Нове

Популярне

Написати коментар

 

Багатьом, мабуть, цікаво походження вислову «цап відбувайло». Цей термін бере своє коріння зі староєврейського обряду очищення від гріхів. Ось, як це описується в Старому Завіті, Книзі Левіт.

«І покладе Аарон обидві руки свої на голову живого козла, і визнає над ним усі гріхи Ізраїлевих синів та всі їхні і всі гріхи, і складе їх на голову козла, та й пошле через призначеного чоловіка на пустиню. І понесе козел на собі всі їхні гріхи до краю неврожайного, і пустить того козла в пустелю»

Мабуть, саме звідси виник популярний образ Диявола з цапиними копитами та рогами.

Обряд відсилання козла був необхідний, тому що ізраїльський народ не міг продовжувати спілкування зі Всевишнім допоки гріхи та злочини, що відокремлювали від Нього, не були «вигнані». На відміну від жертвоприношень, які символізували спокутування гріхів окремих людей, метою вигнання козла було символічне покладання гріхів усього ізраїльського народу і «відпущення» їх туди, звідки вони відбувалися - в пустелю, яка у Священному Писанні вважалася притулком демонів.

Цей порядок, описаний у Книзі Левіт для народу Ізраїлю, знаходить своє відображення і в нашому щоденному житті - мається на увазі використання «цапів відбувайлів». Коли ми чинимо неправедно, то не завжди можемо самі винести тяжкість провини за свої вчинки.

Тут то ми і вдаємося до допомоги «цапів відбувайлів». Покладаючи свої гріхи на когось або щось, перекладаючи з себе відповідальність, ми сподіваємося звільнитися від непосильної тяжкості провини.

 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter