5 Коментарів
Цікаві факти про Китай

Китай разом з Індією та Єгиптом є однією з найдавніших держав. Розташувавшись у Східній Азії країна зробила величезний внесок у розвиток світового мистецтва, науки та культури.

 

Цікаві факти про Китай

● Населення Китаю становить приблизно 1.4 млрд осіб. Це одна четверта частина всього населення Землі.

У 1980 році, через перенаселення уряд КНР ухвалив закон про одну дитину на одну сім’ю, що призвело до старіння населення. Тепер влада думає скасувати цей закон і водночас заборонити визначати стать майбутньої дитини. Річ у тім, що в сім’ї почесніше мати хлопчика, а якщо на УЗД з’ясовується, що дитина — дівчинка, то багато мам йдуть на аборт.

У Китаї нарахували приблизно 100 видів тварин, які не трапляються більше ніде. Найвідоміші з них — це Ірбіс і Панда.

Саме в Китаї вперше з’явилися папір, компас, шовк, друк, фарфор, парашут, механічний годинник і це далеко не все.

Територія Китаю розташовується в 5 часових поясах, але всі живуть за одним часом, через так звану економічну необхідність. 

Більшість американських і європейських підприємств перенесені в Китай через велику швидкість випуску продукції, і менші витрати на виробництво. Тепер напис «зроблено в Китаї» трапляється повсюдно. 

Лі і Ванг — найпоширеніші прізвища в Китаї, а всього їх понад 3 000. Але варто зауважити, що приблизно 80 % населення вклалися, лише в сотню прізвищ.

Їжа в Китаї на любителя. Крім того, що готують усе що бачать, так і їсти буде складно, якщо паличками не вмієте орудувати.

Жахливий факт: підприємливість китайців не знає меж, вони навіть із кішок шиють шуби. Можливо, у списку фобій через цей факт, існує страх Китайців — сінофобія.

У Китаї великі проблеми з житлом. Дозволити собі купити повноцінну квартиру може не кожен, тому велике поширення мають кімнати — капсули. Тобто кімната метр на два з ліжком і все!

Велика Китайська стіна найбільша пам’ятка архітектури, має довжину — 8 851 км. Спочатку її створювали для захисту території від войовничих кочових племен.

До смертної кари в Китаї засуджують частіше, ніж у будь-якій країні світу. При тому, що стратити можуть і не громадянина КНР. 

Природний газ, як паливо, уперше почали використовувати саме китайці.

Цікаво, що колір жалоби в Китаї білий.

Офіційною мовою є Китайська мандаринська, але в Китаї багато народностей зі своїми мовами та діалектами, яких понад 200.

У Китаї найбільше різновидів бойових мистецтв у світі, найвідоміші ушу й кунгфу.

Китайці постійно порушують правила дорожнього руху, тому в них і найвища смертність на дорогах.

Каліграфія в Китаї займає провідне місце з усіх видів мистецтв, що не дивно, адже всього налічується понад 87 000 ієрогліфів.

На даний момент у китайській армії служить понад 2,2 мільйона осіб і це найбільша армія у світі. А при великомасштабних військових діях можуть поставити під зброю приблизно 400 мільйонів осіб.

Вирощувати й заварювати чай, першими придумали саме китайці. Чай з’явився в Китаї в 3 столітті до нашої ери і згодом цей напій набув поширення у всьому світі.

Китай є потужною спортивною державою, щороку уряд витрачає на спорт понад 500 мільйонів доларів, а переможцям на олімпіаді дарує кілограм чистого золота і значну суму грошей.

Китай із кожним роком втрачає понад 1 000 км² корисної території через розширення пустель, якими й так зайнята майже 1/3 частина країни. Тому з 1970 року тут працює проект «Зелена китайська стіна», зміст полягає в тому, щоби побудувати на шляху пустелі масові загородження з дерев і чагарників.

У Китаї, крім традиційних для цієї країни релігій, як-от буддизм, даосизм і конфуціанство, непогано вписалися християнство та іслам. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter