Нове

Популярне

Написати коментар

Квітка на камені – саме так свого часу називала це місто Леся Українка. Подільський Акрополь – цю назву дали сучасні історики і мистецтвознавці. Кам’янець впродовж багатьох століть знаходився в епіцентрі військових і політичних змагань, і тим його історична доля надзвичайно подібна до долі самої України. Місто завжди приваблювало своїм вигідним розташуванням на перехресті торгових шляхів, красою і багатством навколишніх земель, і тому ніколи не мало спокою від навколишніх сусідів.

Офіційна версія науковців стверджує, що Кам’янець-Подільський був заснований у другій половині XVI століття, хоча свідчення про його існування можна вже знайти в старовинних літописах ХІІ століття. Насправді ця місцина має безліч старовинних пам’яток, і для того щоб відвідати кожну з них, не вистачить і тижня. А збираючись мандрувати Кам’янцем, залиште вдома взуття на каблуках і шпильках – кросівки і кеди будуть найкращим варіантом для вас.

Що тут можна побачити?

Зазвичай сюди приїжджають туристи звідусіль для того, щоб відвідати величну пам’ятку архітектурного мистецтва Середньовіччя – Стару Фортецю. Сім веж неприступної цитаделі охороняли колись неприступне Старе місто, розташоване практично на острові, «випиляне» стрімкими водами річки Смотрич. Єдиний шлях у місто пролягав через найвужчу частину ріки, де був споруджений Замковий міст. Місцеві розказують, що саме на цьому мості був страчений свого часу Юрась Хмельницький – жорстокий нащадок великого гетьмана Богдана.

Нині територія Старого Міста оголошена архітектурним заповідником, який входить до переліку спадщини ЮНЕСКО. Ця частина Кам’янця зберігає у своїх спорудах пам’ять про тих, хто колись був присутній тут – поляків, вірменів, татарів, турків і, звичайно, українців.

Найбільший слід по собі полишили поляки, завдяки яким туристи можуть подивитися:

• Домініканський костел 1370 року;

• Францисканський монастир XVI століття;

• Церкву Святої Трійці XVIІІ століття.

А кафедральний собор Петра і Павла, збудований у XVI столітті, під час навали турків був перетворений на мусульманську мечеть – для цього до споруди добудували 36-метровий мінарет. Коли турків вигнали, мінарет вирішили не чіпати, а просто увінчали собор статуєю Мадонни. Такого симбіозу католицької і мусульманської архітектури ви однозначно не знайдете у всьому світі. До речі, по вуличці до собору ви неодмінно мусите пройти через Арку бажання. Щоб збулося все задумане, треба доторкнутися правою рукою до старого каміння арки – принаймні, так стверджують мешканці Старого міста.

Практично навпроти собору знаходиться ратуша – колишній кам’янецький магістрат; зараз там розміщено музей з цінними експонатами. Далі можна пройти на площу Польський Ринок, яка була колись одним з найбільших торгових майданчиків Поділля. Ще далі є Вірменські склади – архітектурна споруда XVIІІ століття, яка залишилася тут завдяки вірменській громаді. А через Руську браму можна пройти на Фільварки. Друга її назва – Вітряна, бо навіть у найспокійніший сонячний день там завжди гуляє вітер.

До речі – кажуть, що вітряні потоки над містом якісь унікальні. Можливо, саме тому, уже другий десяток літ в Кам’янці відбуваються змагання з повітроплавства на кулях, і обов’язково – парад цих «літальних апаратів». Зазвичай така подія приурочується до дня міста, яке проходить в останню неділю травня.

А неподалік від Кам’янця-Подільського, всього за 20 км, знаходиться ще одна фортеця – Хотинська, оду на честь взяття якої колись давно писав Ломоносов. Внесена до сімки чудес України, вона притягує, наче магнітом, туристів з усіх куточків світу.

Хотинська фортеця

Доїхати від Кам’янця до Хотина дуже просто – туди періодично ходять маршрутки, або можна сісти на будь-який автобус в напрямку на Чернівці. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter