Китай

 

Китай — це не тільки Велика Стіна, рис і дешеві товари, що заполонили полиці магазинів по всьому світу. Це ще й давня країна з багатою історією і культурою, яка подарувала світові чимало винаходів, якими ми всі користуємося і по цей день. Китай дуже різноманітний, і, побувавши в одній його частині, можна бути впевненим, що буквально за тисячу кілометрів звідси кипить зовсім інше життя.

 

Цікаві факти про Китай

-Саме ця держава є найбільшим на планеті імпортером вугілля і виробником золота, а також світовий лідер з генерування та споживання електрики.

-На території Китаю росте понад 500 видів бамбука.

-Китай утримує першість з експорту понад 100 видів продукції, від одягу до холодильників і фотоапаратів.

-У переважній більшості випадків китайці вступають у шлюб з партнерами, яких їм підбирає профспілка.

-Імператорський палац в Пекіні, або Заборонене місто, складається рівно з 9999 кімнат. 

-У китайській провінції Шеньсі розташований мавзолей першого імператора об'єднаного Китаю. У його склепінних залах розташована знаменита теракотова армія, що складається з 8 тисяч солдатів і 90 військових колісниць. Кожна фігура — унікальна, як за характером, виразом обличчя, так і за обладунками. 

-Існують дані про те, що ще в давнину в Китаї грали в спортивну гру з м'ячем зі шкіри, що нагадує футбол.

-Традиційна качка по-пекінськи готується близько двох діб.

-У Китаї вживають в їжу м'ясо кішок і собак, а також варять суп з акулячих плавників і використовують вовчу ягоду в якості приправи до бульйонів. 

-Один з поширених китайських десертів — солодкий суп з черепахи.

-Всупереч популярному міфу, Велику китайську стіну, не видно ні з Місяця, ні навіть з земної орбіти (див. Цікаві факти про Велику Китайську стіну).

-Підсилювач смаку (глутамат натрію) продається в китайських продуктових магазинах нарівні з сіллю і перцем. Його додають практично в усі страви, які готують місцеві кулінари. Як і в Японії, до речі (див. Цікаві факти про Японію).

-У Китаї заведено обідати у великій компанії друзів або родичів — їсти потрібно неквапливо і з задоволенням. Якщо учасники трапези замовляють суп, його принесуть в одній дволітровій тарілці на всіх.

-У Китаї офіційно заблокований доступ до всіх західних соціальних мереж.

-У китайських супермаркетах можна купити живих черепах або жаб, яких вб'ють і випотрошать на очах у покупця.

-Китайці вважають малюків до 5 років святими істотами, яким можна абсолютно все — дітей не сварять, як би сильно вони не розпустувалися.

-У підземних переходах великих китайських міст є спеціальні місця для розміщення оголошень про знайомство — китайці цілком присвячують себе спочатку навчанню, а потім роботі, тому часу на розваги та знайомства з протилежною статтю у звичайному житті у них просто не залишається.

-Китайське місто Шанхай — найбільший морський порт на Землі.

-У магазинах Китаю продається чимало продуктів, здатних здивувати іноземців із західних країн: солодка копчена ковбаса, насіння зі смаком м'яти, цукерки з м'яса, хліб різних кольорів, копчені курячі лапки, тощо.

-Китайці не їдять сир, не п'ють кефір і не перекушують йогуртами. За однією з версій, жителі Китаю не вживають в їжу молочні продукти, оскільки протягом багатьох століть дозволити собі корову могли тільки найбагатші з них.

-Хоча Гонконг і увійшов до складу Китаю, його жителі мають ряд привілеїв — наприклад, можуть їздити в країни Євросоюзу без віз.

-У Китаї щорічно вирубують десятки мільйонів дерев для виготовлення близько 80 млрд одноразових паличок для їжі. 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter