Південна Корея одна з найрозвиненіших азійських держав. Ця країна є одним з основних світових постачальників комп'ютерної техніки, поряд з могутнім Китаєм. Розташована вона по сусідству з найбільш закритою державою світу Північною Кореєю. Країна була розділена в ході громадянського конфлікту, і відтоді пройшло стільки часу, що північних і південних корейців можна вважати різними, нехай і спорідненими, народами.

 

Цікаві факти про Південну Корею

● Столиця Південної Кореї — Сеул.

Чисельність населення Південної Кореї становить — 51,5 млн осіб.

У Південній Кореї вважається, що дитині в момент народження вже є 1 рік. Тут діє власна система підрахунку віку людини, і прийнято зараховувати рік, проведений дитиною в утробі матері.

Південна Корея входить до п'ятірки найбільших автовиробників світу, а також займає перше місце по будівництву суден. 

У Південній Кореї існує особлива культура рукостискань, згідно з якою вітатися однією рукою можна тільки з ровесниками або друзями, а для привітання людей шанованих або старших за віком необхідно задіяти дві руки і злегка вклонитися. 

Прапор Південної Кореї має такий вигляд:

Прапор Південної Кореї

Південна Корея — дуже безпечна країна, в якій рідко трапляються злочини. Якщо щось і відбувається, це висвітлюється в місцевих новинах тижнями.

Саме в Південній Кореї з'явилися компанії LG і Samsung, що сильно позначилося на способі життя місцевих жителів. Діти, молодь, люди похилого віку безперервно зависають в телефонах.

У Південній Кореї велика концентрація трудоголіків: кожному корейцеві дають 14 днів на рік для відпочинку, після 2 років роботи можна накопичити 25 відпускних днів. Проте, більше ніж половина населення скасовують відпустку через роботу. Тут найголовніше в житті це освіта і кар'єра. 

Професія викладача залишається однією з найбільш шанованих і високооплачуваних в Південній Кореї.

Корейці вірять, що засновником їхньої країни був син жінки і ведмедя. 

Звичні нам серіали і журнали, корейцям замінюють інтернет-комікси «вебтуни», які користуються популярністю серед місцевих жителів різного віку.

В більшості ресторанів Південної Кореї є доставка їжі, навіть в McDonald's.

Тільки 3,2% південнокорейців мають зайву вагу.

У Кореї в моді жіночні, андрогінні чоловіки, і близько 20% хлопців користуються косметикою. А ще, представники сильної статі регулярно вдаються до епіляції.

В Південній Кореї, в цілому, дуже серйозно ставляться до зовнішнього вигляду. Жінки тут рідко виходять на вулицю без макіяжу.

Кліп на пісню «Gangnam Style» південнокорейського співака PSY на YouTube вже набрав понад 3 млрд переглядів. До речі, «Каннам стайл» — це розмовний вираз в корейській мові, що означає розкішний спосіб життя, яким славиться Каннамгу, багатий і модний район Сеула.

Південна Корея — справжня світова столиця пластичної хірургії. За статистикою, кожна п'ята жінка в країні зробила хоча б одну пластичну операцію. Ба більше, багатьом дівчаткам гроші на першу пластичну операцію дарують їх же батьки на 16-річчя. Найчастіше, мова йде про операцію зі зміни форми повік, носа або штучне підведення куточків губ, що створює ілюзію постійної легкої посмішки. 

Жителі Південної Кореї мало цікавляться зарубіжною популярною культурою, зате божеволіють від місцевих акторів і музикантів.

Президент країни тут всенародний кумир. З нього і його сім'ї жителі країни намагаються брати приклад буквально у всьому, а дітям навіть купують розмальовки з портретами глави держави.

Жителі Сеула дуже мало сплять, як і, наприклад, жителі Токіо. В середньому, 6 годин на добу.

У Південній Кореї високо цінується особистий простір, тому тут не заведено підходити надто близько під час розмови, доторкатися, розглядати або без дозволу фотографувати чужих людей.

Сміття в країні ретельно сортується, але ось простих урн на вулицях майже не зустріти.

У Південній Кореї дуже багато короткозорих людей, тому велика частина населення носить окуляри або контактні лінзи.

Бездротовий інтернет в Південній Кореї — найшвидший у світі.

Оскільки корейці люблять шопінг, в країні є торгові центри, в яких всі магазини працюють мало не цілодобово.

Жителі Південної Кореї просто обожнюють каву. Тому всілякі кав'ярні тут зустрічаються на кожному розі.

Корейців часто звинувачують в тому, що вони вживають в їжу м'ясо собак. Такі страви дійсно є частиною національної кухні, але сьогодні вони вже менш популярні. Для цих цілей використовуються не домашні собаки, а спеціально вирощені в розплідниках тварини.

У Південній Кореї всі поголовно користуються гаджетами, і 14% дітей у віці від 9 до 12 років залежні від Інтернету.

Система обігріву будинків в Південній Кореї відрізняється від тієї, що звична нам. Близько 90% місцевих будинків обладнані трубами які вмонтовані під підлогою, через які і проходить тепло.

У Південній Кореї нікого не бентежить «туалетна тема», вона спокійно може стати предметом обговорення за столом або в компанії колег. У Сеулі є навіть популярний парк розваг, присвячений культурі туалету.

Згідно із законом в Південній Кореї для онлайн-покупок і платежів можна використовувати тільки браузер Internet Explorer. До речі, цей же браузер залишається найбільш популярним, і більшість корейських сайтів правильно відображаються тільки в ньому.

Понад 20% південнокорейців мають прізвище Кім. 

До речі, відповідно до закону, в Південній Кореї люди з однаковим прізвищем не можуть вступити в шлюб.

Південнокорейці працюють, в середньому, 55 годин на тиждень. Вчаться молоді корейці теж дуже багато. Буквально з раннього ранку до ночі, а на канікулах беруть додаткові курси.

Кімчі — традиційна корейська страва, яка являє собою гостро приправлені квашені овочі, в першу чергу, пекінська капуста. У Південній Кореї налічується понад 250 видів кімчі! Коли південнокорейці фотографуються, вони говорять не «сир», а саме «кімчі».

Повага до старшого покоління — це одна з основ корейської моралі. Зокрема, в Південній Кореї не заведено сперечатися або вступати в конфлікти зі старшими.

Стоматологічні послуги в країні коштують дуже дорого. Тому корейці фанатично стежать за гігієною порожнини рота, постійно чистять зуби і носять з собою зубну щітку. Ба більше, в туалетах деяких закладів одноразові щітки пропонуються відвідувачам поряд з одноразовими рушниками для рук.

Жителі Південної Кореї, згідно з офіційними даними, мають найвищий рівень інтелекту серед всього населення Землі. 

У Південній Кореї знаходиться найвідвідуваніший християнський храм у світі церква Повного Євангелія щотижня приймає близько 20 тисяч прихожан. 

Співробітники національного університету Сеула були першими вченими, яким вдалося клонувати собаку. 

На території Південної Кореї знайшлося місце для понад 20 національних парків. 

Змагання з відеоігор, як і саме поняття «кіберспорт», виникли в Південній Кореї. 

Корея батьківщина бойового мистецтва тхеквондо. 

Жителі Південної Кореї небайдужі до алкоголю, в місцевій кухні є навіть спеціальний «суп від похмілля» на свинячому бульйоні. Розпивання спиртних напоїв супроводжується масою умовностей наприклад, підливати алкоголь в свій стакан непристойно, а першим з компанії неодмінно випиває той, хто старший за віком. 

Південнокорейці вкрай негативно ставляться до червоних чорнил, вважається якщо червоним кольором написати ім'я людини, її в недалекому майбутньому чекають нещастя або навіть смерть. Причина цього марновірства в тому, що раніше червоним кольором виводили імена небіжчиків на могильних каменях. 

У Південній Кореї проводять власні бої биків, тільки борються бики не з людьми, а з собі подібними. Бій вважається завершеним, коли одна з тварин залишає арену. 

Південнокорейці вважають, що сутність людини тісно пов'язана з її групою крові. На підставі цього показника часто приймається рішення про вдалий або невдалий шлюб. 

Високі ціни на алкоголь не зупиняють місцевих жителів зайти після роботи в бар і випити з друзями. Цікаво, що корейці не вважають самі себе нацією, схильною до випивки, проте ввечері на сеульських вулицях можна зустріти чимало людей напідпитку. 

Корейці активно займаються спортом, але особливо люблять бейсбол і гольф. Це пов'язано з величезним впливом США на початку 20 століття на Корею. 

Корейці їдять багато і різноманітно, майже не обмежуються однією стравою. При цьому зустріти корейця із зайвою вагою велика рідкість. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах