Написати коментар
Цікаві факти про Танзанію

 

У Східній частині Африки розташована дивовижна країна Танзанія, яка щороку приваблює тисячі туристів з усіх куточків світу екзотичним рослинним і тваринним світом, білосніжними пляжами та культурно-історичною спадщиною. 

 

Цікаві факти про Танзанію

● Столиця Танзанії — Додома. 

● Чисельність населення Танзанії становить — 46,9 млн осіб.

● Танзанія межує з такими країнами: Уганда, Кенія, Мозамбік, Малаві, Замбія, Демократична Республіка Конго, Бурунді, Руанда.

● Країна омивається Індійським океаном.

● Офіційних мов у Танзанії дві: англійська й суахілі, але англійської майже ніхто не знає.

● Свою назву Танзанія отримала завдяки двом державам Танганьїці й Занзібару, які раніше були колоніями Великобританії. У 1964 році дві ці країни об’єдналися і віддали Танзанії по три перших букви з назви кожної держави.

● Приблизно 6 % території країни займає водна поверхня, яка охоплює частину найбільших озер Африки: озеро Вікторія на півночі, озеро Танганьїка на заході, та озеро Ньяса на півдні Танзанії.

● На території Танзанії розташована найвища точка Африки — гора Кіліманджаро (5 895 м).

● Сніги Кіліманджаро живлять хорошою питною водою населення не тільки Танзанії, а й кількох сусідніх країн.

● Занзібар є другим за величиною островом Східної Африки. Він складається з коралового вапняку, який упродовж тисячоліть поступово підіймався з дна моря.

● На остові Занзібар повністю вдалося винищити муху-цеце, а відстань від материка комаха самостійно подолати не може.

● Показник заможності й добробуту населення острова Занзібар — вхідні двері в будинок. Вони дуже широкі й масивні з обов’язковими різьбленими шипами. З’явилася така деталь за часів, коли індійські торговці відвідували будинки місцевої знаті й пересувалися на слонах. Слон, чекаючи господаря, міг впасти в дрімоту і впертися головою у двері.

● Загальна семирічна освіта в Танзанії є обов’язковою, але на практиці лише трохи більше ніж половина дітей відвідують школу.

● Приблизно 25 % всієї площі країни відведено під національні природоохоронні парки й заповідники.

● На території Танзанії проживають приблизно 120 різних народів.

Вода в Танзанійському озері Натрон має настільки високу концентрацію солей і лугів, що миттєво вбиває все живе, і перетворює на мумію.

● У 1962 році в Танганьїці (нині Танзанія), сталася епідемія сміху, яка охопила понад тисячу осіб. Вона почалася в школі для дівчаток у селі Кашаша. Спочатку почали сміятися три учениці, а незабаром більшість дівчаток заразилися сміхом. Напади сміху в кожної тривали від декількох годин до 16 днів поспіль. Школу незабаром тимчасово закрили, але епідемія сміху вже передалася іншим дітям, а також підліткам в 14 школах навколишніх сіл. Остаточно феномен затих через півтора року після перших зафіксованих випадків. Однією з можливих причин цього феномену, називають поєднання поганих умов у школах, суворість вчителів і стрес через неможливість висловлення протесту. Сміх був таким собі способом поскаржитися на суворі реалії.

● Острів Занзібар є батьківщиною відомого музиканта Фредді Мерк’юрі. Тут він народився і виріс. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter