1 Коментар
Місто Мекка

 

Королівство Саудівська Аравія знаходиться на найбільшому півострові світу - Аравійському півострові. Територіально країна займає 2 149 000 км², населення складає близько 33 млн осіб.

Країна має неймовірні запаси нафти. Щоправда, життя у Саудівській Аравії нелегке – в державі діють суворі закони, а все життя підкорене релігійним правилам.

 

20 фактів про Саудівську Аравію:

1. Саудівська Аравія 13-та по величині країна світу.

2. На території країни немає річок, від чого існують великі проблеми з водою. Ця держава опріснює більше морської води, ніж будь-яка інша країна на планеті.

3. В Саудівській Аравії дуже молоде населення. Більш ніж половина жителів – молодь до 24 років.

4. Їсти, сидячи на підлозі – звичайна справа для типової саудівської сім'ї.

5.У Саудівській Аравії тільки з 2019 року неодруженим парам дозволили знімати спільний номер у готелі. На таку поступку влада пішла заради туризму. Дозвіл діє тільки для іноземців. До цього часу поселитись разом могли лише пари, відносини яких узаконені. Для місцевих жителів обмеження діє і досі. 

6. Алкоголь у Саудівській Аравії під забороною, як для місцевих жителів, так і для іноземців. За будь-яку спробу провезення алкогольних напоїв в країну можна потрапити за ґрати.

7. Також за ґрати можна потрапити, опублікувавши в соціальних мережах фото будинків і людей. Якщо опубліковане фото буде порушувати недоторканність приватного життя – це може коштувати 1 року за ґратами або ж штрафу в приблизному розмірі 133 тисячі доларів.

8. Смертна кара ще досі практикується в Саудівській Аравії. Людей вбивають за злочини, за відмову від ісламу і за зраду чоловіку/дружині. До 2014 року смертною карою було відтинання голови, але через брак катів, почали застосовувати і інші види смертної кари.

9. В країні ліва рука вважається «нечистою». Крім того, їсти лівою рукою вважається гріхом. Тому, якщо Ви лівша, будьте обережні, подорожуючи.

10. Чоловікам заборонено дарувати квіти жінкам. Лише жінка має право подарувати букет жінці.

11. В Саудівській Аравії жінки мають обмежену кількість прав, наприклад, жінка не може одна перебувати на вулиці без супроводу чоловіка-родича.  Навіть необхідну медичну допомогу жінка не може отримати без письмової згоди родича чоловічої статі. До недавнього часу жінки не мали паспортів – вони були вписані спочатку в паспорт батька, а потім – чоловіка.

12. Лише з 2018 року жінки отримали право керувати автомобілем і їздити на велосипеді, і тільки з 2019 року жінки можуть без супроводу чоловіка виїжджати за кордон (але повинна бути письмова згода чоловіка) і зареєструвати новонароджену дитину.

Цікаво, що в часи, коли для жінок діяла заборона на керування автомобілем, вони могли керувати літаками.

13. Жінки не можуть ходити ні в якому одязі, окрім чорної абайї. Волосся обов’язково повинна прикривати чорна хустина.

14. З недавнього часу влада зняла зобов'язання для іноземок повністю прикривати тіло. Проте уряд все одно закликає панянок одягатись скромно.

15. До 2011 року Саудівська Аравія була єдиною країною світу, яка забороняла жінкам голосувати.

16. Громадського транспорту в Саудівській Аравії, практично, немає. Місцеві жителі пересуваються на власних авто або на таксі.

17. Вихідні дні - п'ятниця і субота.

18. Будь – яке інше віросповідання, крім ісламу – заборонено.

19. В цій країні можна «відкупитись від гріхів». Наприклад, відкуп за навмисне вбивство людини буде коштувати приблизно 110 тисяч доларів.

20. В Саудівській Аравії існує спеціальний підрозділ поліції, який відловлює чаклунів і чаклунок. За проведення магічних обрядів можна потрапити за ґрати або, навіть, залишитись без голови.

Саудівська Аравія відкриває кордони для іноземців. В країні неймовірна кількість місць, якими можна насолодитись подорожуючи. Її культура і звичаї точно достойні Вашої уваги, але, маючи бажання відвідати це унікальне Королівство, потрібно обов'язково пам'ятати про прийняті правила поведінки в ісламському суспільстві. 

 Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter