Нове

Популярне

Написати коментар
Цікаві факти про Статую Свободи

 

5 жовтня 1886 року, в Нью-Йорку було встановлено Статую Свободи. Цей символ демократії не знає тільки ледачий. А ми познайомимо вас з маловідомими фактами про одну з найзнаменитіших пам'яток світу.

● Статуя Свободи — подарунок американському народові від народу Франції в знак дружби, що склалася між країнами в роки американської революції. Пам'ятник виготовляли у Франції за проектом скульптора Фредеріка Бартольді, в Америці статую збирали.

Грошей на будівництво статуї Свободи не вистачало по обидві сторони океану, тому у Франції та Америці були організовані масштабні кампанії зі збору коштів. Самі американці неохоче здавали гроші на будівництво, і Джозеф Пулітцер (відомий по премії Пулітцера) з жорсткою критикою звернувся до громадян США. Примітно, що його статті в газетах із закликом виділити гроші на будівництво справили позитивний ефект. 

Статую Свободи ще називають «символом свободи та демократії», «Леді Свобода», а первинна назва скульптури «Свобода, що несе світло світу».

У правій руці, високо над головою, Леді Свобода піднімає факел, а в лівій руці тримає табличку з написом: «JULY IV MDCCLXXVI», що означає «4 липня 1776 року» — дата підписання Договору про Незалежність Сполучених Штатів Америки.

У короні статуї Свободи 7 променів. Вони уособлюють 7 континентів і 7 морів.

Статуя побудована з мідних листів, встановлених на металевому каркасі. Спочатку її колір не був зеленим, вона позеленіла з часом внаслідок атмосферних впливів. Цікавий кіноляп: Події у фільмі «Титанік» розгортаються в 1912 році, в цей час статуя Свободи мала ще свій первісний колір, а в фільмі статуя показана вже зеленого кольору.

Густав Ейфель, архітектор, який спроектував всесвітньо відому паризьку Ейфелеву вежу, брав участь у створенні статуї Свободи. Він розробив для неї масивну сталеву опору та проміжний підтримувальний каркас. 

Висота від землі до кінчика факела — 93 метри. Висота самої статуї, від верху п'єдесталу до факела — 46 метрів. Для відливу статуї витратили 31 тонну міді, а сукупна вага сталевої конструкції складає 125 тонн.

Вітер зі швидкістю 100 км/год викликає розгойдування монумента на 7,62 см, в той час як факел при такому вітрі розгойдується на 12,7 см.

У 1984 році статуя Свободи була внесена в список об'єктів, що перебувають під особливою охороною ЮНЕСКО. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter