Написати коментар

 

У центрі півострова Індокитай, що розташований у Південно-Східній частині Азії, розташувалася країна Лаос, єдина в цьому регіоні, яка не має виходу до моря.

 

Цікаві факти про Лаос

● Столиця Лаосу — В’єнтьян. Це найменша за площею столиця у всій Південно-Східній Азії.

Чисельність населення Лаосу становить — 6,4 млн осіб.

Лаос межує з такими країнами: Китай, В'єтнам, Камбоджа, Таїланд.

Офіційна мова — лаоська.

Держава Лаос утворилася в XIV столітті, і називалася вона тоді Лан Санг Хом Кхао, що в перекладі означає «Країна мільйона слонів і білої парасольки». 

Це країна, у якій править комуністична партія, є навіть піонерські організації, а школярі носять піонерські краватки. Однак влада виборна, а президента обирає парламент держави.

На півночі країни є незвичайне місце, під назвою «Долина глечиків». Тут розташована величезна кількість величезних кам’яних горщиків. Вага деяких із них досягає 6 тонн, а діаметр 3 м. На думку вчених ці посудини використовувалися невідомим народом, що мешкав тут приблизно 2 000 років тому. Місцеві жителі стверджують, що ці горщики виготовили велетні, які колись проживали в долині. Велика частина цієї місцевості закрита для відвідувань через снаряди, що залишилися в землі після бомбардувань.

У травні жителі Лаосу відзначають фестиваль дощу — найдавніше свято, під час якого вони нагадують своїм богам про те, щоби ті послали вологу для землі.

Міст між Лаосом і Таїландом був відомий заторами які постійно на ньому виникали. Річ у тому, що в одній країні автомобільний рух правосторонній, а в іншій лівосторонній, і водії обох країн ніяк не могли домовитися, де саме необхідно міняти смугу. Нарешті рішення було знайдено: одного тижня машини міняють смугу на лаоській території, а наступного на тайській.

Лаосці люблять дуже гостру їжу. У м’ясні супи вони додають цукор, а деякі страви місцевої кухні готують із кажанів.

У джунглях на південь від лаоського міста Луанґпхабанґ розташоване справжнє диво природи водоспад Куанг Сі. Його особливість не в числі каскадів, а в надзвичайно блакитному кольорі води.

З 1975 року, після приходу до влади Єдиного національного фронту, країна офіційно стала називатися Лаоською Народно-Демократичною Республікою.

Країна продала свій державний домен верхнього рівня.la американському місту Лос-Анджелесу. 

Якщо стаття видалася вам цікавою, будь ласка, поділіться нею з друзями в соцмережах

Напишіть щось...
Ви не увійшли
або залиште коментар як гість
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Будьте першим, хто це прокоментував

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter