Цікаві факти про Сенегал

 

Сенегал невелика західноафриканська держава. Колись ці землі, як і майже вся решта Африки, перебували під контролем європейських колонізаторів, внаслідок чого частково була витіснена місцева культура. Втім, після набуття Сенегалом незалежності місцеві традиції і звичаї зміцнилися, і, треба зауважити, деякі з них досить незвичайні й цікаві. 

 

Цікаві факти про Сенегал

● Столиця Сенегалу, місто Дакар, є найбільш західною точкою Африки. Воно розташоване на півострові Зелений Мис, який далеко випинається з материка в океан.

● Чисельність населення Сенегалу становить — 13,5 млн осіб.

● Сенегал межує з такими країнами: Мавританія, Малі, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гамбія.

● Країна омивається Атлантичним океаном.

● Офіційною мовою Сенегалу є французька, яка дісталася місцевим жителям у спадок від колонізаторів, оскільки в минулому ця країна була колонією Франції. Але на ділі тут у ходу також різні племінні мови й діалекти.

● За світовими мірками Сенегал є дуже бідною країною, як і майже всі африканські держави. Приблизно половина населення тут не заробляє і 100 доларів на місяць, а зарплата в 150 доларів вважається хорошою.

● Економіка Сенегалу впала після здобуття країною незалежності від Франції в 1960 році. Взявши у свої руки владу, місцеві жителі вигнали з країни європейців, а потім раптово з’ясувалося, що в країні не залишилося кваліфікованих фахівців.

● Усі, напевно, чули про «Ралі Париж — Дакар». Дакар це сенегальська столиця, так що маршрут ралі пов’язує цю країну з Францією, точніше пов’язував. З 2009 року перегони проводяться також на інших континентах. Нині офіційна назва цього змагання — «Ралі Дакар»

● На заході Африки протікає річка під назвою Сенегал, на честь якої, власне, і назвали однойменну країну. Цією річкою проходить кордон Мавританії та Сенегалу.

● Держава Сенегал з усіх боків оточує іншу країну — Гамбію, яка довгою вузькою смугою врізається вглиб сенегальської території. Але Гамбія при цьому не є анклавом, оскільки з одного боку в неї все-таки є вихід до моря.

● Основою сенегальської кухні є рис і риба. М’ясо тут майже не їдять через його дорожнечу, а ось із рибою проблем немає, її ловлять прямо тут, в Атлантичному океані.

● Попри те, що це Африка, ночами в Сенегалі буває досить холодно. Центрального опалення в місцевих будинках, певна річ, немає. Часто і скло у вікнах відсутнє.

● Рівень грамотності тут залишається одним із найнижчих у світі, читати й писати вміє менше половини місцевих жителів. Особливо ускладнений доступ до освіти в жінок, за статистикою, грамотними є приблизно 50 % чоловіків і 30 % жінок.

● Громадського транспорту в Сенегалі практично немає. Усе, що є це маршрутки, обладнані зі старих мікроавтобусів, і таксі, причому майже весь сенегальський автопарк перебуває в такому стані, що їздити на цих машинах просто страшно. Втім, в останні роки тут стали з’являтися й нормальні автобуси китайського виробництва.

● Через стабільно високі прибережні хвилі сенегальські пляжі могли б бути дуже популярними серед любителів серфінгу. Але в цій країні небезпечно, тому туристів тут практично немає.

● За часів активного освоєння Нового Світу, саме Сенегал був центром африканської работоргівлі. Сотні тисяч, якщо не мільйони, невільників відправлялися звідси за океан.

● Через сенегальський порт проходить величезний потік товарів в Африку. Екіпажі кораблів, які стоять у порту, ніколи не розслабляються, тому що по ночах місцеві жителі часто намагаються забратися на борт, аби що-небудь поцупити.

● Саме в Сенегалі в 1963 році був знятий перший африканський фільм. Це короткометражна кінострічка Borom Street, що фільмувалася в Дакарі.

● Сенегальці вважають, що козячі хвости приносять удачу. Часто можна побачити хвости, прив’язані, наприклад, до автомобілів. Втім, удача місцевим водіям точно не завадить, з огляду на їх стиль водіння.

● Тут всюди пісок. На узбіччях, на вулицях, у містах і за його межами пісок всюди хрумтить під ногами, лізе в ніс, у рот і регулярно виявляється в їжі.

● Практично все населення Сенегалу (приблизно 94 %) є прихильниками ісламу. На другому місці за чисельністю стоять християни, яких налічується приблизно 5 %.

● Стіни будинків і паркани в цій країні часто розфарбовані різноманітними графіті. Цікаво, що з-поміж цих малюнків трапляються справжні шедеври.

● У Сенегалі досі практикується багатоженство. У багатьох мужчин тут по дві-три дружини, причому тут немає ніяких законів, які зобов’язували б чоловіків забезпечувати своїх дружин.

● У багатьох сенегальців у паспортах із різних причин не вказана дата народження. Ба більше, змінити день і дату народження тут цілком офіційно можна по закону.

● Сенегал єдина країна Західної Африки, у якій із моменту здобуття незалежності не було військових переворотів. Втім, ситуацію тут мирною все одно не назвеш.

● На південному заході держави вже давно йде збройний конфлікт, спричинений спробою одного із сенегальських регіонів відокремитися й отримати незалежність. Бойові дії з різною інтенсивністю тривають з 1982 року.

● Найпопулярніший напій тут це чай, у який додають м’яту. Чаювання тут довгі, і вони зазвичай починаються з гіркого чаю, але з кожною чашкою в нього додається все більше цукру.

● Сенегальське населення є дуже молодим за світовими мірками. Згідно з результатами останнього перепису, більш ніж половина місцевих жителів не старші 18-ти років.

● В Сенегалі є невеликий острів штучного походження, що був насипаний мушлями незліченними поколіннями рибалок. На ньому власне, і живуть тільки рибалки.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах