Тибет — одне з найпрекрасніших і найзагадковіших місць на землі. Він притягує до себе туристів з усього світу не тільки своєю унікальною природою й культурою, але й загадковою та містичною атмосферою. У чому ж секрет цього унікального місця? У чому причина такої цікавості до Тибету з боку туристів?

 

Цікаві факти про Тибет.

-Столиця Тибету - Лхаса.

-Чисельність населення Тибету становить - приблизно 10 млн осіб.

-Офіційна мова - тибетська.

-На сьогодні Тибет не є незалежною державою. У 1959 році, у перебігу бойових дій Тибет був анексований Китаєм. Нині уряд Тибету знаходиться у вигнанні й перебуває в Індії. Законним правителем Тибету вважається Далай-Лама XIV, який теж проживає на території Індії. Проте, тибетці впевнені, що рано чи пізно він повернеться.

-Тибет є адміністративним округом Китаю, проте вже багато років бореться за свою незалежність, і це не випадково. Тибет це окрема, особлива держава, перлина східної культури й релігії, який сотні років був закритим для іноземців та представників інших релігій, напевно саме завдяки цьому він зміг зберегти свою самобутність.

-Тибетське плато вважається найбільшим нагір’ям у світі. Причому це звання він отримав не тільки через площу (1,2 млн км²), а й завдяки величезній висоті. За підрахунками експертів плато розташоване на висоті приблизно 4 000 м над рівнем моря. Саме тому Тибет отримав неофіційну назву «Дах Світу».

-Через гори Тибету проходить найвища залізниця. Вона розташована на висоті 4 000 м. Коли по ній рухається потяг із пасажирами, людям у вагони доводиться подавати кисень штучним шляхом.

-На території Тибету розташована найвища гора у світі Еверест, відома також під назвою Джомолунгма. Щорічно до її підніжжя з’їжджаються тисячі екстремалів у надії підкорити її вершину, проте зробити це вдається далеко не всім.

-Вважається, що клімат Тибету дуже позитивно впливає на здоров’я людини, тому багато людей намагаються там оселитися. Попри це, майже весь Тибет малозаселений. 

-Тибет, який є центром буддизму, можна порівняти з Ватиканом, столицею католицизму. Його важливою відмінністю від інших релігійних центрів є незаймана гірська природа. Але це не єдине що приваблює туристів

-Тибет, як уже говорилося, довгі роки був закритою державою буддистських ченців Лам. Та й зараз в’їзд у цей округ Китаю можливий не завжди, є певні місяці в році, коли знаходження на території Тибету іноземців неприпустиме. В інший час відвідування регіону можливе, але тільки групами й за спеціальним дозволом, а перебувати на території Тибету можна тільки при наявності супровідника, який має відповідну ліцензію.

-Тибет воістину колиска буддизму. Там знаходиться понад дві тисячі буддистських храмів, велика частина яких, звісно, закрита для відвідування.

-У столиці Тибету Лхасі, розташований один із найбільших у світі палаців — палац Потала, який має 13 поверхів. Створюється враження, що він ніби висічений у скелі, на якій і побудований. Це центр служіння тибетських ченців.

-Природа Тибету ще один його скарб, який приваблює туристів і паломників. По-перше, це ціла система «містичних» озер, які володіють, на думку тибетців цілющими властивостями. Це Манасаровар — озеро живої води, і Ракшас — мертве озеро або озеро Диявола. Цікавий факт: Ракшас — це дуже вітряне місце, над озером завжди дмуть сильні вітри, а над озером Манасаровар вітру немає ніколи. За легендою Ракшас єдина обитель злих богів після перемоги над ними добрих. А оскільки вітер вважається силою саме Бога дияволів, то і вітер може мати силу тільки над озером Ракшас.

-Ще одним містичним і навіть релігійним місцем на Тибеті є священна гора Кайлас (6 600 м). Вона має абсолютно природне походження, але цим вона й унікальна: гора має форму піраміди, межі якої спрямовані чітко по сторонах світу. Паломники, які відвідують Тибет, обов’язково вирушають в обхід гори, тому що вважається, що один повний ритуальний обхід гори Кайлас очищає людину від гріхів.

-Окремо варто зазначити величезну кількість буддистських свят, які часто нагадують карнавал у масках різних божеств, або, супроводжується запаленням свічок і лампад, від яких майдан перетворюється в море вогненних світлячків.

-Попри цю всю релігійну пишність, про Тибет відомо ще й кілька інших, разючих фактів. Наприклад, ще у 20 столітті Тибет був рабовласницькою державою з досить кровожерливими законами щодо рабів, за будь-яку провину їм могли відрубувати стопи, руки й ноги. Цей факт звичайно не дуже красить Тибет, але проти історії не попреш.

-Ще одним досить сумним фактом є кількість податків, які платять жителі Тибету. Більшість людей, що скаржаться на податки, навіть не уявляють, що з тибетців вилучається 1892 податки. Якщо житель Тибету захоче одружитися, завести дитину, заспівати, станцювати, або просто вдарити в барабан, він зобов’язаний сплатити податок.

-І це ще далеко не все, що приховує в собі Тибет. Пізнати його таємниці можливо, тільки відвідавши це справді унікальне й загадкове місце. 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter