Написати коментар

 

В'єтнам, розорений після військового конфлікту з США, довгий час залишався поза полем зору світової спільноти з огляду на свою бідність. Зараз, на щастя, ця країна почала неквапливо, але дуже впевнено розвивати промисловість і туризм, поступово завойовуючи собі місце під сонцем. 

 

Цікаві факти про В'єтнам

● Столиця В'єтнаму — Ханой, проте, найбільш важливим економічним центром, а також найбільшим містом країни є Хошимін (колишній Сайгон).

Чисельність населення В'єтнаму становить — 90 млн осіб.

В'єтнам межує з такими країнами: Китай, Камбоджа, Лаос.

В'єтнам — комуністична держава з нелегкою долею.

Назва країни в буквальному перекладі з в'єтнамської мови означає «південні в'єти», де «в'єти» — це найменування титульної нації. 

Понад 80% в'єтнамської території займають гори.

У В'єтнамі закінчують свою течію найбільші ріки Південно-Східної Азії — Меконг і Хонгха.

Вчені прогнозують, що до 2100 року рівень моря може піднятися на метр, через що всі міста і населені пункти в дельті Меконгу чекає затоплення.

У В'єтнамі багато буддійських храмів, і існує помилкова думка про те, що більшість в'єтнамців є буддистами. Але насправді, 80% населення країни — атеїсти і послідовники місцевих анімістичних культів (анімізм — віра в натхненність всієї природи, в існування душі і духів). Буддистами є всього близько 9% населення, католиками близько 7%.

В'єтнам займає друге в світі місце з виробництва кави, поступаючись пальмою першості Бразилії, при цьому самі в'єтнамці кави практично не п'ють. Весь урожай йде на експорт.

Протяжність автодоріг В'єтнаму перевищує 93 тисячі км, але лише 10% з них мають асфальтове покриття.

В'єтнамці — жахливі водії, які повністю ігнорують правила дорожнього руху.

Традиційний в'єтнамський конусоподібний капелюх з'явився на світ як захист від кокосів що падають з дерев. Впавши на такий капелюх, кокос, звичайно, вдарить людину, але не смертельно, після чого відскочить в бік. Без капелюха, падіння кокосового горіха на голову найчастіше закінчується смертельним результатом. 

Квиток на поїзд для іноземця тут коштує втричі дорожче, ніж для місцевих жителів.

У В'єтнамі є безліч традиційних танців, кожен з яких має особливе значення і правила виконання: зокрема, в'єтнамці виконують танець живих шахових фігур, новорічний танок єдинорога, танець плуга, танець веслярів і танець благання про дощ.

До середини 20 століття у В'єтнамі протягом багатьох століть було дуже популярним багатоженство.

Якщо поглянути на територію В'єтнаму з великої висоти, її форма буде нагадувати букву S. Місцевим жителям більше подобається теорія про те, що їхня країна нагадує коромисло з двома кошиками рису.

Найпоширеніше в'єтнамське прізвище — Нгуєн. За приблизними оцінками, його носіями є близько 40% жителів В'єтнаму.

До В'єтнаму краще приїжджати з доларами. Інша валюта тут не в пошані, і поміняти її буде непросто. Беріть з собою банкноти великих номіналів, курс обміну дрібних істотно нижчий.

В'єтнамці вкрай мініатюрні і низькорослі. 175-сантиметровий юнак вважається гігантом. Причому, незважаючи на схильність низьких людей до швидкого набору ваги, в'єтнамці дуже худі, за винятком охоронців в нічних клубах.

У В'єтнамі дуже дешевий алкоголь через відсутність акцизних зборів. Імпортний алкоголь в звичайних магазинах за вартістю, як і в Duty Free.

У В'єтнамі, як і в Таїланді, дуже популярні пластикові пакети. У них кладуть і наливають абсолютно все. Рідини в пакетах щільно затягують гумкою, вони залишаються герметичними навіть при тривалому транспортуванні.

Через високу вологість гітари у В'єтнамі з іржавими струнами. Також через вологість тут ламінують фотографії.

В'єтнамці позитивно ставляться до всіх іноземців, навіть до американців, крім китайців. Китай багаторазово намагався окупувати В'єтнам.

В'єтнамські гроші — донги, зроблені з пластику, а не з паперу. Вони не рвуться, не мокнуть і майже не брудняться.

У В'єтнамі пенсії є тільки у ветеранів війни та держслужбовців.

Чиновники, військові, поліціянти і священики — не відчувають проблем з землею. Вона дістається їм безкоштовно.

У В'єтнамі дозволена смертна кара. З 2011 року, розстріл замінено на смертельну ін'єкцію. До речі кара призначається і за злочини, пов'язані з наркотиками.

До туристок в'єтнамці звертаються «Мадам», відповідно до чоловіків «Мосьє»: відлуння часів французької окупації.

Жінок легкої поведінки тут називають «морквини». З проституцією у В'єтнамі пов'язано безліч афер.

У В'єтнамі дуже мало машин. Тому що своїх вони не виробляють, а податок на експорт дуже високий, тому дозволити собі навіть простенький автомобіль можуть тільки заможні в'єтнамці. З цієї причини на дорогах переважають мопеди і велосипеди.

В'єтнам займає 5-е місце в світовому експорті рису. Рис в основному вирощується без застосування сільськогосподарської техніки. І якщо він у нас не дуже дорогий, то можна собі уявити скільки заробляють на ньому селяни. Точніше майже нічого не заробляють.

На дорогах пішохід найнижча ланка, ніхто йому ніколи не поступиться. Але перейти через дорогу досить легко. Потрібно повільно не змінюючи швидкості йти через дорогу і мопеди Вас будуть об'їжджати. Ще одна особливість дорожнього руху В'єтнаму — постійний гамір авто-мото-вело сигналів.

В'єтнам — це справжнісінькі тропіки зі 100-відсотковою вологістю. Тут влітку температура доходить до 60-ти градусів, в сезон дощів близько 28 градусів повітря, і майже стільки ж вода.

Багато в'єтнамців ходять по місту в масках на обличчі, так вони захищають обличчя від сонячних променів.

В'єтнамські джунглі — надзвичайно небезпечне місце, людина без спеціальної підготовки тут просто не виживе. 

Друге місце за споживанням рису на душу населення міцно утримує В'єтнам, поступаючись першим місцем Бірмі. Середньостатистичний в'єтнамець з'їдає 169 кг (!) Рису на рік, тобто сім'ї з двох осіб на добу потрібно практично кілограм рису. Ну а про різноманітність сортів рису (їх тут десятки) можна навіть не говорити.

Як прикраси, на столах в кафе, замість вази з квітами, часто можна побачити горщик з зеленими паростками рису.

Серед місцевих жителів популярні двопалі шкарпетки, щоб навіть в холодну погоду продовжувати носити в'єтнамки — сланці — замість закритого взуття.

На півночі країни є приголомшливе місце, яке входить в «7 нових чудес природи» — Бухта Халонг.

Офіційна зарплата президента В'єтнаму — 250 доларів США.

У в'єтнамських сім'ях часто буває лише двоє дітей, бо за третю дитину доводиться платити величезні податки. Втім, актуально це лише для міських жителів.

У В'єтнамі можна не тільки покататися на звичних в Азії слонах, а й влаштувати заїзд на страусах.

Досить незвичним чином в'єтнамці оформляють могили на кладовищах — викладають їх керамічною плиткою, як для ванної.

На похоронах у В'єтнамі заведено веселитися, а не сумувати.

​​На півдні В'єтнаму є досить незвичайне для тропіків місце — піщані дюни.

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter