Республіка Кенія - одна з африканських країн, що приваблюють чимало туристів. Тут можна помилуватися незайманою дикою природою і її мешканцями, крім того, Кенія може похвалитися хорошими пляжами і низькими цінами. Відокремившись від Англії в 1963 році, в наш час вона є однією з африканських країн що найбільш швидко розвиваються.

 

Цікаві факти про Кенію

-Столиця Кенії - Найробі.

-Чисельність населення Кенії становить - 31 млн осіб.

-Кенія межує з такими країнами: Ефіопія, Сомалі, Танзанія, Південний Судан. Омивається Індійським океаном.

-Офіційні мови - суахілі та англійськаВсього в Кенії в ходу близько сімдесяти різних мов. В основному це мови різних місцевих народностей.

-Вулкан "Кенія", на честь якого і була названа країна - друга за висотою африканська вершина, чиї піки піднімаються над землею майже на 5200 метрів. Незважаючи на близькість до екватора, на горі є 11 льодовиків, що забезпечують питною водою більшу частину Кенії.

-У Кенії не чотири пори року, а дві - суха і дощова.

-На території Кенії живуть страуси.

-Кенійська національна кухня «намішана» з європейською, індійською та африканською.

-У Кенії популярні саморобні сандалі з підошвами зі старих автомобільних покришок.

-Фотографувати кого-небудь в Кенії, не отримавши попередньо його згоди, не варто - це зазвичай викликає у кенійців різку неприязнь.

-Мова суахілі свого часу зародилася саме в Кенії.

-За антропологічними та археологічними дослідженнями, Кенія - батьківщина зародження людської цивілізації. Останки предків людей, виявлених на території сучасної Кенії, налічують близько трьох мільйонів років.

-Туристи часто привозять з Кенії сувенірні маски. Ці маски кенійці придумали спеціально для них, тому що в національних віруваннях і традиціях кенійців маски не мають ніякого значення. 

-Перші християнські місіонери з'явилися в Кенії досить пізно - в середині 19-го століття.

-Близько третини кенійців - безробітні.

-На території Кенії розташовано 59 заповідників і парків. 

-Великі землі Кенії ось вже кілька десятиліть є особливою охоронною зоною - полювати в цій країні-заповіднику суворо заборонено.

-Столиця, місто Найробі, стабільно входить в список найнебезпечніших міст світу.

-Компанія Nike кілька десятиліть тому зняла рекламу нових кросівок за участю членів одного з кенійських племен. В кінці ролика молодий африканець вимовляє фразу своєю мовою, а на екрані з'являється слоган Nike - Just Do It. Реклама мала успіх, поки вчені не заявили, що кенійський юнак говорить зовсім про інше - він повідомляє, що такі кросівки йому не подобаються, і просить принести «великі черевики». У Nike визнали, що знають про цей ляп, але сподівалися, що цього ніхто не помітить.

-По кенійських землях щорічно мігрують півтора мільйона антилоп гну, близько 250 тисяч зебр і півмільйона газелей. Під час всього шляху стада тварин супроводжують тисячі хижаків і птахів-падальників.

-В одному з кенійських сіл у 2008 році випав сніг. Місцеві жителі не відразу зрозуміли, що сталося, але потім прийшли в захват від цього дива.

-В кінці 1950-х років в Кенії була виявлена найвища жирафа. Тварину-рекордсмена, чий зріст становив 6,1 м, до теперішнього часу не перевершив жоден її побратим.

-У Кенії наречений після весілля повинен одягнути жіночий одяг і взуття, щоб потім краще розуміти свою дружину.

-Екватор ділить Кенію майже навпіл.

-Кенійське озеро Вікторія - друге за площею прісне озеро на планеті. Англійський мандрівник, який відкрив цю водойму в середині 19 століття, назвав озеро на честь королеви Британії.

-Одне з багатств Кенії - її фауна: 39% ссавців, що населяють кенійські землі, і 36% птахів не зустрічаються більше ніде на планеті.

-Тут зовсім не використовують природний газ - ні на побутовому, ні на державному рівні.

-У Кенії знаходиться найбільший в Східній Африці міжнародний аеропорт.

-У Кенії популярні цукерки з плодів баобаба, що мають незвичайний і гострий смак. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter