Нове

Популярне

Написати коментар
Микола Гоголь

 

 

Кумир літературного Петербурга, який мавпував Росію й оспівував тодішню Малоросію… Микола Гоголь викликав захват і обурення сучасників. Нащадкам він залишив ідею національного визволення і майже містичну біографію. Факти про автора «Тараса Бульби» і «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» не менш цікаві, ніж легенди.

 

Факти з життя Миколи Гоголя:

tut-cikavo Микола Гоголь – класик російської літератури родом з Полтавщини. 

tut-cikavo Справжнє прізвище письменника – Яновський, однак відомо, що він використовував ще 7 псевдонімів.

tut-cikavo Село Василівка, в якому народився Микола Гоголь, нині має назву Гоголівка або Гоголеве.

tut-cikavo У Гоголя було 5 братів і 6 сестер, однак більшість із них померли в дитячому віці.

tut-cikavo Сестрам Гоголя дістався особливий брат, який сам кроїв для них сукні й в’язав на спицях!

tut-cikavo Кулінарія – ще одна пристрасть письменника поруч з рукоділлям. Умінням готувати галушки він проявив себе як справжній полтавець. 

tut-cikavo Гоголь-моголь – так письменник жартома називав свій авторський напій, яким пригощав друзів. Інгредієнти цього «гоголю-моголю» - ром і козяче молоко.

tut-cikavo Сором’язливість змушувала письменника ніяковіти у товаристві з незнайомцями. Однак це не завадило йому подорожувати Європою і навіть відвідати Єрусалим у якості паломника.

tut-cikavo Мандрівки прекрасними країнами Гоголь здійснював за кошт знайомих, які погоджувались узяти його з собою. Не маючи заощаджень, він оплачував своє утримання байками, якими потішав компанію. У довгій дорозі цікавий співрозмовник – на вагу золота.

tut-cikavo Довгий ніс – причина страждань сором’язливого Гоголя. На його прохання художники змінювали форму носа у прижиттєвих портретах. Робили це кожен по своєму, тому обличчя письменника на картинах буває різним.

tut-cikavo Маленький зріст письменника теж не додавав йому впевненості у житті. Та це не завадило Гоголю-ліцеїсту опанувати студентську сцену. З неї він викликав сміх не зовнішнім виглядом, а гострим слівцем і чудовою акторською грою.

tut-cikavo Пропозицію руки і серця видатний письменник зробив раз за все життя, але отримав відмову. Ім'я його обраниці – Анна Вільєгорська, яка не погодилась на шлюб із Гоголем за 2 роки до його смерті.

tut-cikavo Шкільні успіхи Гоголя зводились до гарного малювання, а ось за писемні твори вчителі високих оцінок не ставили.

tut-cikavo Дебют письменника – поема «Ганц Кюхельгартен», також не отримала схвалення московських критиків. У розпачі молодий Гоголь викупив усі примірники книги і спалив їх!

tut-cikavo Так само він неодноразово спалював «Мертві душі»!

tut-cikavo Перед написанням «Тараса Бульби» Микола Гоголь три місяці гостював на Волині, яку згодом там і змалював.

tut-cikavo Долоні дорослого Гоголя часто бували липкими від цукру. Автор «Ревізора» був знаним солодкоїжкою і завжди тримав під рукою шматочки рафінаду.

tut-cikavo Микола Гоголь не переймався зовнішнім виглядом – його пожитки, які впорядковували після смерті, виявились просто купою зношеного одягу.

tut-cikavo Все майно, що залишилось після письменника, оцінили в менш, ніж 44 рублі. Жалюгідна сума, якщо зважити, що на благодійність Гоголь жертвував тисячами.

tut-cikavo Пушкін подарував Гоголю не лише сюжет повісті «Мертві душі», а й мопса на кличку Джозі. Собака став улюбленцем письменника, але той дбав про тварину ще гірше, ніж про себе. Смерть Джозі після тривалого недоїдання штовхнула генія до депресії.

tut-cikavo Сюжет повісті «Вій», за словами автора – дослівний запис народних переказів, а не його творчість. Проте досі жоден дослідник не знайшов бодай натяків про Вія у фольклорі. 

tut-cikavo Гарний почерк, за словами письменника, він виробив під час праці держслужбовцем. Це все, що подарували йому 3 роки офісної роботи.

tut-cikavo Заповіт Микола Гоголь написав за 7 років до смерті.

tut-cikavo За 9 днів до смерті письменник спалив усі папери зі свого портфеля (а разом з ними й другий том «Мертвих душ») й провів ніч у сльозах й молитві.

tut-cikavo Ймовірна причина смерті нашого талановитого земляка – добровільна відмова від їжі.

tut-cikavo Легенди про поховання письменника живцем (у стані коми або летаргічного сну) вже спростовані.

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter