Написати коментар
Еритрея: одна з найбідніших країн світу — цікаві факти

 

Еритрея — це невелика африканська країна, що розташована в східній частині континенту, на березі Червоного моря. Країна є однією з найбідніших у світі. Вона схильна до посухи, нашестя шкідників типу сарани й живе під страхом ймовірного виверження вулкана. 

 

Цікаві факти про Еритрею

● Столиця Еритреї — Асмара.

● Чисельність населення Еритреї становить — 6 млн осіб.

● Еритрея межує з такими країнами: Ефіопія, Судан, Джибуті.

● Країна не має офіційної мови — усі мови тут рівні. Неофіційними основними мовами є тигринья та арабська.

● У минулому Еритрея часто перебувала в стані війни, колонізаторства й паювання території. Лише в 1993 році країні все-таки вдалося здобути незалежність від Ефіопії.

● З моменту здобуття незалежності країна ніколи не проводила президентських або загальнонаціональних виборів. Це однопартійна держава. Тут був тільки один президент, який висловлював свою зневагу до демократії в західному стилі.

● Через постійну посуху, країна не може толком забезпечити себе сільським господарством. Продовольство закуповується в сусідніх країнах (приблизно 90 %), а доступ до чистої питної води сильно обмежений.

● Попри несприятливі умови, темпи зростання населення в країні шалені! За останні два десятки років населення збільшилося на чверть. На кожну жінку припадає по 5 дітей.

● У давнину країна була однією з найбагатших, територія називалася «Земля Богів». Вона торгувала такими цінностями як: золото, спеції, слонова кістка, чорна деревина й раби.

● Досить дивною місцевою визначною пам’яткою є «залізні» рифи. Еритрейці не знайшли нічого кращого, як скидати в море техніку і транспортні засоби, що вийшли з ладу, які колись подарував їм СРСР. Внаслідок цього утворився рукотворний риф, який є улюбленим місцем для дайверів.

● У північній частині країни розташоване місто-катакомба Накфа. Туристів так і тягне в це місце, оскільки саме тут тривала тридцятирічна війна за незалежність, а місто слугувало базою незалежного народного фронту. У результаті Еритрея здобула незалежність і на честь цього міста Накфа й була названа національна валюта. Потрапити сюди не так-то просто. На мапі місто виглядає як пуста пляма, але насправді всі важливі соціальні та стратегічні місця розташовані під землею: лікарні, заводи, радіостанції, магазини, навчальні заклади тощо.

● Купити бензин в Еритреї так просто не вийде, тому що квота на бензин є тільки в таксистів і службових машин.

● Таксист тут професія престижна, машин у країні мало. А ліцензія на право працювати за цим фахом передається в спадок.

● Гуляти де заманеться в Еритреї не вийде. Через багаторічні війни з Ефіопією, велика частина країни досі прихована від «цікавих» очей. А ще по всій території Еритреї встановлені міни, які чекають роботи саперів.

● Зараз країна мирна й доброзичлива, але все ще залишається дуже закритою. Еритрею, навіть називають «африканською Північною Кореєю». Потрапити туди складно, але якщо все ж таки вдасться, то вона вразить кожного своєю давньою культурою.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter