Написати коментар

 

Тибет — одне з найпрекрасніших і найзагадковіших місць на землі. Він притягує до себе туристів з усього світу не тільки своєю унікальною природою й культурою, але й загадковою та містичною атмосферою. У чому ж секрет цього унікального місця? У чому причина такої цікавості до Тибету з боку туристів? 

 

Цікаві факти про Тибет

● Столиця Тибету — Лхаса.

Чисельність населення Тибету становить — приблизно 10 млн осіб.

Офіційна мова — тибетська.

На сьогодні Тибет не є незалежною державою. У 1959 році, у перебігу бойових дій Тибет був анексований Китаєм. Нині уряд Тибету знаходиться у вигнанні й перебуває в Індії. Законним правителем Тибету вважається Далай-Лама XIV, який теж проживає на території Індії. Проте, тибетці впевнені, що рано чи пізно він повернеться.

Тибет є адміністративним округом Китаю, проте вже багато років бореться за свою незалежність, і це не випадково. Тибет це окрема, особлива держава, перлина східної культури й релігії, який сотні років був закритим для іноземців та представників інших релігій, напевно саме завдяки цьому він зміг зберегти свою самобутність.

Тибетське плато вважається найбільшим нагір’ям у світі. Причому це звання він отримав не тільки через площу (1,2 млн км²), а й завдяки величезній висоті. За підрахунками експертів плато розташоване на висоті приблизно 4 000 м над рівнем моря. Саме тому Тибет отримав неофіційну назву «Дах Світу».

Через гори Тибету проходить найвища залізниця. Вона розташована на висоті 4 000 м. Коли по ній рухається потяг із пасажирами, людям у вагони доводиться подавати кисень штучним шляхом.

На території Тибету розташована найвища гора у світі Еверест, відома також під назвою Джомолунгма. Щорічно до її підніжжя з’їжджаються тисячі екстремалів у надії підкорити її вершину, проте зробити це вдається далеко не всім.

Вважається, що клімат Тибету дуже позитивно впливає на здоров’я людини, тому багато людей намагаються там оселитися. Попри це, майже весь Тибет малозаселений. 

Тибет, який є центром буддизму, можна порівняти з Ватиканом, столицею католицизму. Його важливою відмінністю від інших релігійних центрів є незаймана гірська природа. Але це не єдине що приваблює туристів

Тибет, як уже говорилося, довгі роки був закритою державою буддистських ченців Лам. Та й зараз в’їзд у цей округ Китаю можливий не завжди, є певні місяці в році, коли знаходження на території Тибету іноземців неприпустиме. В інший час відвідування регіону можливе, але тільки групами й за спеціальним дозволом, а перебувати на території Тибету можна тільки при наявності супровідника, який має відповідну ліцензію.

Тибет воістину колиска буддизму. Там знаходиться понад дві тисячі буддистських храмів, велика частина яких, звісно, закрита для відвідування.

У столиці Тибету Лхасі, розташований один із найбільших у світі палаців — палац Потала, який має 13 поверхів. Створюється враження, що він ніби висічений у скелі, на якій і побудований. Це центр служіння тибетських ченців.

Природа Тибету ще один його скарб, який приваблює туристів і паломників. По-перше, це ціла система «містичних» озер, які володіють, на думку тибетців цілющими властивостями. Це Манасаровар — озеро живої води, і Ракшас — мертве озеро або озеро Диявола. Цікавий факт: Ракшас — це дуже вітряне місце, над озером завжди дмуть сильні вітри, а над озером Манасаровар вітру немає ніколи. За легендою Ракшас єдина обитель злих богів після перемоги над ними добрих. А оскільки вітер вважається силою саме Бога дияволів, то і вітер може мати силу тільки над озером Ракшас.

Ще одним містичним і навіть релігійним місцем на Тибеті є священна гора Кайлас (6 600 м). Вона має абсолютно природне походження, але цим вона й унікальна: гора має форму піраміди, межі якої спрямовані чітко по сторонах світу. Паломники, які відвідують Тибет, обов’язково вирушають в обхід гори, тому що вважається, що один повний ритуальний обхід гори Кайлас очищає людину від гріхів.

Окремо варто зазначити величезну кількість буддистських свят, які часто нагадують карнавал у масках різних божеств, або, супроводжується запаленням свічок і лампад, від яких майдан перетворюється в море вогненних світлячків.

Попри цю всю релігійну пишність, про Тибет відомо ще й кілька інших, разючих фактів. Наприклад, ще у 20 столітті Тибет був рабовласницькою державою з досить кровожерливими законами щодо рабів, за будь-яку провину їм могли відрубувати стопи, руки й ноги. Цей факт звичайно не дуже красить Тибет, але проти історії не попреш.

Ще одним досить сумним фактом є кількість податків, які платять жителі Тибету. Більшість людей, що скаржаться на податки, навіть не уявляють, що з тибетців вилучається 1892 податки. Якщо житель Тибету захоче одружитися, завести дитину, заспівати, станцювати, або просто вдарити в барабан, він зобов’язаний сплатити податок.

І це ще далеко не все, що приховує в собі Тибет. Пізнати його таємниці можливо, тільки відвідавши це справді унікальне й загадкове місце. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter