Написати коментар

Індія одна з найдавніших і найзагадковіших країн світу. Багато хто прагне відвідати її, тому що крім незабутнього відпочинку й контрастних відчуттів, пов’язаних із багатством і водночас із чорною бідністю, ця держава так само є однією з найдешевших країн, де наші земляки не тільки відпочивають, а й непогано живуть на постійній основі. 

 

Цікаві факти про Індію

● Столиця Індії — Нью-Делі.

Населення Індії становить приблизно 1,2 мільярда осіб, і за чисельністю поступається тільки Китаю. З такою кількістю людей, країна посідає лише сьоме місце за площею.

Індія межує з такими країнами: Пакистан, КНР, Непал, Бутан, М'янма, Бангладеш, Шрі-Ланка (через протоку).

Офіційні мови: гінді та англійська

Третина населення Індії живуть дуже бідно, деякі не мають навіть власної домівки: сплять у наметах, на вокзалах і на вулицях. Зате каста обраних, а їх понад мільйон осіб, є доларовими мільйонерами.

Така популярна в наш час йога з’явилася в Індії приблизно 5 000 років тому.

Індія подарувала нам геометрію, алгебру, а також систему чисел і шахи.

Індуси прабатьки вищої освіти. Саме вони відкрили перший університет у місті Такшашіла (700 р. до н.е.).

Індія в 1974 році стала восьмою за рахунком країною яка володіє ядерною зброєю.

Серед чоловіків поширена тісна дружба, до такої міри, що тут частенько можна побачити мужчин що йдуть тримаючись за руки або обнявшись. Це просто така дружба, без сексуального підтексту.

Цікавий сімейний факт: більшість індійських жінок намагаються не називати ім’я свого чоловіка, оскільки це вважається проявом неповаги до нього. При зверненні до чоловіка, дружини використовують такі слова, як «що робиш», «послухай» тощо.

Корови в Індії є священними тваринами, чіпати і їсти їх не можна, тому вони безперешкодно ходять по містах, дорогах і пляжах.

В Індії найбільша кількість поштових відділень, а залізниця є найбільшим у країні роботодавцем.

До 1896 року, ніхто у світі, крім Індії не видобував алмази.

Основи хірургії зародилися в Індії, понад 2 500 років тому. Уже тоді талановитий лікар Сушурата проводив складні операції на головному мозку і внутрішніх органах. 

Індія є потужною військовою державою. Крім розроблення й побудови своєї військової техніки, так само активно закуповують озброєння в Росії і США.

Найвідоміша індійська книга «Камасутра» була написана в 3–4 столітті нашої ери індійським мудрецем Малла-Нагою Ватсьяяна.

Індійський кінематограф, так званий Боллівуд, обігнав Голлівуд із випуску фільмів. І це не тільки мюзикли з піснями й танцями, як було раніше, але й досить цікаві бойовики, фантастика й навіть жахи.

Туалетним папером індуси не користуються, натомість у «просунутих» туалетах поруч з унітазом висить невеличкий душ, а в простіших — кран із водою й кухлик.

Вдові в Індії приписують погану карму — адже в іншому випадку її чоловік не помер би! У деяких особливо релігійних сім’ях і громадах вдовам не дозволено наближатися до наречених або ж з’являтися на загальних зборах.

У давнину, в Індії навіть був у ходу ритуал «суті», згідно з яким овдовілій жінці пропонувалося лягти на похоронне багаття разом із тілом свого чоловіка.

Багато індусів перш, ніж сісти за їжу, споліскують руки, ноги й обличчя. Їсти можна тільки правою рукою. Жінки в багатьох сім’ях їдять після чоловіків.

Мало хто знає, що в річці Ганг живуть акули. Причому прісноводна Гангзька акула — вкрай небезпечний хижак, що славиться любов’ю до людського м’яса. Цілком можливо, що ця звичка з’явилася в акули завдяки численним недопаленим трупам, які спускають у річку після кремації.

Кольором трауру в Індії вважається не чорний, а білий. Вдови нерідко носять білі шати, що контрастують із яскравими нарядами наречених.

Індуси є найбільшою англомовною нацією світу!

У фронтмена групи Queen, Фредді Меркурі Індійське коріння.

Ще на початку 20 століття дівчата виходили заміж приблизно в 13 років.

За останні 10 000 років Індія не вдиралася на територію іншої країни.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter