Оаза, що розквітла в пустелі завдяки нафтовим родовищам, вражає своїм багатством. Великі гроші та високі технології перетворили ОАЕ в найсучаснішу країну Азії. Як новітні досягнення поєднуються з арабськими традиціями - у фактах про Об`єднані Арабські Емірати.   

 

Цікаві факти про ОАЕ:

tut-cikavo Абу-Дабі - назва головуючого емірату і, водночас, столиці ОАЕ. Найбільше місто - Дубай.

tut-cikavo Чисельність населення ОАЕ становить - 4,8 млн осіб.

tut-cikavo ОАЕ межує з такими країнами: Саудівська Аравія, Оман.

tut-cikavo Офіційна мова - арабська.

tut-cikavo Валюта - Дирхам

tut-cikavo ОАЕ - молода держава в пустелі Аравійського півострова, їй усього 38 років.

tut-cikavo До стрибка цін на нафту і проголошення незалежності, араби й подумати не могли про статус однієї з найбагатших країн світу. 

tut-cikavo ОАЕ складається із 7 еміратів - монархій, у кожного з яких є власний правитель. Головує над усіма той емірат, у якого більший запас нафти і частка в економіці. 

tut-cikavo Тутешня пустеля особливо велика, суха і жарка. Звична температура влітку - 45 градусів за Цельсієм, зимовий мінімум - близько 20.

tut-cikavo Посуха й піщані бурі не завадили появі гірськолижного курорту в ОАЕ! 

tut-cikavo Вода, якою користуються мешканці ОАЕ - опріснена морська. Проте, її висока вартість не змушує арабів лічити використані куби. Посеред пустелі вони створили найбільший у світі Парк квітів і забезпечують його полив. 

tut-cikavo Тільки 15% мешканців ОАЕ є громадянами цієї держави і користуються усіма благами її соціальної політики.

tut-cikavo 20 000 доларів і віллу отримують від влади молодята в день весілля.

tut-cikavo 50 000 доларів отримує сім`я, у якій народився син.

tut-cikavo Багатоженство не заборонене (до 4 дружин), проте поступово відживає як надто дороге задоволення - навіть для громадян ОАЕ. 

tut-cikavo Якщо громадянин ОАЕ зізнається у вживанні наркотиків і забажає позбутись цієї залежності, усі видатки покриє держава.

tut-cikavo Повна заборона на вживання алкоголю - непорушний закон, який супроводжує розкішне життя в еміратах.

tut-cikavo Повна заборона на вживання їжі в денний час триває протягом 30 днів посту в місяці Рамадан. Уночі їсти можна. 

tut-cikavo 85% мешканців ОАЕ - робочі-імігранти, які обслуговують місцевих багатіїв. 

tut-cikavo Усі громадяни ОАЕ та більшість іноземних працівників - мусульмани. Частка християн складає 10% від приїжджого населення.

tut-cikavo Нещодавно в еміраті Шарджа заснували перший в ОАЕ православний комплекс - храм апостола Пилипа.

tut-cikavo Для жінок і чоловіків у еміратах передбачені різні вагони потяга чи метро. Салон автобуса також поділяється на "чоловічу" і "жіночу" зони.

tut-cikavo Подружню зраду в ОАЕ карають по різному: чоловіків - 3 місяцями ув`язнення, жінок - смертю через побиття камінням.

tut-cikavo Суворі закони і актуальна смертна кара практично побороли злочинність в еміратах.

tut-cikavo Автопарк поліції у найбагатшій державі світу включає машини марки Ламборджині, Бентлі і Феррарі!

tut-cikavo Банкомати видають кошти і паперовою готівкою, і золотом!

tut-cikavo Золото жителі еміратів накопичують кілограмами. Пропозицію руки та серця супроводжують не просто каблучкою, а подарунком загальною вагою в 5 кг!

tut-cikavo Новорічну ялинку в Абу-Дабі прикрашають не іграшками, а коштовностями. Вартість  деревця заввишки 13 м - понад 10 мільйонів доларів.

tut-cikavo 1% населення еміратів - доларові мільйонери!

tut-cikavo Соцмережі в ОАЕ - під забороною. Тож у місцевих мешканців небагато можливостей похизуватись багатством. Навіть офіційна преса позбавлена права описувати приватну власність найбагатших. Жовтої преси тут не існує.

tut-cikavo Арабські жінки охоче скуповують одяг дорогих дизайнерських марок, однак змушені ховати його під традиційним чорним балахоном - абаєю.

tut-cikavo Щоденний одяг чоловіків - довга сорочка-плаття білого кольору. Її змінюють 3-4 рази на день, щоб ніхто не побачив араба у зім`ятому, спітнілому чи (о лихо!) забрудненому вбранні.

tut-cikavo Улюблені розваги чоловічого населення ОАЕ - верблюжі перегони і сафарі на джипах. Жінки відвідують спеціальні "жіночі" басейни, клуби, спортивні і косметологічні центри. 

Пізнавальні книги для розвитку

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter