Нове

Популярне

Написати коментар
Риба

 

Риби населяють світовий океан уже приблизно 500 мільйонів років. Сьогодні їх налічується понад 20 тисяч різновидів: маленьких і великих, морських і прісноводних, хижих і травоїдних, звичайних і чимось дуже цікавих.

 

 

Цікаві факти про риб

● Риби це холоднокровні хребетні тварини, отже, температура їх тіла залежить від температури води що їх оточує.

Мулистий стрибун, це риба яка проводить більшу частину часу поза водою, і може «прогулюватися» по суші на власних плавниках. У зябрах у стрибунів довгий час зберігається невеликий запас води. Вони також можуть дихати через пори своєї вологої шкіри.

Найдивніше на планеті переміщається морський коник. Він плаває вертикально, керуючи спинним плавцем, і може рухатися в будь-якому напрямку: назад, уперед, вгору і вниз. Коли коник хоче зупинитися, він закручує хвіст навколо водоростей, а якщо йому загрожує небезпека, змінює розмальовку, маскуючись. 

Риби використовують звуки низьких тонів, щоби передавати повідомлення один одному. Вони стогнуть, гарчать, хриплять, бубонять, шиплять, свистять, скриплять і верещать. Вони тріщать кістками і скриплять зубами. Проте, у риб немає голосових зв’язок. Для виробництва звуку вони використовують інші частини тіла, як-от вібруючі м’язи, що розташовані навпроти плавального міхура.

Електричні вугри і скати здатні вбити коня своїми розрядами струму.

Більшість риб для відтворення потомства відкладають ікру, але є кілька різновидів риб, які народжують уже готових мальків. Це, наприклад, велика біла акула.

Єдиний різновид риб, у яких є повіки — акули.

У більшості морських риб м’ясо несолоне. Однак, є акули, у яких м’ясо таке ж солоне, як і вода, у якій вони живуть.

Більшість риб розрізняє кольори, і використовує їх для камуфляжу або захисту власної території. Деякі риби можуть бачити поляризовані й ультрафіолетові промені.

У кораблях, кіль прикріплений у нижній частині й оберігає його від перекидання. У риб також є свій кіль зверху. Якщо здвоєні плавники припинять роботу з підтримання балансу, рибина перевернеться догори животом, оскільки більш важка сторона опиниться знизу. Саме це і відбувається з мертвою рибою.

Риба може й потонути. Як і людині, рибі для підтримки життя необхідний кисень. Якщо у воді буде розчинено мало кисню, то риба просто задихнеться.

Більшість різновидів риб не мають «заднього ходу». Плавати хвостом уперед можуть тільки деякі представники загону вугрів.

Найбільша риба у світі це гігантська китова акула, яка може виростати до 16–20 метрів. Її вага може досягати 34 тонн, харчується вона планктоном.

Більшість брендів губної помади містять речовини що входять до складу риб’ячої луски. Вони надають помаді неповторний блиск.

Найповільніші риби це морські коники, які рухаються так повільно, що, дивлячись на них із боку, можна сказати, що вони перебувають у стані спокою. Найповільнішим із них вважається карликовий морський коник, який за одну годину долає відстань в 1,5 метра.

У деяких риб немає луски. Наприклад, акула має грубу, як наждачний папір, шкіру.

У Японії риба фугу це винятковий, але смертельно небезпечний делікатес. Вона містить тетродотоксин, який є смертельною отрутою. Проте, фугу така смачна, що японські гурмани, ризикуючи своїм життям, готують її. Щоби подати таку страву, японський кухар повинен мати сертифікат зі спеціальної школи, де вчать мистецтву приготування цієї отруйної риби.

Деякі риби, наприклад біла акула, можуть підвищувати температуру власного тіла, щоби полювати в холодній воді.

Самець імператорського ангела має до п’яти самок у своєму гаремі. Якщо «глава сім’ї» гине, то одна із самок перетворюється на самця й займає місце свого попередника.

Електричні вугри можуть вивільнити з організму розряд силою до 550 вольт. Цього їм цілком вистачає для того, щоби паралізувати здобич або захистити себе від риб-хижаків.

Життєво важливі органи електричного вугра займають усього 1/5 частину його тіла й розташовуються безпосередньо за його головою. Інша частина тіла складається з органів, які виробляють електрику.

Аравана здатна вистрибувати з води, щоби зловити здобич, як-от комах, птахів і кажанів.

У Південно-Східній Азії живе риба-бризгун, яка збиває здобич на відстані. Випускаючи сильний струмінь води, вона може збити у воду комаху, яка сидить на листку за метр від неї.

Риба Фугу під час небезпеки ковтає воду й буквально перетворюється на кулю, що за розміром у кілька разів перевищує її звичайні форми.

Медузи існують на землі вже понад 500 мільйонів років. Це означає, що вони жили на Землі ще до періоду динозаврів. 

Про рибу-пилу знають усі. Насправді це різновид ската. Її можна сміливо віднести до найбільших підводних істот, адже вона виростає до 6–8 метрів! На морді в рибки розташований пилкоподібний виріст довжиною два метри, утиканий гострими зубами. З його допомогою риба-пила збирає їжу на дні і вбиває здобич: вона врізається в зграю риб і приголомшує їх ударами «пили».

Найбільші очі в гігантського кальмара. Кожне око має діаметр 40 см і містить понад 1 млрд світлочутливих клітин. Це приблизно в 100 разів більше ніж око людини! Але кальмари бачать усе тільки в чорно-білому світлі, так що заздрити їм явно не варто. А буває, що в кальмарів очі різного розміру.

Летюча риба вистрибує з води зі швидкістю 32 км/год! Відштовхуючись хвостом від поверхні води, вона злітає в повітря, а коли падає, знову вдаряє хвостом по воді і знову летить вгору. Трапляється, що риби користуючись повітряними потоками злітають на висоту до шести метрів і летять над водою щонайменше 400 м! 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter