Чайні плантації Шрі Ланки

 

Шрі-Ланка - острівна республіка в Індійському океані, плоди якої ми смакуємо щодня. Мова не про смажених креветок - популярний місцевий перекус, а звичайнісінький чорний чай. З чим його п`ють тамтешні плантатори і рибалки та як ведеться туристу на Шрі-Ланці - в короткому переліку фактів.

 

Цікаві факти про Шрі-Ланку: 

tut-cikavo Столиця Шрі-Ланки - Шрі-Джаяварденепура-Котте.

tut-cikavo Чисельність населення Шрі-Ланки становить - 20,2 млн осіб.

tut-cikavo Шрі-Ланка - острів, більш відомий за своєю давньою назвою -  Цейлон.

tut-cikavo Нова назва Цейлону означає "благословенна земля", і він досі входить у трійку найбільших експортерів чаю.

tut-cikavo Шрі-Ланка знаходиться поруч з екватором і на півдні острова є місце, де можна спостерігати і схід, і захід сонця.

tut-cikavo Місцеве населення називають ланкійцями, а потомків остров'янок і прийшлих європейців - ланкійськими бюргерами. 

tut-cikavo На острові діють дві офіційні мови: тамільська і сингальська.

tut-cikavo Англійську мову на Шрі-Ланці викладають учням платних шкіл.

tut-cikavo Середня освіта охоплює 92% тубільців.

tut-cikavo 11 університетів острова належать до кращих освітніх закладів у Південній Азії.

tut-cikavo Шрі-Ланка вкрай багата на дорогоцінне каміння - саме звідси походять особливо цінні сапфіри і рубіни.

tut-cikavo Окрім чаю і сапфірів, держава-острів відома експортом каучуку. 

tut-cikavo Торгуватись тут не заведено, і ланкійці рідко поступаються ціною навіть на ринку.

tut-cikavo Ціни для туристів на Шрі-Ланці значно вищі, ніж для місцевих. Однак, вони все-рівно залишаються доступними - житло на узбережжі можна зняти за 250 грн, а трохи далі від океану - за 100!

tut-cikavo Транспорт і зв`язок на острові також дуже дешеві - за 1 гривню можна спілкуватись по телефону 4 хвилини, за 37 грн - користуватись мобільним інтернетом.

tut-cikavo Громадський транспорт Цейлону - автобуси і потяги, часто нагадують українську маршрутку в час пік. Максимальна щільність пасажирів плюс абсолютний фрістайл водія роблять поїздку веселою і незабутньою.

tut-cikavo Посмішка супроводжує ланкійців у будь-яких обставинах, однак посміхатись до місцевих дівчат туристу не варто - це сприймуть як недвозначний прояв уваги.

tut-cikavo Передні місця в салоні, які в Україні належать пенсіонерам та пасажирам з дітьми, на Шрі-Ланці відведено вагітним і представникам духовенства - монахам.

tut-cikavo 70% остров'ян сповідують буддизм, і Зуб Будди, що зберігається у храмі Далада Малігава - реліквія для більшості ланкійців. Існує повір`я, що досить знищити цей зуб, і буддизм на Шрі-Ланці зникне. З цією метою 20 років тому ісламісти заклали під храм бомбу, проте реліквія уціліла.

tut-cikavo Піраденія - це Королівський ботанічний сад Шрі-Ланки, в якому 200 днів на рік падає дощ!

tut-cikavo У дощовому саду вирощують 3 000 видів рослин, серед яких найбільш відомою є колекція з 300 різновидів орхідей.

tut-cikavo Чайні плантації Шрі-Ланки - найбільш популярне місце для туристичних екскурсій.

tut-cikavo На острові торгують великим розмаїттям здоби до чаю - тістечками, тортиками, булочками і пиріжками. 

tut-cikavo Щоб уникнути клопоту із миттям посуду, тарілки в ланкійських кафе застеляють целофаном до того, як наповнити їх їжею.

tut-cikavo Торгівці на Шрі-Ланці не тримають рибу і молочні продукти в холодильниках, а продають просто з прилавка, прикривши целофаном.

tut-cikavo Попри дешевизну, туристи зі Східної Європи поки нечасто відпочивають на острові чаю і смажених креветок.

tut-cikavo Повний місяць у небі - знак, що надійшов час для буддійського свята "пойя дні". У цей день на острові припиняється будь-яка робота, під заборону потрапляє алкоголь і торгівля.

tut-cikavo Новий рік на Шрі-Ланці не починається одразу після завершення старого. Між ними існує перерва в кілька годин, що має назву "нонагатая". 

tut-cikavo Ланкійці святкують Новий рік у квітні.

tut-cikavo У будь-яку пору року в країні тепла погода, а перепад температури між сезонами складає не більше 5 градусів за Цельсієм.

tut-cikavo Зимова температура на Шрі-Ланці +25 градусів, а літня +28! Найхолоднішою місциною є гірські вершини, де фіксують рекордні +14.

tut-cikavo Як і китайці, ланкійці використовують парасольки для захисту від сонця. 

Якщо Вам сподобалася стаття, будь ласка, поділіться нею з друзями у соцмережах.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter