Написати коментар

 

Малайзія, розташована у південно-східній Азії, та являє собою дві частини, що розділені Південно-Китайським морем. Заведено називати їх — Західна (Малайя) та Східна (Сабах або Саравак). Найбільше місто та столиця — Куала-Лумпур. Чисельність населення становить 27 млн осіб.

Якщо заглянемо в історію цієї країни, то дізнаємося, що перші згадки про людей, які населяли Малайзійський півострів з’явилися ще у Х тис до н.е. Ці люди належали до негроїдної раси, потім до них приєдналися переселенці з Індокитаю, а ще пізніше населення доповнилося представниками австронезійської мовної сім'ї. Історія розвитку державності пройшла нелегкий шлях! 

Від перших держав і впливу давньоіндійської цивілізації, мусульманської держави Малаккський султанат; темних часів захоплення колоніальними державами, спочатку голландцями, а пізніше англійцями; за часів другої світової війни Малайзія була окупована Японією. І до своєї незалежності — процес становлення якої відбувався з 1957 по 1963 роки. 

Вільною від Британії спочатку стала Західна частина, а пізніше і Східна. Згодом вони об’єдналися в конституційну монархію і обрали королем одного з представників могутніх сімей країни, хоча головна влада за законом знаходиться в руках прем'єр-міністра. Цікавий факт — до складу Малайзії на початку її створення входив Сінгапур, проте у 1965 році він відділився і став окремою державою, адже більшість його жителів були китайці!

 

Якщо планувати подорож

Малайзія дуже колоритна та гостинна країна. Чи варто побувати у ній — відповідь — однозначно — так! Країна має прекрасну недоторкану природу, чисті пляжі, скелі! Вражає різноманіттям архітектурних пам'яток, та хмарочосів! Розглянемо топ 10 місць, які неможливо не відвідати, якщо ви опинилися у Малайзії.

Окремим першим пунктом, виділяємо місто Куала-Лумпур! Місто контрастів, та неймовірних вражень! Візиткою міста є Вежі Петронас, заввишки 88 метрів. Ця споруда була найвищою у світі до 2004 року. Також слід відвідати: Палац султана Абдул-Самада, Мечеть Масджид-Джаме, Печери Бату, Храм Шри Махамаріаман, Королівський палац Істана Негара, Телевежа Менара, район Букіт Бінтанг, Національний музей Малайзії, Ботанічний сад Пердана, Старий залізничний вокзал, курорт Гентінг Хайлендз.

Острів Пенанг. Невеликий острів, розташований в Андаманському морі, ховає в собі безліч цікавинок. Наприклад, це — Храм Змій! Вражає не так сама будівля, як її мешканці десятки змій, оселилися в ньому і приваблюють сотні туристів з усього світу! Ще один Храм Кек Лок Сі — з висоти пташиного польоту особливо гарно видно цю пам'ятку, храм є однією з найбільших релігійних споруд, не лише острову, а й усієї Малайзії. Також слід зазначити Пенанг Хілл — дивний краєвид шести гірських вершин, місцевість з дуже розвиненою туристичною інфраструктурою.

Дуже цікавим туристичним об'єктом є вантовий міст у мальовничій ущелині на острові Лангкаві. Краєвиди його просто вражають! Міст є прикладом сучасної інженерії країни.

Острів Пархентіан. Можна назвати його — раєм для дайверів, місце прекрасної дикої природи з найчистішим морем та дуже багатим й різноманітним підводним світом!

Місто Малакка та Малаккська протока. Дивовижно, але саме в цих куточках світу є місця з незаселеними островами, з усамітненими чудовими пляжами. В самому місті є цікавий Морський музей, Міська ратуша, яку ще називають голландською, була побудована за колоніальних часів.

Унікальна культура, архітектурні шедеври, природа, що захоплює — все це фантастична Малайзія, яка на сьогодні вабить своєю красою і винагороджує мандрівників з усього світу незабутніми враженнями! 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter