Написати коментар
Ефіопія

 

Ефіопія розташована в східній частині африканського континенту і є другою за чисельністю населення державою Африки. Тут розкинулася найспекотніша пустеля світу, а також Ефіопію називають колискою людства.

 

Цікаві факти про Ефіопію

● Столиця Ефіопії — Аддис-Абеба.

Чисельність населення Ефіопії становить — 85,2 млн осіб.

Ефіопія межує з такими країнами: Джибуті, Еритрея, Сомалі, Кенія, Судан, Південний Судан.

Цікаво, що саме слово «ефіопія» має грецьке походження. У дослівному перекладі воно означає «обпечене обличчя». Про це згадується ще у творах Гомера. Щоправда, називали так греки не тільки жителів Ефіопії, а і все населення Африки. 

Основна релігія в Ефіопії — християнство. Послідовниками цієї релігії називають себе понад 60 % жителів країни. Причому, християнство тут було прийняте ще в IV, що робить Ефіопію однією з найдавніших християнських країн світу. У країні також поширені іслам та юдаїзм.

До 1993 року країна мала вихід до Червоного моря. Але після того, як Еритрея отримала незалежність, Ефіопія виявилася всередині африканського континенту. Це значно ускладнило доставляння товарів у країну морським шляхом.

Ефіопія живе за незвичним календарем, у якому не 12 місяців, а 13. Причому, перші 12 місяців складаються рівно з 30 днів, а ось в останньому місяці може бути 6 днів або 5, залежно від того, чи цей рік високосним чи ні. А доба в Ефіопії починаються не з 00:00 годин, а зі сходу сонця.

Амхарська мова має в Ефіопії статус державної. Але нею говорить тільки чверть населення країни. А всього в Ефіопії налічується понад 80 мов. З-поміж іноземних мов найбільш поширена англійська, нею викладають у середніх школах і вищих навчальних закладах. 

Приводом для особливої ​​гордості жителів Ефіопії є той факт, що країна ніколи не була колонією європейських держав. Щоправда, з 1936 до 1941 року, Ефіопія була захоплена Італією. Але місцеві жителі називають цей період тимчасовою окупацією, а не колонізацією.

На території Ефіопії розташоване одне з найбільших озер Африки Тана. Його площа становить приблизно 3 500 квадратних кілометрів. Однак, купатися в ньому настійно не рекомендується через велику кількість паразитів.

У передмісті Аддис-Абеби є незвичайна фабрика, де вирощують мух цеце. У 30-ті роки минулого століття генетики запропонували оригінальний спосіб боротьби зі шкідливими комахами: самців стерилізують рентгенівським опроміненням та випускають на волю. Від їх спарювання із самицями потомства не буває, і поступово весь різновид вимре. Уряд Ефіопії зацікавилося цією ідеєю й побудував ферму, де щотижня стерилізуются десятки тисяч комах.

На території Ефіопії розкинулася пустеля Данакіль, яка є одним із найспекотніших місць на нашій планеті. Нерідко поверхня ґрунту тут прогрівається до 70 градусів.

Ефіопи не їдять помідори, хоча активно вирощують цю культуру. Пояснюють це наявністю в них якихось лямблій.

У середовищі вчених-антропологів побутує гіпотеза, що все людство походить від ефіопів. Знайдений тут в 1974 році скелет «Люсі» — найдавніший відомий науці скелет людини, що жила тут приблизно 3,2 млн років тому. Отож, зовсім не перебільшенням буде назвати Ефіопію «колискою людства».

Велика рифтова долина — чітко видимий із космосу розлом, що розділяє Ефіопію з півночі на південь, має довжину понад 6 000 км, і проходить через декілька країн.

Площа Ефіопії приблизно дорівнює територіям Франції та Іспанії, разом узятих. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter