В'єтнам, розорений після військового конфлікту з США, довгий час залишався поза полем зору світової спільноти з огляду на свою бідність. Зараз, на щастя, ця країна почала неквапливо, але дуже впевнено розвивати промисловість і туризм, поступово завойовуючи собі місце під сонцем.

Цікаві факти про В'єтнам.

-Столиця В'єтнаму - Ханой, проте, найбільш важливим економічним центром, а також найбільшим містом країни є Хошимін (колишній Сайгон).

-Чисельність населення В'єтнаму становить - 90 млн осіб.

-В'єтнам межує з такими країнами: Китай, Камбоджа, Лаос.

-В'єтнам - комуністична держава з нелегкою долею.

-Назва країни в буквальному перекладі з в'єтнамської мови означає «південні в'єти», де «в'єти» - це найменування титульної нації. 

-Понад 80% в'єтнамської території займають гори.

-У В'єтнамі закінчують свою течію найбільші ріки Південно-Східної Азії - Меконг і Хонгха.

-Вчені прогнозують, що до 2100 року рівень моря може піднятися на метр, через що всі міста і населені пункти в дельті Меконгу чекає затоплення.

-У В'єтнамі багато буддійських храмів, і існує помилкова думка про те, що більшість в'єтнамців є буддистами. Але насправді, 80% населення країни - атеїсти і послідовники місцевих анімістичних культів (анімізм - віра в натхненність всієї природи, в існування душі і духів). Буддистами є всього близько 9% населення, католиками близько 7%.

-В'єтнам займає друге в світі місце з виробництва кави, поступаючись пальмою першості Бразилії, при цьому самі в'єтнамці кави практично не п'ють. Весь урожай йде на експорт.

-Протяжність автодоріг В'єтнаму перевищує 93 тисячі км, але лише 10% з них мають асфальтове покриття.

-В'єтнамці - жахливі водії, які повністю ігнорують правила дорожнього руху.

-Традиційний в'єтнамський конусоподібний капелюх з'явився на світ як захист від кокосів що падають з дерев. Впавши на такий капелюх, кокос, звичайно, вдарить людину, але не смертельно, після чого відскочить в бік. Без капелюха, падіння кокосового горіха на голову найчастіше закінчується смертельним результатом. 

-Квиток на поїзд для іноземця тут коштує втричі дорожче, ніж для місцевих жителів.

-У В'єтнамі є безліч традиційних танців, кожен з яких має особливе значення і правила виконання: зокрема, в'єтнамці виконують танець живих шахових фігур, новорічний танок єдинорога, танець плуга, танець веслярів і танець благання про дощ.

-До середини 20 століття у В'єтнамі протягом багатьох століть було дуже популярним багатоженство.

-Якщо поглянути на територію В'єтнаму з великої висоти, її форма буде нагадувати букву S. Місцевим жителям більше подобається теорія про те, що їхня країна нагадує коромисло з двома кошиками рису.

-Найпоширеніше в'єтнамське прізвище - Нгуєн. За приблизними оцінками, його носіями є близько 40% жителів В'єтнаму.

-До В'єтнаму краще приїжджати з доларами. Інша валюта тут не в пошані, і поміняти її буде непросто. Беріть з собою банкноти великих номіналів, курс обміну дрібних істотно нижчий.

-В'єтнамці вкрай мініатюрні і низькорослі. 175-сантиметровий юнак вважається гігантом. Причому, незважаючи на схильність низьких людей до швидкого набору ваги, в'єтнамці дуже худі, за винятком охоронців в нічних клубах.

-У В'єтнамі дуже дешевий алкоголь через відсутність акцизних зборів. Імпортний алкоголь в звичайних магазинах за вартістю, як і в Duty Free.

-У В'єтнамі, як і в Таїланді, дуже популярні пластикові пакети. У них кладуть і наливають абсолютно все. Рідини в пакетах щільно затягують гумкою, вони залишаються герметичними навіть при тривалому транспортуванні.

-Через високу вологість гітари у В'єтнамі з іржавими струнами. Також через вологість тут ламінують фотографії.

-В'єтнамці позитивно ставляться до всіх іноземців, навіть до американців, крім китайців. Китай багаторазово намагався окупувати В'єтнам.

-В'єтнамські гроші - донги, зроблені з пластику, а не з паперу. Вони не рвуться, не мокнуть і майже не брудняться.

-У В'єтнамі пенсії є тільки у ветеранів війни та держслужбовців.

-Чиновники, військові, поліціянти і священики - не відчувають проблем з землею. Вона дістається їм безкоштовно.

-У В'єтнамі дозволена смертна кара. З 2011 року, розстріл замінено на смертельну ін'єкцію. До речі кара призначається і за злочини, пов'язані з наркотиками.

-До туристок в'єтнамці звертаються «Мадам», відповідно до чоловіків «Мосьє»: відлуння часів французької окупації.

-Жінок легкої поведінки тут називають «морквини». З проституцією у В'єтнамі пов'язано безліч афер.

-У В'єтнамі дуже мало машин. Тому що своїх вони не виробляють, а податок на експорт дуже високий, тому дозволити собі навіть простенький автомобіль можуть тільки заможні в'єтнамці. З цієї причини на дорогах переважають мопеди і велосипеди.

-В'єтнам займає 5-е місце в світовому експорті рису. Рис в основному вирощується без застосування сільськогосподарської техніки. І якщо він у нас не дуже дорогий, то можна собі уявити скільки заробляють на ньому селяни. Точніше майже нічого не заробляють.

-На дорогах пішохід найнижча ланка, ніхто йому ніколи не поступиться. Але перейти через дорогу досить легко. Потрібно повільно не змінюючи швидкості йти через дорогу і мопеди Вас будуть об'їжджати. Ще одна особливість дорожнього руху В'єтнаму - постійний гамір авто-мото-вело сигналів.

-В'єтнам - це справжнісінькі тропіки зі 100-відсотковою вологістю. Тут влітку температура доходить до 60-ти градусів, в сезон дощів близько 28 градусів повітря, і майже стільки ж вода.

-Багато в'єтнамців ходять по місту в масках на обличчі, так вони захищають обличчя від сонячних променів.

-В'єтнамські джунглі - надзвичайно небезпечне місце, людина без спеціальної підготовки тут просто не виживе. 

-Друге місце за споживанням рису на душу населення міцно утримує В'єтнам, поступаючись першим місцем Бірмі. Середньостатистичний в'єтнамець з'їдає 169 кг (!) Рису на рік, тобто сім'ї з двох осіб на добу потрібно практично кілограм рису. Ну а про різноманітність сортів рису (їх тут десятки) можна навіть не говорити.

-Як прикраси, на столах в кафе, замість вази з квітами, часто можна побачити горщик з зеленими паростками рису.

-Серед місцевих жителів популярні двопалі шкарпетки, щоб навіть в холодну погоду продовжувати носити в'єтнамки - сланці - замість закритого взуття.

-На півночі країни є приголомшливе місце, яке входить в «7 нових чудес природи» - Бухта Халонг.

-Офіційна зарплата президента В'єтнаму - 250 доларів США.

-У в'єтнамських сім'ях часто буває лише двоє дітей, бо за третю дитину доводиться платити величезні податки. Втім, актуально це лише для міських жителів.

-У В'єтнамі можна не тільки покататися на звичних в Азії слонах, а й влаштувати заїзд на страусах.

-Досить незвичним чином в'єтнамці оформляють могили на кладовищах - викладають їх керамічною плиткою, як для ванної.

-На похоронах у В'єтнамі заведено веселитися, а не сумувати.

​​-На півдні В'єтнаму є досить незвичайне для тропіків місце - піщані дюни.

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter