Нове

Популярне

Написати коментар
Планета Нептун

Ця планета, подібно Урану, складається з газу до основного складу якого входять вода, метан і аміак. Саме, через велику концентрацію в атмосфері метану планета набула блакитного кольору. Над поверхнею Нептуна простягаються хмари з аміаку і води, а над ними щільний шар метанових хмар, крім того в атмосфері планети присутній водень і гелій. Сама атмосфера володіє підвищеною активністю, де потужні вітри дмуть зі швидкістю понад 2000 км/год, утворюючи величезні плями розміром з нашу планету.

Нептун - це останній з чотирьох газових гігантів, що входять в сонячну систему. Він розташований на восьмому місці по віддаленості від сонця. Завдяки синьому кольору планета отримала свою назву на честь давньоримського владики океану - Нептуна. Планета має 14 супутників, відомих на даний момент, і 6 кілець. 

Величезна відстань до Нептуна не дозволяє точно встановити його внутрішню структуру. Математичними розрахунками було встановлено що його діаметр дорівнює 49600 км, він вчетверо перевищує діаметр Землі, за обсягом в 58 разів, але завдяки низькій щільності (1.6 г/см³) маса всього в 17 разів перевищує земну.

Нептун складається здебільшого з льоду, і відноситься до групи крижаних гігантів. Згідно з проведеними розрахунками, центр планети являє собою тверде ядро, яке по діаметру вдвічі перевищує земне. Основу планети становить шар метанових, водних і аміачних льодів. Температура основи коливається в діапазоні від 2500-5500 градусів Цельсія. Попри таку високу температуру, лід залишається у твердому стані, це відбувається через високий тиск в надрах планети, він в мільйони разів перевищує земний. Молекули настільки щільно притиснуті один до одного, що перебувають в розчавленому стані і розбиті на іони та електрони.

Атмосфера Нептуна - зовнішня газова оболонка планети, товщина її приблизно дорівнює 5000 кілометрів, основний її склад - водень і гелій. Чітко вираженої межі між атмосферою і крижаним шаром немає, щільність поступово підвищується під масою верхніх шарів. Ближче до поверхні гази під тиском перетворюються в кристали, яких стає все більше, а після ці кристали повністю перетворюються в крижану кору. Глибина перехідного шару приблизно дорівнює 3000 км. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter