Нове

Популярне

Написати коментар

 

Острів Мадагаскар розташований в Індійському океані, але географічно він відноситься до Африки. Його цілком і повністю займає однойменна держава. Відколовшись мільйони років тому від материка, цей острів таїть в собі чимало чудес природи, яких не знайти більше ніде на Землі.  

 

Цікаві факти про Мадагаскар

● Столиця Мадагаскару — Антананаріву

Чисельність населення Мадагаскару становить — 23,8 млн осіб.

Мадагаскар — четвертий за величиною острів у світі, після Гренландії, Нової Гвінеї і Борнео.

Понад 90% видів тварин і рослин, які наявні на цьому острові, не зустрічається більше ніде на Землі.

Острів розташованийза 400 км від східного узбережжя Африки.

Довжина острова — 1600 км, а ширина — 580 км. 

Жителі Мадагаскару практикують культ мертвих предків. Кожні 7 років вони витягують померлих родичів зі склепу, розташованого у дворі будинку, і переодягають їх в нові савани. До цього заходу готують святкове частування, звучить музика, а з покійним потрібно ввічливо і доброзичливо спілкуватися.

На цьому острові живуть мурахи, прозвані «Дракула» через особливості їх харчування — дорослі особини цих комах не здатні засвоювати тверду їжу, тому їжу за них перетравлюють личинки, а мурахи потім прокушують їх шкіру і висмоктують кров.

На Мадагаскарі відбувся футбольний матч, під час якого було забито найбільше голів в історії цього спорту. Команда, яка втратила шансу на чемпіонство через помилку арбітра, весь наступний матч в знак протесту закидала м'ячі в свої ворота — всього 149 штук.

В одному з американських музеїв зберігається шматок тканини розміром — 3 квадратних метри, зітканої з павутини. Павуків для цієї мети 4 роки виловлювали на Мадагаскарі.

На Мадагаскарі мешкає міль, яка заповнює брак рідини, випиваючи сльози сплячих птахів.

У мадагаскарських джунглях мешкає жаба, здатна при необхідності міняти колір своєї шкіри від світло-блакитного до темно-коричневого.

Одна з королев Мадагаскару відправляла своїх підданих на страту за появу в її снах без попередження.

В Антананаріву, столиці острова, з середини 19 століття було заборонено зводити будівлі з каменю — єдиною кам'яною будівлею довгі роки залишався королівський палац.

Мадагаскар — найбільший виробник і експортер ванілі. Коли великі корпорації стали відмовлятися від використання натуральної ванілі на користь штучного ваніліну, це стало важким ударом для економіки острова.

Цей острів виник в результаті розпаду суперконтиненту Гондвана, і відокремився він не від Африки, як багато хто думає, а від Індії.

Мадагаскар називають "червоним островом". Цю назва острів отримав через колір місцевого ґрунту. Ґрунт на Мадагаскарі червоного кольору, оскільки в ньому міститься багато заліза та алюмінію.

Жителі Мадагаскару дотримуються безлічі дивних традицій, що дісталися їм від предків. Наприклад, в будинках заборонено витирати пил, а в деяких регіонах синові заборонено голитися, поки не помер його батько.

В шістнадцятому столітті острів відкрили португальці в особі дослідника Діегу Діас. Після свого повернення в Європу, на острів ринули купці з Голландії, Англії та Франції.

Туристична галузь вважається однією з найбільш швидкозростаючих секторів економіки. Існує безліч сучасних курортів на острові Мадагаскар

Високогір'я займає центральну частину острова, а вздовж узбережжя тягнеться смуга низовин. Найвища точка на Мадагаскарі — це згаслий вулкан Мурумукутру, його висота становить 2876 метрів. Слово «Мурумукутру» дослівно перекладається як "гай фруктових дерев".

На острові є шахти природних ресурсів, де видобувають граніт, хроміт, вугілля, боксити, сіль, кварц, бітумінозні піски і напівкоштовні камені.

На Мадагаскарі немає характерних африканських тварин, таких як леви, жирафи, зебри і бегемоти. На острові проживають близько 12 000 видів тварин і рослин, з яких понад 10 000 унікальні! Тільки тут ви знайдете величезні папороті і пальми, дивовижні пустельні рослини і тварин. На острові сотні видів тварин, які знаходяться під загрозою зникнення. Оскільки понад 90% їх територій природного місця існування були знищені несприятливими природними умовами та діяльністю людини.

На території Мадагаскару, налічується близько 60 видів лемурів і 60 видів хамелеонів це майже половина всіх хамелеонів планети. Тут мешкають смішні тварини тенреки, які схожі на кротів, землерийок та їжаків. Найбільший хижак Мадагаскару це ямки, який має тіло кішки і ніс собаки, але їх не вважають кішкою або собакою. Ці рідкісні види тварин знаходяться під загрозою повного зникнення, вони є близькими родичами мангуста.

Національна валюта Мадагаскару — Аріарі. На острові ви можете оплачувати в національній грошовій одиниці, але Аріарі не зможете вивести за кордон.

Мертве озеро — одне з чудес Мадагаскару. Його води, протікають між крутими гранітними валунами. Глибина озера сягає чотирьохсот метрів. Температура води близько 15 градусів за Цельсієм. У Мертвому озері нічого не живе, риби немає. Місцеві люди розповідають про нього зловісну легенду.

На Мадагаскарі дуже гостра національна кухня. Основою кухні є — рис, подається з овочами і надзвичайно гострим перцем, кукурудзою, м'ясом Зебу, куркою, рибою, скибочками сиру і спеціями. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter