Написати коментар
Китай

 

Китай — це не тільки Велика Стіна, рис і дешеві товари, що заполонили полиці магазинів по всьому світу. Це ще й давня країна з багатою історією і культурою, яка подарувала світові чимало винаходів, якими ми всі користуємося і по цей день. Китай дуже різноманітний, і, побувавши в одній його частині, можна бути впевненим, що буквально за тисячу кілометрів звідси кипить зовсім інше життя. 

 

Цікаві факти про Китай

● Саме ця держава є найбільшим на планеті імпортером вугілля і виробником золота, а також світовий лідер з генерування та споживання електрики.

На території Китаю росте понад 500 видів бамбука.

Китай утримує першість з експорту понад 100 видів продукції, від одягу до холодильників і фотоапаратів.

У переважній більшості випадків китайці вступають у шлюб з партнерами, яких їм підбирає профспілка.

Імператорський палац в Пекіні, або Заборонене місто, складається рівно з 9999 кімнат. 

У китайській провінції Шеньсі розташований мавзолей першого імператора об'єднаного Китаю. У його склепінних залах розташована знаменита теракотова армія, що складається з 8 тисяч солдатів і 90 військових колісниць. Кожна фігура — унікальна, як за характером, виразом обличчя, так і за обладунками. 

Існують дані про те, що ще в давнину в Китаї грали в спортивну гру з м'ячем зі шкіри, що нагадує футбол.

Традиційна качка по-пекінськи готується близько двох діб.

У Китаї вживають в їжу м'ясо кішок і собак, а також варять суп з акулячих плавників і використовують вовчу ягоду в якості приправи до бульйонів. 

Один з поширених китайських десертів — солодкий суп з черепахи.

Всупереч популярному міфу, Велику китайську стіну, не видно ні з Місяця, ні навіть з земної орбіти (див. Цікаві факти про Велику Китайську стіну).

Підсилювач смаку (глутамат натрію) продається в китайських продуктових магазинах нарівні з сіллю і перцем. Його додають практично в усі страви, які готують місцеві кулінари. Як і в Японії, до речі (див. Цікаві факти про Японію).

У Китаї заведено обідати у великій компанії друзів або родичів — їсти потрібно неквапливо і з задоволенням. Якщо учасники трапези замовляють суп, його принесуть в одній дволітровій тарілці на всіх.

У Китаї офіційно заблокований доступ до всіх західних соціальних мереж.

У китайських супермаркетах можна купити живих черепах або жаб, яких вб'ють і випотрошать на очах у покупця.

Китайці вважають малюків до 5 років святими істотами, яким можна абсолютно все — дітей не сварять, як би сильно вони не розпустувалися.

У підземних переходах великих китайських міст є спеціальні місця для розміщення оголошень про знайомство — китайці цілком присвячують себе спочатку навчанню, а потім роботі, тому часу на розваги та знайомства з протилежною статтю у звичайному житті у них просто не залишається.

Китайське місто Шанхай — найбільший морський порт на Землі.

У магазинах Китаю продається чимало продуктів, здатних здивувати іноземців із західних країн: солодка копчена ковбаса, насіння зі смаком м'яти, цукерки з м'яса, хліб різних кольорів, копчені курячі лапки, тощо.

Китайці не їдять сир, не п'ють кефір і не перекушують йогуртами. За однією з версій, жителі Китаю не вживають в їжу молочні продукти, оскільки протягом багатьох століть дозволити собі корову могли тільки найбагатші з них.

Хоча Гонконг і увійшов до складу Китаю, його жителі мають ряд привілеїв — наприклад, можуть їздити в країни Євросоюзу без віз.

У Китаї щорічно вирубують десятки мільйонів дерев для виготовлення близько 80 млрд одноразових паличок для їжі. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter