Монголія

 

Монголія — країна в Східній Азії, що затиснута між Китаєм на півдні й Росією на півночі. Це найменш заселена суверенна країна у світі, а також одна з найбільших країн, що не мають виходу до моря.

 

Цікаві факти про Монголію 

● Столиця Монголії — Улан-Батор.

Чисельність населення Монголії становить — 2,6 млн осіб.

Офіційна мова — монгольська.

Місто Улан-Батор є найхолоднішою столицею світу. Воно розташоване на висоті 1350 метрів над рівнем моря. У січні температура тут опускається нижче 40 градусів за Цельсієм.

Площа країни становить приблизно 1 500 000 км², а чисельність населення менш як три мільйони. Виходить, що середня щільність населення менше двох осіб на квадратний кілометр, це найнижчий показник з-поміж усіх країн світу. 

Більшість людей впевнені, що якщо побачити на небі падаючу зірку й загадати бажання, то воно обов’язково збудеться. А ось у монголів, зірка що падає передрікає швидку смерть. Тому, вони не загадують бажання, а шепочуть молитву. Взагалі, монголи дуже забобонні. Наприклад, якщо ненавмисно наступити на ногу іншій людині, потрібно тут же потиснути їй руку. Інакше, можна стати ворогами. А ще не можна свистіти в закритому приміщенні, щоби не накликати на себе біду.

Могутня монгольська імперія, яку заснував безжальний Чингісхан, виникла саме тут в 13 столітті. Чингісхан об’єднав різні кочові племена в Північно-Східній Азії під однією імперією, а потім вторгся й завоював сусідні землі. Незабаром майже вся Євразія потрапила під контроль Монгольської імперії. Ці воєнні кампанії на чолі з Чингісханом також були відомі своєю жорстокістю. Масові вбивства від сотень до тисяч ні в чому невинних цивільних осіб слідували всюди, де входила монгольська армія. Чингісхана часто називають одним із найжорстокіших правителів в історії.

Одна з головних визначних пам’яток Монголії 40-метрова статуя Чингісхана. Саме засновнику Монгольської імперії встановлено найбільший кінний пам’ятник у світі. А всередині постаменту розташований музей, серед його експонатів можна побачити 9-метровий гутул, національний монгольський чобіт. Він також є найбільшим у світі. На пошиття цього унікального виробу витрачено 22 коров’ячі шкури.

Ніхто не знає, де похований Чингісхан. У Монголії є легенда про те, що кілька тисяч осіб, що були присутні на його похованні, були вбиті. А потім і воїни, які вбили свідків, наклали на себе руки, щоби не було кому розкрити цю таємницю.

У Монголії майже немає родючих земель, але є великі ділянки трав’янистих степів, гір і пустель. Країна також відчуває суворі погодні умови. Однак монголам вдалося пристосуватися до життя в сирій природі.

У той час як майже половина населення Монголії проживає в столиці й у декількох окремих селах навколо неї, решта населення веде кочовий спосіб життя, який мало відрізняється від їхніх предків що жили сотні років тому. Кочівники Монголії живуть у наметах, званих юртами, зі своїми сім’ями і свійською худобою. Вони переміщаються безкрайніми монгольськими степами, щоби знайти нові пасовища для худоби або захистити себе від надзвичайних погодних умов. 

Кочівники Монголії

Вважається, що в монгольських чоловіків є три гідних заняття кінні скачки, стрільба з лука й боротьба. Якщо в сім’ї народжується хлопчик, батьки мріють про те, щоби він став великим борцем. А турніри з національної боротьби «бех» збирають величезну кількість глядачів. Між іншим, незважаючи на те, що батьківщиною сумо є Японія, одні з найсильніших у цьому різновиді боротьби монголи.

Грошова одиниця Монголії називається — тугрик. Ділиться він на 100 мунгу, які зараз уже не використовуються 

Якщо вам сподобалася стаття, будь ласка, залиште свої коментарі або відгуки.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter