Написати коментар
Цікаві факти про Сомалі

 

Сомалі — одна з найнебезпечніших країн у світі. Щоправда, зараз її і країною назвати складно, тому що ця африканська держава вже досить давно розірвана на частини безперервною міжусобною війною. Тут немає ні закону, ні порядку, а виживає тільки той, хто здатний силою відстояти своє право на існування.Цікаві факти про Сомалі

● Столиця Сомалі — Могадішо.

● Чисельність населення Сомалі становить приблизно — 10 млн осіб.

● Сомалі межує з такими країнами: Джибуті, Ефіопія, Кенія.

● Країна омивається Індійським океаном та Аденською затокою.

● Офіційні мови: сомалійська, арабська.

● Така держава, як Сомалі, з початку 90-х років минулого століття існує тільки на мапах. На ділі ж вона давно розвалилася на кілька невизнаних держав і самоврядних областей, які до того ж нерідко ворогують між собою. Деякі з них претендують на державність, як, наприклад, Сомаліленд, у якого є навіть дипломатичні представництва в інших країнах. 

● Сомалі має довгу берегову лінію в Індійському океані й Аденській затоці. Узбережжя країни простягається на 3 025 км, і є найдовшим з усіх країн материкової частини Африки.

● Діяльність сумнозвісних сомалійських піратів практично зійшла нанівець у 2012 році. Сталося це після того, як високопоставлені особи ОАЕ, втративши черговий нафтовий танкер, вирішили, що їм це набридло, і найняли приватну військову компанію, щоби навести на сомалійських землях порядок. За рік найманці практично повністю захопили Пунтленд, одну з частин цієї країни, яка була оплотом піратів.

● Ситуація на території Сомалі досі залишається дуже сумною. Згідно з різними джерелами, лише від 15 до 20 відсотків населення навчено грамоті, а майже половина сомалійців живе менш ніж на 1$ на день. Усе навколо зруйновано безперервними війнами, але відновлювати руїни ніхто не поспішає на це немає ні грошей, ні бажання.

● Рівень небезпеки тут дійсно зашкалює, особливо для іноземців, зовнішність яких відразу впадає в очі. Але це актуально в основному для міст, якими переміщатися без озброєної охорони взагалі вкрай небезпечно. Однак, значна частина населення Сомалі досі веде кочовий спосіб життя, далеко від того, що тут вважається цивілізацією, так що до піратів і інших головорізів ці сомалійці не мають ніякого відношення.

● Номінально тут досі зберігся офіційний уряд, але на практиці він контролює лише частину Могадішо, столиці Сомалі, і то тільки у світлий час доби. Більша частина Могадішо це руїни й нетрі, зруйновані за десятиліття безперервних конфліктів.

● Зброя тут всюди, і на вулиці простіше зустріти людину без черевиків, ніж без автомата Калашникова. Тут навіть ім’я є таке «Калаш», і це не жарт. Це дійсно досить популярне ім’я для сомалійських чоловіків, й утворене воно саме від назви автомата.

● У Могадішо розташований унікальний ринок Бакаара, найбільший не тільки в Сомалі, але і в Східній Африці загалом. Асортимент товарів, що продаються на ньому, дуже цікавий поруч із картоплею й живими курми, люди торгують штурмовими гвинтівками, патронами і гранатометами. На ринку постійно чути стрілянину: це продавці та покупці перевіряють якість придбаваної стрілецької зброї. Гранатомети, міномети й зенітні установки перевіряються таким же способом на деякому віддаленні від ринку.

● Велика частина країни являє собою безплідну пустелю, а всі річки, крім двох найбільших, наповнюються водою тільки після сильних дощів, які випадають кілька разів на рік.

● Місцеве населення дуже вимогливе в питаннях релігії. Наприклад, куріння або вживання алкоголю вважається неприпустимим. Звичайно, там є люди які курять і п’ють алкоголь, але в жодному разі не в публічних місцях, там за таке порушення легко можна бути заарештованим. А можна й кулю зловити.

● Свій внесок у зубожіння населення Сомалі зробили й інші країни. Оскільки тут нічого не росте, багатств у сомалійців завжди було тільки два — худоба й риба. Але берегової охорони в цієї країни ніколи не було, тому рибальські судна інших держав постійно браконьєрили біля берегів Сомалі. Рибу вони виловлювали варварськими методами, що призвело до сильного зниження чисельності її популяції. Сомалійці почали голодувати, що призвело до сплеску піратства й екстремального зростання злочинності. Такого екстремального, що на рубежі тисячоліть Могадішо був єдиним містом на Землі, у якому ООН не могла надавати гуманітарну допомогу через надмірний рівень небезпеки.

● Головна цінність для сомалійців це верблюди. Людина, що має десяток цих тварин, а також стадо овець і кіз, вважається заможною. Справжні багатії це люди, які зуміли придбати від 100 до 1000 верблюдів.
● Приводом для свята в Сомалі вважається поява на світ сина або приплід верблюдиці. На честь цих знаменних подій усе село збирається на танці, які супроводжуються грою на барабанах, бубнах і морських раковинах. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter