівним фаворитом є футбол.

В Іспанії, як і в багатьох цивілізованих країнах, армія виключно професійна. Військова повинність була скасована ще у 2001-му році.

Найпопулярніший вид спорту в Іспанії — це футбол. Хто забув, Іспанія стала чемпіоном світу з футболу у 2010-му році.

Іспанія третя країна у світі за кількістю вироблених вин. Їх роблять у кожному регіоні країни без винятку. Перші 2 місця займають Франція та Італія.

Дивно, але кожна область, район Іспанії може сильно відрізнятися від іншого. Кухнею, звичаями, а іноді навіть і мовою.

Зовсім вже цікавий факт. Є дуже поширена версія появи назви "Іспанія". З фінікійського це слово перекладається, як "країна кроликів".

В Іспанії нормальним часом для вечері вважається 9-10 година вечора.

Іспанці — люди емоційні, тому при спілкуванні вони стоять досить близько один до одного і частенько хапаються за руки. Так що, спілкуючись з іспанцями, не дивуйтеся такій їх поведінці (але пам'ятайте, що одностатеві шлюби тут таки дозволені)

В Іспанії люблять поїсти, і якщо ви хочете висловити кухареві респект, то найправильнішим буде — попросити добавки.

Саме іспанці привезли в Європу такі штуки, як помідори, картоплю, авокадо, тютюн, какао. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter