Написати коментар
Місто Кейптаун

Південно-Африканська Республіка (ПАР) є однією з найрозвиненіших країн Африки, і являє собою дуже цікаве місце. Цей край не схожий на типову Африку! Взимку, наприклад, тут буває навіть холодно. А деякі райони мають такий вигляд, ніби їх цілком перенесли звідкись зі старої Європи. При цьому назвати ПАР безпечною країною все ж не можна, проблем з криміногенним становищем тут, на жаль, вистачає, тому туристам варто бути обережними.

 

Цікаві факти про ПАР

● ПАР єдина африканська країна, яка входить в G20 клуб урядів і глав центральних банків країн з найбільш розвиненою економікою, і такою що розвивається. Водночас, країна поки не входить в двадцятку найбільших економік світу. 

● У ПАР три офіційні столиці: Преторія (адміністративна), Кейптаун (законодавча) і Блумфонтейн (судова). Найбільше місто країни Йоганнесбург не має особливого статусу.

● Офіційних мов тут аж 11. Це англійська, а також мови основних місцевих етнічних груп.

● Через національне різноманіття ПАР називають Райдужною країною. Приблизно 10% мешканців ПАР є представниками європеоїдної раси. Раніше їх в країні було до 40%, але після падіння режиму апартеїду більшість з них вважало за краще емігрувати. 

● Нащадків європейських колонізаторів в ПАР називають африканерами. У середовищі африканерів вважається нормою поцікавитися, представником якої колонії ти є, британської, французької, німецької, голландської і т.д.

● З 1948 по 1994 рр. в ПАР діяла політика расової сегрегації апартеїду. Кілька десятиліть поспіль корінне населення країни не мало рівних з африканерами прав. Африканців відселяли в спеціальні райони-резервації бантустанахі. Чорношкіре населення країни не мало права голосувати на виборах, брати участь у громадському житті, здобувати вищу освіту, медичне обслуговування і т.д, діяла заборона на право обіймати певні посади.

● Африканцям забороняли перебувати з білими на одній території, купатися на пляжах, відвідувати кіно і театри. Політика апартеїду закінчилася в 1994 році, коли президентом країни став Нельсон Мандела. Але і через 23 роки ПАР повністю не позбулася наслідків расової сегрегації: африканці, як і раніше, найчастіше, менше заробляють, живуть за межею бідності. Символом апартеїду вважається в'язниця «Роббен-Айленд», де за часів агресивної дискримінації містилися тисячі політв'язнів, в тому числі, і Нельсон Мандела. Зараз в'язниця стала однією з основних туристичних визначних пам'яток ПАР.

● Африканери досі захищаються від місцевого населення ґратами на вікнах і дверях. Тепер, коли корінне населення отримало основні права, загроза нависла над нащадками колонізаторів. Після 21:00 дівчата-європейки не ходять поодинці вулицями, а в деякі райони міст, на кшталт Кейптауна і Йоганнесбурга, не ризикують сунутися навіть самі африканці. Уряд щорічно обіцяє знизити расову ворожнечу та рівень злочинності що породжується нею  (щорічно, в середньому, 31 вбивство на 100 тис. Населення), але поки що істотних успіхів в цьому питанні влада ПАР добитися не змогла. 

● Середня тривалість життя в країні 49 років (у 2012 році), проте вона істотно зросла з 2000 року, коли складала 43 роки. Незвично, що жінки в середньому живуть менше ніж чоловіки, хоча в більшості країн все навпаки.

● Безробіття в ПАР становить 25%. Третина працюючих заробляє менше ніж 2 долари на день. Але в країну все одно регулярно прибувають мігранти. З 55 мільйонів жителів 5 мільйонів перебувають в ПАР нелегально, причому 3 мільйони з них зімбабвійці.

● У ПАР народилися мільярдер, засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск і голлівудська актриса Шарліз Терон.

● Місто Йоганнесбург щорічно входить в різноманітні рейтинги найнебезпечніших міст світу.

● У більшості країн світу престижні райони розташовуються ближче до центру міста, а гірші райони на околицях. У містах ПАР все навпаки. Респектабельні і цілком безпечні передмістя, а схожий на нетрі і надзвичайно небезпечний центр, ось типова місцева картина.

● Саме в Південно-Африканській республіці була проведена перша в світі успішна операція з трансплантації серця.

● Саме на території Південно-Африканської Республіки знаходиться найбільший метеоритний слід на Землі. Це кратер Вредефорт.

● З усіх країн Африки саме південноафриканських водіїв можна назвати найбільш законослухняними і акуратними.

● У більш ніж 99% населення ПАР є водійські права. Громадського транспорту тут мало, і він не дуже безпечний, тому автомобіль в цій країні не розкіш, а необхідність.

● Незважаючи на неспокійне криміногенне становище, проблеми хабарництва і корупції в Південно-Африканській Республіці практично немає.

● Південноафриканські гроші називаються рандами. Вони отримали свою назву на честь гір Вітватерсранд.

● Найвищий гірський пік ПАР, Нджесуті, підноситься на 3 408 метрів над рівнем моря.

● Південно-Африканська Республіка є другим за величиною експортером фруктів в світі.

● Велика частина місцевої кухні схожа з європейську. Ніякої особливої ​​екзотики.

● З усіх існуючих в наш час африканських країн ПАР єдина, в якій за всю історію її існування не було жодного державного перевороту. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter