Марокко

 

Марокко держава що розташована на півночі африканського континенту, населена переважно представниками арабського та берберського народу. Колись вона, як і інші африканські країни, перебувала під владою європейців, але ще в середині 20-го століття марокканці отримали незалежність від Франції

Цікаві факти про Марокко

tut-cikavo Столиця Марокко — Рабат.

tut-cikavo Чисельність населення Марокко становить — 36 млн осіб.

tut-cikavo Марокко межує з такими країнами: Алжир, Іспанія (через Гібралтарську протоку).

tut-cikavo Країна омивається Атлантичним океаном та через Гібралтарську протоку проходить у Середземне море.

tut-cikavo Офіційні мови: арабська, берберська.

tut-cikavo У Марокко розташований найдавніший університет на планеті, який почав приймати студентів ще в 859 році.

tut-cikavo Марокканці вельми релігійні люди. Так, на кожному вокзалі є спеціальні кімнати, де можна спокійно помолитися. Такі кімнати є навіть на автомобільних заправках. 

tut-cikavo Марокко це королівство, і коли до влади приходить новий король, на місцевих купюрах змінюють зображення старого правителя на зображення нового. Втім, старі купюри все одно в ходу.

tut-cikavo Марокканська валюта одна з найбільш стійких у світі.

tut-cikavo Марокко єдина з країн Африки, яка не входить в Африканський союз.

tut-cikavo Деяку частку населення Марокко складають туареги, у яких колись був цікавий звичай приховувати обличчя від усіх навколо. Причому якщо хтось раптом побачив обличчя туарега, то останній повинен був убити або його, або себе. На щастя, нині ця кровожерлива традиція вже забута.

tut-cikavo Марокканці нерідко набиваються в звичайний автомобіль по 6-7 осіб, причому на передньому сидінні запросто можуть їхати відразу двоє.

tut-cikavo Багато жителів Марокко є етнічними берберами. До речі, слово «бербери» походить від французького «варвари».

tut-cikavo Частина Марокко знаменита пустеля Сахара.

tut-cikavo Кози, стрибають по деревах. На перший погляд це дуже смішно, тому що коза пасеться не на лузі, а на дереві. Це дуже швидка, спритна і весела тварина, яка саме в Марокко змогла розкрити всі свої здібності сповна. Щоб побачити це дивовижне видовище, є сенс поїхати за місто і поспостерігати за козами.

Кози на дереві

tut-cikavo У Марокко заведено торгуватися завжди і скрізь. Після успішних торгів ціна може впасти раз в десять. Того, хто не торгується, марокканці просто не поважають. Торгівля тут це своєрідний спорт, від якого обидві сторони отримують задоволення.

tut-cikavo Традиційні марокканські будівлі, які можна побачити в сільській місцевості, завжди одного й того ж кольору з землею, на якій вони побудовані. 

tut-cikavo У Марокко взимку можна кататися на гірських лижах. Зрозуміло, в горах. Взимку сніг там лежить кілька місяців.

tut-cikavo Найпопулярніший в Марокко вид спорту футбол.

tut-cikavo А ось танці, наприклад, в Марокко взагалі не поширені. А на публіці танцювати взагалі не заведено.

tut-cikavo У Марокко дійсно ростуть найсмачніші в світі мандарини і апельсини.

tut-cikavo Найвища в світі релігійна споруда мінарет мечеті Хасана Другого, який підіймається на двісті метрів. Він розташований в марокканському місті Касабланка.

tut-cikavo Марокко лідер з виробництва фініків. У найбільш родючих куточках цієї країни одна фінікова пальма приносить близько п'ятдесяти кілограмів фініків щорічно.

tut-cikavo У Марокко величезна кількість верблюдів, причому переважають одногорбі верблюди. Марокканці дуже цінують цих звірів, але з огляду на їх поширеність вартість їх невисока близько тисячі доларів.

tut-cikavo У Марокко немає вегетаріанців, за винятком приїжджих туристів.

tut-cikavo Люди заселили територію, яка зараз належить Марокко, в період раннього палеоліту.

tut-cikavo У 17-19 століттях Марокко була країною піратів, оскільки багатьма містами фактично керували морські розбійники.

tut-cikavo Незважаючи на панування піратів, Марокко продовжувала підтримувати міжнародні зв'язки та займатися дипломатією зокрема, ця держава першою визнала незалежність США в 18 столітті.

tut-cikavo Рівень грамотності серед марокканців-чоловіків становить 60%, а серед жінок тільки 40%.

tut-cikavo У Марокко заборонено використання іноземних валют.

tut-cikavo Відносини Марокко з ЄС псує вирощування в країні коноплі, яка потім надходить переважно на європейський ринок.

tut-cikavo Ця держава має розвинену мережу автотрас, якість яких вважається однією з кращих в Африці.

tut-cikavo Джеллаба традиційний марокканський одяг, який носять і чоловіки, і жінки. Це довге і просторе вбрання з капюшоном і пишними рукавами.

tut-cikavo Найпопулярнішими стравами марокканської кухні вважаються кус-кус і тажин. Кус-кус настільки важливий для жителів держави, що в центральній частині Марокко цю страву називають просто «їжею».

tut-cikavo Марокко єдина велика країна арабського світу, яка ніколи не була частиною Османської імперії.

tut-cikavo Жителі цієї країни майже ніколи не їдять рис як гарнір з рисової крупи готують пудинги, крім того, з неї роблять начинку для птиці або пирогів.

tut-cikavo Поряд з бараниною і курятиною, одним з найпопулярніших видів м'яса в Марокко є м'ясо голубів.

tut-cikavo Марокканці люблять їсти квашені лимони, які додають в салати і рагу.

tut-cikavo На півночі передгірних районах щороку випадає сніг.

tut-cikavo У найближчі роки Марокко планує встановити в пустелі Сахарі найбільшу в світі сонячну електростанцію, яка дозволить задовольнити майже половину потреби королівства в електроенергії. Уже зараз першу частину установки з 12 величезних дзеркал добре видно з космосу.

tut-cikavo Згідно з календарем берберів (одного з етносів, що населяють Марокко), зараз на Землі йде 2968 рік.

tut-cikavo Європу і африканське Марокко розділяють усього 14 кілометрів Гібралтарської протоки.

tut-cikavo Арганове масло, яке широко використовується в косметології та індустрії краси, виробляють тільки в Марокко.

tut-cikavo Один з марокканських султанів вважається світовим рекордсменом за кількістю дітей. Наложниці з його гарему, народили 888 малюків, 700 з яких були хлопчиками.

tut-cikavo Марокканці не люблять, коли їх знімають на камеру. З чим це пов'язано, так ніхто і не може чітко пояснити. версія, що вони бояться поширення по інтернету або появи своїх облич на листівках та інших друкованих товарах. Також, як варіант, страх камери на кшталт страху чогось незвичайного, непізнаного. Багато жінок не мають ніякої освіти, тому для них будь-яка техніка це щось страшне, що може навести шкоду. Туристам рекомендується поважати бажання місцевого населення і не фотографувати їх.

tut-cikavo Багатоженство в Марокко існує. Але цією розкішшю можуть скористатися тільки чоловіки з великим достатком.

tut-cikavo Мексиканські серіали тут в пошані. Якщо в багатьох країнах висміюються серіали, які мають іншу назву «мильна опера», то тут їх активно переводять на арабську мову. І найцікавіше: ними захоплюються не жінки, а чоловіки, із задоволенням проводячи дозвілля перед телевізором. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter