Написати коментар
Монголія

 

Монголія — країна в Східній Азії, що затиснута між Китаєм на півдні й Росією на півночі. Це найменш заселена суверенна країна у світі, а також одна з найбільших країн, що не мають виходу до моря.

 

Цікаві факти про Монголію 

● Столиця Монголії — Улан-Батор.

Чисельність населення Монголії становить — 2,6 млн осіб.

Офіційна мова — монгольська.

Місто Улан-Батор є найхолоднішою столицею світу. Воно розташоване на висоті 1350 метрів над рівнем моря. У січні температура тут опускається нижче 40 градусів за Цельсієм.

Площа країни становить приблизно 1 500 000 км², а чисельність населення менш як три мільйони. Виходить, що середня щільність населення менше двох осіб на квадратний кілометр, це найнижчий показник з-поміж усіх країн світу. 

Більшість людей впевнені, що якщо побачити на небі падаючу зірку й загадати бажання, то воно обов’язково збудеться. А ось у монголів, зірка що падає передрікає швидку смерть. Тому, вони не загадують бажання, а шепочуть молитву. Взагалі, монголи дуже забобонні. Наприклад, якщо ненавмисно наступити на ногу іншій людині, потрібно тут же потиснути їй руку. Інакше, можна стати ворогами. А ще не можна свистіти в закритому приміщенні, щоби не накликати на себе біду.

Могутня монгольська імперія, яку заснував безжальний Чингісхан, виникла саме тут в 13 столітті. Чингісхан об’єднав різні кочові племена в Північно-Східній Азії під однією імперією, а потім вторгся й завоював сусідні землі. Незабаром майже вся Євразія потрапила під контроль Монгольської імперії. Ці воєнні кампанії на чолі з Чингісханом також були відомі своєю жорстокістю. Масові вбивства від сотень до тисяч ні в чому невинних цивільних осіб слідували всюди, де входила монгольська армія. Чингісхана часто називають одним із найжорстокіших правителів в історії.

Одна з головних визначних пам’яток Монголії 40-метрова статуя Чингісхана. Саме засновнику Монгольської імперії встановлено найбільший кінний пам’ятник у світі. А всередині постаменту розташований музей, серед його експонатів можна побачити 9-метровий гутул, національний монгольський чобіт. Він також є найбільшим у світі. На пошиття цього унікального виробу витрачено 22 коров’ячі шкури.

Ніхто не знає, де похований Чингісхан. У Монголії є легенда про те, що кілька тисяч осіб, що були присутні на його похованні, були вбиті. А потім і воїни, які вбили свідків, наклали на себе руки, щоби не було кому розкрити цю таємницю.

У Монголії майже немає родючих земель, але є великі ділянки трав’янистих степів, гір і пустель. Країна також відчуває суворі погодні умови. Однак монголам вдалося пристосуватися до життя в сирій природі.

У той час як майже половина населення Монголії проживає в столиці й у декількох окремих селах навколо неї, решта населення веде кочовий спосіб життя, який мало відрізняється від їхніх предків що жили сотні років тому. Кочівники Монголії живуть у наметах, званих юртами, зі своїми сім’ями і свійською худобою. Вони переміщаються безкрайніми монгольськими степами, щоби знайти нові пасовища для худоби або захистити себе від надзвичайних погодних умов. 

Кочівники Монголії

Вважається, що в монгольських чоловіків є три гідних заняття кінні скачки, стрільба з лука й боротьба. Якщо в сім’ї народжується хлопчик, батьки мріють про те, щоби він став великим борцем. А турніри з національної боротьби «бех» збирають величезну кількість глядачів. Між іншим, незважаючи на те, що батьківщиною сумо є Японія, одні з найсильніших у цьому різновиді боротьби монголи.

Грошова одиниця Монголії називається — тугрик. Ділиться він на 100 мунгу, які зараз уже не використовуються

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter