Намібія

Намібія — держава, розташована на південному заході Африки. Свою назву країна отримала від пустелі Наміб, яка займає значну частину території республіки. А ось із мови місцевого народу це можна перекласти як «місце, де нічого немає». Дійсно, опадів у цій пустелі випадає вкрай мало, тому, вона практично безлюдна.

Довгий час Намібія була колонією європейських держав — Великобританії, а потім Німеччини. Під час Першої світової війни Намібія опинилася під владою Південно-Африканського Союзу (зараз — ПАР). Тільки в 1990 році Намібія здобула незалежність. А сама назва «Намібія» була присвоєна лише в 1968 році. З 1890 до 1968 року, країна називалася Південно-Західна Африка. 

 

Цікаві факти про Намібію

● Столиця Намібії — Віндгук.

● Населення Намібії нечисленне — приблизно 2 млн осіб, незважаючи на те, що територія цієї африканської держави понад 800 000 км². Виходить, що на одному квадратному кілометрі проживає, у середньому, три людини.

● Намібія межує з такими країнами: Анґола, Замбія, Ботсвана, ПАР та омивається Атлантичним океаном.

● Офіційна мова — англійська 

● Велика частина населення зосереджена на півночі країни. У 1997 році в прибережних донних відкладах біля узбережжя Намібії біолог Х. Шульц виявив найбільшу у світі бактерію, діаметр якої досягає 0,75 мм, і її можна побачити навіть неозброєним оком. Бактерія-гігант отримала назву Thiomargarita namibiensis — «Намібійська сірчана перлина».

● Намібії належить ще один світовий рекорд. Недалеко від міста Грутфонтейн лежить метеорит Гоба, найбільший з усіх, що були знайдені на нашій планеті. Упав він на поверхню Землі дуже давно, а був виявлений в 1920 році. Докладніше...

Метеорит Гоба

● Колманскоп — місто-привид, що розташоване в пустелі Наміб. Воно було побудоване дуже швидко, і так само швидко залишилося без єдиного жителя. Почалося все з того, що в 1908 році залізничник Захаріус Леван виявив алмаз прямо на поверхні піску. Сюди кинулися мисливці за алмазами, завдяки яким уже через кілька років у пустелі з’явилося місто з усією інфраструктурою — житлові будинки, лікарня, школа. Але, запаси алмазів швидко вичерпалися, і жителі дружно покинули Колманскоп. У 1980 році тут був створений музей просто неба.

Читайте також:
 

● У Намібії два десятки національних парків і заповідників, вони займають шосту частину території країни. Завдяки цьому, вдається зберегти багато рідкісних видів тварин і рослин. Наприклад, чисельність носорогів у всьому світі стрімко скорочується, у той час, як у Намібії, навпаки, збільшується. 

● Спортсмени Намібії регулярно беруть участь у літніх Олімпійських іграх, починаючи з 1992 року. Усього одному учаснику з цієї країни вдалося стати олімпійським призером, причому, 4 рази. Спринтер Френкі Фредерікс завоював чотири срібні медалі в бігу на 100 і 200 метрів на Олімпіадах 1992 і 1996 рр.

● Овочі в Намібії коштують недешево, бо місцева земля далеко не найродючіша. Зате в кухні Намібії величезна кількість м’ясних страв, причому, використовується не тільки яловичина й баранина, а й м’ясо крокодила, зебри, антилопи.

● Жителі Намібії вживають у їжу яйця практично всіх птахів, що мешкають у країні. У прибережних водах виловлюється величезна кількість кальмарів, устриць, мідій. Причому, устриці з Намібії високо ціняться у всьому світі, оскільки мають великий розмір і відмінний смак.

● Надра Намібії багаті на корисні копалини, у країні видобувають алмази, уран, мідь, золото. Водночас, 90 відсотків населення живе на скромну суму, що не перевищує 2 доларів на день. За несправедливістю розподілу доходів Намібія займає одне з перших місць у світі.

● Через жаркий клімат, річок у Намібії не багато, причому, річища більшості з них заповнюються водою лише в сезон дощів. У цей період вони можуть затопити до половини території держави. Найбільша з річок, що протікають по території Намібії — Помаранчева. У пониззі ця річка є кордоном між Намібією й Південно-Африканською Республікою.

● Розлив річки Свакоп став у 2012 році причиною того, що одне з невеликих сіл на північному заході країни буквально захопили полчища змій, які поводилися дуже агресивно. Виявилося, що стрімкий водний потік змив змій зі звичних місць проживання. А забобонні жителі села побоювалися, що на них накладено прокляття.

● У 2006 році зоряна пара з Голлівуду Бред Пітт і Анджеліна Джолі вирішили, що їхня дочка має народитися саме в Намібії. Новонароджену дівчинку батьки назвали Шайло. Влада Намібії доклала всіх зусиль, щоби гарантувати безпеку світовим зіркам. А Бред і Анджеліна пожертвували одному з місцевих природних заповідників два мільйони доларів. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах