Нове

Популярне

Написати коментар
Храми М'янми

 

М'янма — невелика держава в Південно-Східній Азії, спекотна, запорошена і бідна. Незважаючи на близькість до Таїланду, М'янма істотно від нього відрізняється, хоча тут теж більшість населення сповідує буддизм. Сюди туристи їдуть не за морем і пляжами, а за старожитностями, які можна побачити тільки в цій країні. Чого варта одна лише Долина Тисячі Пагод! 

Цікаві факти про М'янму

Столиця М'янми  Найп'їдо.

Чисельність населення М'янми становить  55 млн осіб.

М'янма межує з такими країнами: Бангладеш, Індія, Китай, Лаос, Таїланд.

Країну омивають води Бенгальської затоки.

Офіційна мова  бірманська

Бірма — така була назва країни до 1989 року, однак всередині держави ця назва, присвоєна країні іноземцями, була вкрай непопулярною. М'янманці називають свою батьківщину «Бамою».

Слово «М'янма» Бірманською мовою означає «швидкий» і «сильний». Існує і зв'язок зі словом «Мья», що перекладається як «смарагд».

У місті Янгон розташована головна визначна пам'ятка М'янми — буддійський храм Шведагон побудований приблизно в 5 столітті до н.е. На прикрасу цієї споруди висотою 98 метрів пішло 8 тисяч листів золота, 5 тисяч алмазів і 2 тисячі інших самоцвітів. Усередині храму знаходиться безцінний артефакт 4 волосини Будди.

Храм Шведагон

В якійсь мірі, М'янма новачок на туристичному ринку. Пов'язано це з тим, що країна довгий час залишалася закритою для іноземців. Але цей фактор так само може бути основним стимулом для розвитку туристичної діяльності, оскільки після майже чверті століття самоізоляції, М'янма являє собою місце, де час зупинився, а самобутність, краса і спокій країни залишилися недоторканими. У сучасному світі, де незайманих цивілізацією місць стає все менше, М'янма може стати ідеальним вибором для любителів автентичного відпочинку. До того ж, країні є що показати, М'янма є унікальним куточком Азії, який поєднує в собі історичну спадщину, красу природи і білосніжні пляжі. 

Столиця М'янми місто Найп'їдо, яке було обране 27 березня 2006 року, замість Янгона. Бірманські королі часто міняли столиці. Вважалося, що у кожного міста своя міра щастя. І, рано чи пізно, наступає час, коли доля перестає бути лояльною до будь-якого місця. Тоді місто краще покинути, збудувавши нове щасливе.

М'янма одна з трьох у світі держав, які не використовують метричну систему. До того ж, вимірювання відстані, ваги і кількості значно відрізняються в різних областях.

Найкращий час для поїздки до М'янми період з листопада по лютий, коли в країні стоїть суха і не дуже спекотна погода. Весняні місяці підходять для подорожей уздовж Бенгальської затоки

М'янму часто називають «Країною пагод», оскільки на її території зведено приблизно 2,5 тисячі цих споруд. Руїни різного ступеня збереження також залишилися від трьох імперій, що в різний час існували на землях держави.

М'янманці мають тільки імена і не мають прізвищ, але перед ім'ям вони носять спеціальні приставки слова, що вказують на стать, вік, суспільне становище.

На території М'янми, як і на території Таїланду, живе плем'я падунг, що має давню традицію подовжувати своїм жінкам шию за допомогою латунних кілець.

Якщо в столиці М'янми ще можна зловити таксі, то в провінційних містах вони майже повністю відсутні. Тут вважають за краще користуватися послугами велорикш, які готові возити і людей, і вантажі, і товари на ринок. Звичайно, цей транспорт не дуже швидкий, але буддистам поспішати нікуди.

У цій країні всі важливі рішення приймаються на основі астрологічних прогнозів. Наприклад, перенесення столиці з Янгона в Найп'їдо повинно було початися 6 листопада 2005 року о 6:37 ранку, і ні хвилиною раніше. 

У М'янмі, де система освіти побудована за зразком Британії, діти починають ходити в школу з 5 років.

У ВНЗ М'янми майбутні військові і економісти вчаться 4 роки, стоматологи, аграрії, інженери, ветеринари і IT-фахівці шість років, а медики 7 років. У період військової диктатури, що закінчився тільки в 2011 році, всі ВНЗ країни були закриті протягом 12 років.

М'янма займає друге місце в світі після Афганістану по незаконному виробництву опіуму.

У М'янмі стодоларові купюри можна обміняти на місцеву валюту за більш вигідним курсом, ніж інші американські банкноти. На розцінки також впливає зовнішній вигляд купюр.

Інтернет в М'янмі поширений не більше ніж на 1% території, тому більшість місцевих жителів потрапляє в мережу тільки завдяки інтернет-кафе. Ці заклади знаходяться під жорстким контролем влади, а керівництво країни має право переглядати електронну пошту населення і фіксувати відомості про блогерів. Під час масових заворушень доступ в Мережу перекривається повністю.

Блогер з М'янми був засуджений до 59 років в'язниці за публікацію відеоролика руйнувань, спричинених циклоном «Наргіс», однак через кілька років його відпустили на свободу.

Містечко Мінгун в М'янмі здобуло популярність завдяки наявному там 90-тонному дзвону. Можливо, це найбільший діючий дзвін на планеті. 

Це далеко не всі факти. М'янма держава неймовірно різнопланова і неоднозначна, і кожен, відвідавши цю країну, зможе знайти те, що зацікавить саме його. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter