Місто Кейптаун

  

Південно-Африканська Республіка (ПАР) є однією з найрозвиненіших країн Африки, і являє собою дуже цікаве місце. Цей край не схожий на типову Африку! Взимку, наприклад, тут буває навіть холодно. А деякі райони мають такий вигляд, ніби їх цілком перенесли звідкись зі старої Європи. При цьому назвати ПАР безпечною країною все ж не можна, проблем з криміногенним становищем тут, на жаль, вистачає, тому туристам варто бути обережними.

 

Цікаві факти про ПАР

 ПАР єдина африканська країна, яка входить в G20 клуб урядів і глав центральних банків країн з найбільш розвиненою економікою, і такою що розвивається. При цьому країна поки не входить в двадцятку найбільших економік світу. 

 У ПАР три офіційні столиці: Преторія (адміністративна), Кейптаун (законодавча) і Блумфонтейн (судова). Найбільше місто країни Йоганнесбург не має особливого статусу.

 Офіційних мов тут аж 11Це англійська, а також мови основних місцевих етнічних груп.

 Через національне різноманіття ПАР називають Райдужною країною. Приблизно 10% мешканців ПАР є представниками європеоїдної раси. Раніше їх в країні було до 40%, але після падіння режиму апартеїду більшість з них вважало за краще емігрувати. 

 Нащадків європейських колонізаторів в ПАР називають африканерами. У середовищі африканерів вважається нормою поцікавитися, представником якої колонії ти є, британської, французької, німецької, голландської і т.д.

 З 1948 по 1994 рр. в ПАР діяла політика расової сегрегації апартеїду. Кілька десятиліть поспіль корінне населення країни не мало рівних з африканерами прав. Африканців відселяли в спеціальні райони-резервації бантустанахі. Чорношкіре населення країни не мало права голосувати на виборах, брати участь у громадському житті, здобувати вищу освіту, медичне обслуговування і т.д, діяла заборона на право обіймати певні посади.

 Африканцям забороняли перебувати з білими на одній території, купатися на пляжах, відвідувати кіно і театри. Політика апартеїду закінчилася в 1994 році, коли президентом країни став Нельсон Мандела. Але і через 23 роки ПАР повністю не позбулася наслідків расової сегрегації: африканці, як і раніше, найчастіше, менше заробляють, живуть за межею бідності. Символом апартеїду вважається в'язниця «Роббен-Айленд», де за часів агресивної дискримінації містилися тисячі політв'язнів, в тому числі, і Нельсон Мандела. Зараз в'язниця стала однією з основних туристичних визначних пам'яток ПАР.

 Африканери досі захищаються від місцевого населення ґратами на вікнах і дверях. Тепер, коли корінне населення отримало основні права, загроза нависла над нащадками колонізаторів. Після 21:00 дівчата-європейки не ходять поодинці вулицями, а в деякі райони міст, на кшталт Кейптауна і Йоганнесбурга, не ризикують сунутися навіть самі африканці. Уряд щорічно обіцяє знизити расову ворожнечу та рівень злочинності що породжується нею  (щорічно, в середньому, 31 вбивство на 100 тис. Населення), але поки що істотних успіхів в цьому питанні влада ПАР добитися не змогла. 

 Середня тривалість життя в країні 49 років (у 2012 році), проте вона істотно зросла з 2000 року, коли складала 43 роки. Незвично, що жінки в середньому живуть менше ніж чоловіки, хоча в більшості країн все навпаки.

 Безробіття в ПАР становить 25%. Третина працюючих заробляє менше ніж 2 долари на день. Але в країну все одно регулярно прибувають мігранти. З 55 мільйонів жителів 5 мільйонів перебувають в ПАР нелегально, причому 3 мільйони з них зімбабвійці.

 У ПАР народилися мільярдер, засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск і голлівудська актриса Шарліз Терон.

 Місто Йоганнесбург щорічно входить в різноманітні рейтинги найнебезпечніших міст світу.

 У більшості країн світу престижні райони розташовуються ближче до центру міста, а гірші райони на околицях. У містах ПАР все навпаки. Респектабельні і цілком безпечні передмістя, а схожий на нетрі і надзвичайно небезпечний центр, ось типова місцева картина.

 Саме в Південно-Африканській республіці була проведена перша в світі успішна операція з трансплантації серця.

 Саме на території Південно-Африканської Республіки знаходиться найбільший метеоритний слід на Землі. Це кратер Вредефорт.

 З усіх країн Африки саме південноафриканських водіїв можна назвати найбільш законослухняними і акуратними.

 У більш ніж 99% населення ПАР є водійські права. Громадського транспорту тут мало, і він не дуже безпечний, тому автомобіль в цій країні не розкіш, а необхідність.

 Незважаючи на неспокійне криміногенне становище, проблеми хабарництва і корупції в Південно-Африканській Республіці практично немає.

 Південноафриканські гроші називаються рандами. Вони отримали свою назву на честь гір Вітватерсранд.

 Найвищий гірський пік ПАР, Нджесуті, підноситься на 3 408 метрів над рівнем моря.

 Південно-Африканська Республіка є другим за величиною експортером фруктів в світі.

 Велика частина місцевої кухні схожа з європейську. Ніякої особливої ​​екзотики.

 З усіх існуючих в наш час африканських країн ПАР єдина, в якій за всю історію її існування не було жодного державного перевороту. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter