2 Коментарів

Республіка Кенія — одна з африканських країн, що приваблюють чимало туристів. Тут можна помилуватися незайманою дикою природою і її мешканцями, крім того, Кенія може похвалитися хорошими пляжами і низькими цінами. Відокремившись від Англії в 1963 році, в наш час вона є однією з африканських країн що найбільш швидко розвиваються. 

 

Цікаві факти про Кенію

● Столиця Кенії — Найробі.

Чисельність населення Кенії становить — 31 млн осіб.

Кенія межує з такими країнами: Ефіопія, Сомалі, Танзанія, Південний Судан. Омивається Індійським океаном.

Офіційні мови — суахілі та англійськаВсього в Кенії в ходу близько сімдесяти різних мов. В основному це мови різних місцевих народностей.

Вулкан "Кенія", на честь якого і була названа країна — друга за висотою африканська вершина, чиї піки піднімаються над землею майже на 5200 метрів. Незважаючи на близькість до екватора, на горі є 11 льодовиків, що забезпечують питною водою більшу частину Кенії.

У Кенії не чотири пори року, а дві — суха і дощова.

Кенійська національна кухня «намішана» з європейською, індійською та африканською.

У Кенії популярні саморобні сандалі з підошвами зі старих автомобільних покришок.

Фотографувати кого-небудь в Кенії, не отримавши попередньо його згоди, не варто — це зазвичай викликає у кенійців різку неприязнь.

Мова суахілі свого часу зародилася саме в Кенії.

За антропологічними та археологічними дослідженнями, Кенія — батьківщина зародження людської цивілізації. Останки предків людей, виявлених на території сучасної Кенії, налічують близько трьох мільйонів років.

Туристи часто привозять з Кенії сувенірні маски. Ці маски кенійці придумали спеціально для них, тому що в національних віруваннях і традиціях кенійців маски не мають ніякого значення. 

Перші християнські місіонери з'явилися в Кенії досить пізно — в середині 19-го століття.

Близько третини кенійців — безробітні.

На території Кенії розташовано 59 заповідників і парків. 

Великі землі Кенії ось вже кілька десятиліть є особливою охоронною зоною — полювати в цій країні-заповіднику суворо заборонено.

Столиця, місто Найробі, стабільно входить в список найнебезпечніших міст світу.

Компанія Nike кілька десятиліть тому зняла рекламу нових кросівок за участю членів одного з кенійських племен. В кінці ролика молодий африканець вимовляє фразу своєю мовою, а на екрані з'являється слоган Nike — Just Do It. Реклама мала успіх, поки вчені не заявили, що кенійський юнак говорить зовсім про інше — він повідомляє, що такі кросівки йому не подобаються, і просить принести «великі черевики». У Nike визнали, що знають про цей ляп, але сподівалися, що цього ніхто не помітить.

По кенійських землях щорічно мігрують півтора мільйона антилоп гну, близько 250 тисяч зебр і півмільйона газелей. Під час всього шляху стада тварин супроводжують тисячі хижаків і птахів-падальників.

В одному з кенійських сіл у 2008 році випав сніг. Місцеві жителі не відразу зрозуміли, що сталося, але потім прийшли в захват від цього дива.

В кінці 1950-х років в Кенії була виявлена найвища жирафа. Тварину-рекордсмена, чий зріст становив 6,1 м, до теперішнього часу не перевершив жоден її побратим.

У Кенії наречений після весілля повинен одягнути жіночий одяг і взуття, щоб потім краще розуміти свою дружину.

Екватор ділить Кенію майже навпіл.

Кенійське озеро Вікторія — друге за площею прісне озеро на планеті. Англійський мандрівник, який відкрив цю водойму в середині 19 століття, назвав озеро на честь королеви Британії.

Одне з багатств Кенії — її фауна: 39% ссавців, що населяють кенійські землі, і 36% птахів не зустрічаються більше ніде на планеті.

Тут зовсім не використовують природний газ — ні на побутовому, ні на державному рівні.

У Кенії знаходиться найбільший в Східній Африці міжнародний аеропорт.

У Кенії популярні цукерки з плодів баобаба, що мають незвичайний і гострий смак.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Володимир Івано · 1 місяців тому
    А чому нічого не сказано про освіту і освіченість кенійців,яким є сільське господарство і чим може бути корисною для нас ця держава???
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter