Написати коментар
Ірак

 

Ірак — країна на Близькому Сході, відома решті світу в основному своєю неспокійною політичною ситуацією. Розташований Ірак на землях, на яких колись вершилися великі справи. І до цього дня на території сучасного Іраку знаходиться безліч пам’ятників історії й архітектури. Щоправда, через об’єктивні причини не так уже й багато туристів ризикують поїхати в цю країну, щоби помилуватися ними особисто.

 Цікаві факти про Ірак

● Столиця Іраку — Багдад. 

● Чисельність населення Іраку становить — 36 млн осіб.

● Ірак межує з такими країнами: Туреччина, Іран, Кувейт, Саудівська Аравія, Йорданія, Сирія.

● На півдні країна омивається Перською затокою.

● Офіційні мови: арабська, курдська.

● Ірак розташований у так званій «Родючій Долині» між двома легендарними річками Тигр і Євфрат. Ця земля стала хорошим майданчиком для розвитку цивілізації. У різні періоди історії цей регіон називали по різному, як-от «Аль-Джазіра», що в перекладі з арабської мови означає «острів» або «Месопотамія» «земля між двома річками» в перекладі з грецької.

● В Іраку, як і в багатьох інших мусульманських країнах, вважається непристойним використовувати під час їжі ліву руку, оскільки вона вважається «нечистою».

● В Іраку не вважається непристойним швидко їсти, навіть без використання вилки й ложки. Навпаки жадібне поглинання їжі гостем вказує на те, що вона дійсно смачна. Гість в іракському будинку буде вкрай ображений, якщо раптом біля обіднього столу виявиться домашній вихованець.

● Танці відіграють важливу роль у культурі Іраку вже кілька тисячоліть. Один із танцювальних стилів, який називається «hacha'a», дуже схожий на танець живота, але в ньому більше рухів шиї та рук і менше рухів стегнами. У жінки має бути довге волосся, оскільки в одній із частин танцю необхідно розмахувати волоссям.

Вавилонська вежа, про яку розповідає одна з найвідоміших біблійних притч, нібито була розташована на землях сучасного Іраку.

Читайте також: 
Вавилон: цікаві факти про місто яке згадується в Біблії

● Ірак уперше взяв участь в олімпійських іграх в 1948 році, і виграв тільки одну медаль у змаганнях штангістів (бронзу) на римській олімпіаді. Ця країна ніколи не брала участь у зимових олімпійських іграх.

● Жінки в Іраку традиційно мали більше свобод, ніж представниці інших країн цього регіону. Проте, після останньої війни їхнє становище дедалі більше погіршується. Релігійні групи намагаються змусити жінок остаточно заховати обличчя й погрожують тим із них, хто носить одяг у західному стилі. 

● У грудні 2011 року останні американські війська були виведені з Іраку, що означало кінець майже дев’ятирічної війни. Це був найбільший контингент військ США, що перебував у будь-якій країні з часів В’єтнаму. Проте, в Іраку продовжують працювати дипломати, радники з розробки законів, розвитку економіки й сільського господарства, фахівці із забезпечення безпеки й експерти в інших галузях.

● Пилові й піщані бурі лютують в Іраку від 20 до 50 днів на рік, особливо, влітку. Піщані бурі підіймають пісок на висоту до 15 метрів, а пилові хмари підіймаються на висоту від одного кілометра до двох. 
Піщана буря, Ірак

● Гори становлять 20% іракської території. Два основні гірські ланцюги це Таурус, що на кордоні з Туреччиною, і Загрос на кордоні з Іраном. Ліси в Іраку збереглися тільки в горах.

● Упродовж тисяч років, на землях Іраку люди тримають бджіл. Мед є одним з основних джерел доходу для багатьох іракських сімей.

● Короп в Іраку може виростати до ваги майже 140 кілограмів, а акули підіймаються далеко вгору по великих іракських річках.

● Перші за останні 50 років демократичні вибори в Іраку пройшли в січні 2005 року.

● З 2016 року в Іраку повністю заборонене виробництво алкоголю і його продаж. Порушникам загрожує штраф від 8 до 20 000 доларів.

● Тут були виявлені глиняні таблички із записами рецептів, вік яких оцінюється приблизно в 5000 років.

● Багдад є головним містом у знаменитому циклі арабських казок «Тисяча й одна ніч».

● В одній з іракських мечетей зберігається Коран, написаний чорнилом із крові Саддама Хусейна. Оформлювач священної книги стверджував, що для цих цілей глава держави за увесь час здав приблизно 27 літрів крові.

● У 1980-х роках німецький інженер Карл Ессер спроєктував один із підземних бункерів для Саддама Хусейна. Бабуся цього інженера увійшла в історію як проєктувальник бункерів для потреб Третього рейху й особисто для Гітлера.

● За переказами, Перський цар, що йшов зі своїми військами на захоплення Вавилона, повелів стратити одну з річок, яка трапилася йому на шляху, оскільки у її водах втопився його священний білий кінь. Річку, яка зараз протікає по землях Іраку, покарали риттям безлічі каналів, які відводили з неї воду. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter