Написати коментар

 

Між величезними державами, Китаєм та Індією, розташована маленька гірська країна — Непал. Втім, ця держава є не менш цікавою, ніж її сусіди — гіганти. Здається, тут навіть гори дихають секретами мудреців минулих століть. Непал — країна дивовижна у всьому, і вона, поза сумнівом, варта того, щоб побувати в ній хоча б один раз. 

 

Цікаві факти про Непал

● Столиця Непалу — Катманду.

Чисельність населення Непалу становить — 28,9 млн осіб.

Офіційна мова — непальська.

У Непалі знаходиться найвища і, мабуть, найбільш відома гора на Землі — Еверест (Джомолунгма) що піднімається вгору на 8 848 метрів. Кожна десята людина з безлічі, які намагаються її підкорити, гине. Така статистика.

З 14 вершин світу, висота яких становить понад 8 000 метрів, 8 розташовані на території Непалу. Не дивно, що країна приваблює любителів гірських сходжень з усього світу.

40 відсотків території цієї високогірної країни розташовані на висоті понад 3 000 метрів над рівнем моря. Попри те, що в країні гостра нестача землі, 18 відсотків території виділені під національні парки і заповідники.

У Непалі, як і в сусідній Індії, корова вважається священною твариною, м'ясо якої не можна вживати в їжу. Втім, в цій країні значна частина населення взагалі є вегетаріанцями, а найпопулярнішим м'ясом є козлятина.

Державний прапор Непалу не прямокутний, як у всіх інших країн світу — він складається з двох червоних трикутників з синьою окантовкою. На червоному тлі зображено сонце і місяцьПрапор Непалу

Більшість вулиць в Непалі не мають назв, тому, знайти потрібний вам будинок буде досить важко.

Гідроелектростанції є основними виробниками електроенергії в країні. Тому, в сухий сезон, коли дощі бувають рідко, річки починають міліти і в Непалі починаються проблеми з електрикою. Незважаючи на дефіцит електрики, Інтернет в країні — досить звичайне явище.

У Непалі вважається неприпустимим погладити чужу дитину по голові. Вважається, що це священна частина тіла, торкатися до якої можуть тільки батьки і ченці.

Різниця непальського часу з Гринвічем не зовсім звичайна. Вона становить 5 годин 45 хвилин.

Площа Дурбар, розташована в місті Катманду, включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, на ній знаходяться понад 20 храмів і палаців. До речі, місцеві визначні пам'ятки самі непальці відвідують безкоштовно або за символічну суму. А ось іноземним туристам доводиться розщедрюватися.

Сучасна урбанізація мало торкнулася цю країну: в містах проживає близько 14% населення Непалу. Це один з найнижчих показників у світі.

Ще зовсім недавно Непал був монархією. Але з 2006 року — це Федеративна Демократична Республіка.

Значна частина непальських чоловіків працюють Портерами. Це — вантажники, які переносять важкий багаж туристів та альпіністів. Непальці володіють завидною силою і витривалістю, про що європейцям можна тільки мріяти. Середній заробіток портера — 10 доларів на день. За місцевими мірками, це дуже серйозні гроші.

У столиці країни Катманду є незвичайний бар Rum Doodle. Людина, яка підкорила Еверест, найвищу вершину планети, і пред'явила відповідний сертифікат, може харчуватися тут абсолютно безкоштовно.

Девіз Непалу — «Мати і батьківщина дорожче небесного царства».

Непал залишається однією з найбідніших країн на Землі.

Непальці все ще розділені за кастовим принципом, є серед них і каста недоторканних. Перехід з однієї касти в іншу неможливий.

У 2001 році непальський наслідний принц убив короля і майже всіх членів королівської сім'ї, а потім наклав на себе руки. Ця трагедія стала причиною скасування монархії і переходу до демократії.

У Непалі офіційно дозволено багатоженство, а на півночі країни — поліандрія (наявність декількох чоловіків в однієї жінки).

Кордон між Китаєм і Непалом, що проходить по Гімалаях, вважається найвищим в світі.

У Непалі є дівчатка-богині Кумарі, яких вважають живим втіленням божества Таледжу Бхавані. Малятка, які зуміли пройти конкурсний відбір на відповідність 32 параметрам, безтурботно живуть в палаці, поки не подорослішають.

У Непалі є священна гора Мачапучаре, сходження на яку заборонено — за переказами, на її вершині сидить індуїстське божество Шива і курить трубку. Хмари над вершиною називають тютюновим димом від цієї трубки.

У буддійському монастирі, що знаходиться на території Національного парку Сагарматха, можна побачити скальп снігової людини (єті). Принаймні, так стверджують непальці. 

У гористій місцевості Непалу місцеві жителі збирають гриби Ярцагумба (кордицепс), кілограм яких коштує до 25 тисяч євро. У народній медицині цей гриб використовують для лікування багатьох хвороб, в тому числі раку.

Вважається, що всі Будди, які приходять на Землю, будуть народжуватися в Непалі.

Непальський аеропорт Лукла, що розташований на висоті 2 860 метрів, є найбільш небезпечним у світі. Злітно-посадкова смуга довжиною 257 метрів затиснута між горою і піднесеністю, не залишаючи шансів для заходження на друге коло.

Непал — одна з небагатьох азійських країн, які ніколи не були колонізовані або захоплені іншою державою, хоча Британія намагалася це зробити.

Вихідний день у Непалі всього один — субота. Крім того, в цій країні зараз не 2019, а 2076 рік, згідно з місцевим календарем.  

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter