Африка — це дивовижний континент, який зберігає чимало таємниць. Край безмежних саван і жарких пустель, колиска дикої незайманої природи та людства. І якщо вам хочеться щось цікаве дізнатися про Африку, то ця стаття для вас.

 

Цікаві факти про Африку

● Африка є другим за площею континентом, що становить приблизно 22 % всієї території, займаної сушею.

Включно зі спірною територією західної Сахари, і прилеглими острівними державами, в Африці налічується 54 незалежні країни.

Чисельність населення Африки становить приблизно 1,2 мільярда осіб. За останні сорок років тут стався справжній демографічний вибух, і тому середній вік населення на цьому континенті порівняно невисокий. У багатьох державах Африки половина населення не досягла ще віку 25 років.

Африка розташована найбільш централізовано щодо світової системи координат. Її перетинає й нульовий меридіан (0 градусів довготи) й екватор (0 градусів широти).

Хоча населення Африки становить приблизно 16 % відсотків від світового населення, на чверті мов, що є на планеті, розмовляють тільки в Африці. 

В Африці розташована найбільша у світі пустеля Сахара, яка займає більшу територію, ніж уся континентальна частина США

Арабська мова, представлена різними діалектами, і є найпоширенішою мовою Африки. 170 мільйонів людей, що говорять цією мовою, живуть переважно в Північній Африці. Крім арабської, на континенті говорять ще на 2000 мовах.

Нігерія є найбільш населеною країною в Африці, чисельність населення якої становить 174 млн осіб. У другій за населеністю країні, Єгипті, живе понад 92 млн осіб.

Найбільш населеним містом Африки є Каїр, столиця Єгипту. На території цього мегаполісу проживає приблизно 19 млн осіб.

Найбільша країна Африки — це Алжир. Її повна територія становить 2,3 млн км².

Найменшою країною Африки є Сейшельські острови, чия територія становить усього 443 км².

Фахівці демографи визначили, що в Африці налічується приблизно 3 000 виражених етнічних груп. В одній тільки Нігерії понад 370 племен.

Через Африку протікає друга у світі по довжині річка — Ніл, протяжність якої становить 6650 км.

Африканське озеро Вікторія є другим за площею прісноводним озером у світі.

Єгипет є найпривабливішою для туристів країною Африки, загалом через свої піраміди. Але мало хто знає, що в Судані розташовані 223 власних піраміди, що вдвічі більше, ніж у Єгипті. Вони менші ніж їхні єгипетські «суперники», тому й не такі популярні.

Чотири з п’яти найшвидших видів тварин живуть в Африці: Гепард, антилопа гну, лев і антилопа Томпсона.

Африка є домом і для найбільшої «сухопутної» тварини. Африканський слон може досягати ваги від 6 до 7 тонн.

Африка є найбіднішим континентом, попри багаті природні ресурси. У середньому бідна людина з не арабської частини Африки живе на 70 центів на день.

Понад 17 мільйонів африканців, що жили на південь від Сахари, померли від СНІДу, і фахівці вважають, що зараз там живе, принаймні, 25 мільйонів ВІЛ-інфікованих.

Приблизно 90 % випадків захворювань малярією відбувається в Африці.

Центральна частина східної Африки вважається багатьма вченими місцем походження як людей, так і людиноподібних мавп. Найраніші останки виду Homo Sapiens були знайдені в Ефіопії, і їхній приблизний вік оцінюється у 200 тисяч років. 

Англійський вчений Чарльз Дарвін, був першим, хто припустив, що предки людських істот походять з Африки. Проте, упередження до мешканців цього континенту змушувало багатьох людей на Заході противитися цій ідеї аж до 20 століття.

У 1974 році в Ефіопії недалеко від Хадара був знайдений скелет «Люсі», яка жила приблизно 3,2 млн років тому, людиноподібна істота, яку визначили як загального предка людства. У 1979 році в Танзанії, були знайдені найдавніші відбитки ніг людини. Ці два відкриття стали незаперечним доказом, того, що людство зародилося в північно-східній Африці.

До виникнення єгипетської цивілізації Африка була переважно населена племенами мисливців-збирачів які були не схильні до розвитку державності. Вчені вважають, що перший досвід одомашнення тварин належить людям, які жили в Африці за 6 000 років до нашої ери, задовго до того як тут стали одомашнювати рослини.

Найстарішою цивілізацією, яка зародилася в Африці була держава фараонів у стародавньому Єгипті. Вона почалася приблизно за 4 500 років до нашої ери.

Європейці вперше з’явилися на північному узбережжі Африки приблизно в 332 році до нашої ери, коли в Єгипет прийшов Александр Македонський і заснував там місто Александрію. Незабаром після цього Римська імперія почала включати північне узбережжя Африки у свій склад.

Є кілька гіпотез, що стосуються походження слова Африка, але більшість етимологів схиляються до того, що перша частина цього слова «Афри» — це назва племені, яке жило в Північній Африці, біля Карфагена в 3 столітті до нашої ери. А «ка» є латинським суфіксом, що означає «країна», «земля».

До першого століття нашої ери Африку підрозділяли на три частини: Єгипет, Лівія та Ефіопія. Назва Ефіопія відносилася й до решти території континенту, що була розташована південніше пустелі Сахара. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах